» » Коронавірус: "Легені розсипалися, як пісок"


Коронавірус: "Легені розсипалися, як пісок"

21-11-2021, 10:27
Переглядів 930
Коронавірус: "Легені розсипалися, як пісок"
Україна перебуває на піку третьої хвилі коронавірусу. І хоча кількість нових випадків і госпіталізацій перестали зростати, а виписок стає більше, смертність від ковіду продовжує бити рекорди.

На минулому тижні протягом одного дня зафіксували 833 смерті від Covid-19. З початку пандемії, жертвами інфекції стали майже 75 тисяч людей. Але, за прогнозами, вже незабаром ця цифра може сягнути 100 тисяч.

91% госпіталізованих із Covid-19 минулого тижня - невакциновані. Проте темпи вакцинації в Україні зараз на історичному максимумі - 250-300 тисяч щеплень щодня. Повністю щеплено від ковіду понад 8 млн людей.

Цього вкрай мало для досягнення колективного імунітету. Лікарні у багатьох областях все ще переповнені. Більшість регіонів України перебувають у червоній зоні з суворими карантинними обмеженнями.

Понад 56% українців, опитаних соціологами у серпні, не мають наміру робити щеплення від коронавірусу.
Що відбувається всередині ковідної лікарні

"У молодого хлопця фактично не було легень. Вони розсипалися в руках, як пісок", - розповідає Наталія Матолінець, завідувачка інтенсивної терапії лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Таких смертей лікарі зараз бачать багато.

11 листопада у цій лікарні було 450 пацієнтів з ковідом. За добу привезли 56 людей. З них 14 відразу потрапили до реанімації.

У найважчі дні надходило до 100 людей, кажуть лікарі. Зараз трохи легше, людей менше.

Але щодня медики цієї лікарні мають виходити до сімей пацієнтів, щоб повідомити про смерть.

Наталія Матолінець працювала під час всіх трьох хвиль ковіду.

Ось її розповідь ВВС News Україна про те, що відбувається всередині ковідної лікарні, і як медики дають собі раду з цим.


Згорають молоді

Останнім часом пацієнтів привозять менше, однак серед них збільшується частка "важких". Все більше надходить людей, які потребують штучної вентиляції легень, людей у важкому стані.

Раніше у нашій реанімації було 50 місць. Але цього не вистачало. Зараз ми розширилися до ста.

Лякає те, що все частіше хворіють молоді люди. Під час попередніх хвиль у нас не було жодної смерті від коронавірусу людини до 40 років. Якщо траплялися такі смерті, то ці люди мали якісь супутні важкі хвороби.

Зараз хворіють і помирають молоді люди без жодних супутніх патологій. "Дельта" - це дуже агресивний штам.

На жаль, молоді люди зазвичай нехтують своїм здоров'ям, не звертаються вчасно до лікаря.

Коли потрапляють до нас, то їхній стан вже вкрай важкий, виражена дихальна недостатність. Вони виснажені тривалою інтоксикацією, тривалою температурою.

У такому стані їм важко надавати допомогу.

У більшості випадків у світі молодь легше переносить ковід. 80% випадків одужують. Але все одно молодим людям треба дотримуватися певних рекомендацій під час хвороби — більше пити води, дихати свіжим повітрям, бути під наглядом.

На жаль, ця Дельта-хвиля виглядає дещо інакше. Хворіють більше та важче молоді люди, діти та вагітні.

У нас в реанімації помер молодий хлопець. Це трагедія, тому що він був здоровий та без супутніх проблем, але Дельта-штам в рази агресивніший та "спалив" його легені.

Лікарі довго боролися за його життя. Робили все, що могли, але він не вижив.

Я була на розтині - це страшна картина. Його легені стали чорними, розсипалися в руках, як пісок. У молодого хлопця фактично не було легень. Ось, що ковід робить з організмом.


"Вагітні у важкому стані"

Також зараз багато вагітних жінок у важкому стані. На минулому тижні було чотири вагітних пацієнтки.

Одна - на 13 тижні вагітності. Її вже зняли з неінвазійної вентиляції легень і перевели з реанімації. Вона видужує. Друга - на 18 тижні вагітності. Все ще у реанімації, але має позитивну динаміку.

Третя вагітна жінка - у тяжкому стані з 60% ураженням легень і діабетом.

Найстрашніший випадок був, коли кілька днів тому померла 23-річна вагітна жінка. Без супутніх хвороб, але мала важке ожиріння. Звернулася у лікарню, на жаль, дуже пізно. Важко дихала, непритомніла. За тиждень її не стало.

Розтин показав, що жінка мала чорні нежиттєздатні легені.


"Цих людей можна було врятувати"

Нас, лікарів, важко вразити, але те, що відбувається зараз - просто нестерпно. У нас в реанімації немає жодної вакцинованої людини. А всіх цих людей можна було врятувати.

Час від часу до нас потрапляють люди з однією чи двома дозами, але лікуються не через ковід, а через загострення своїх хвороб.

Було кілька випадків підроблених сертифікатів. Вже коли стан ставав критичним, то людина зізнавалася, що вакцинації не було.

За день у лікарні швидкої медичної допомоги Львова від ковіду помирає від трьох до десяти людей.

Минулого тижня до реанімації надійшло одночасно 14 людей. Тільки вісім пережили першу добу. Уявіть, у якому важкому стані їх привезли.

Ми маємо щодня виходити до родичів, щоб повідомляти про смерть. Це один з найважчих моментів у роботі лікарів.

Іноді, коли я говорю з рідними, у мене в голові виринає питання: "Чому ви не захищалися, чому ви не вакцинувалися, чому не скористалися тим шансом?" Але люди, які втратили близьку людину, не хочуть цього чути.

Кілька тижнів тому померла молода жінка - мама трьох діток. Невакцинована. Всіх цих людей дуже шкода.

Також була жахлива історія, коли в одній сім'ї за кілька днів померли троє людей - два брати й дядько. Вони були дуже агресивними антивакцинаторами, не вірили ні в ковід, ні у медицину.


Як все це витримати?

Найважче зараз у нашій роботі - це, напевно, відсутність солідарності між людьми. Нам було б легше, якби ми бачили розуміння в очах людей. Що нам довіряють і готові допомогти.

На вихідних я їхала у громадському транспорті. Проїхала одну зупинку і вийшла. Я не могла це слухати. Від таких розмов просто опускаються руки.

Люди не вірять у ковід, не вірять медикам, кажуть, що ми спекулюємо, що п'ємо каву замість того, щоб лікувати. Закликають на наших дітях випробовувати вакцину, і хай діти медиків родяться мутантами. Ці жахіття слухати неможливо. Це найтяжче.

Ми лікарі звикли до тяжкої роботи, ми бачили й не таке. Ми працюємо з ДТП, з інсультами, інфарктами, сепсисами, ми весь час у важкому психологічному стані, але такого нерозуміння ніколи не мали.

Така величезна кількість хворих, яка помирає у тебе на руках, і кожного з них був шанс врятувати, якби вони були вакциновані й дотримувалися карантину.

А сили ми беремо з історій зі щасливим фіналом - минулого року врятували багатодітну маму, дружину священика. Вона була вагітна і мала 100% ураження легень. Це була велика радість для нас всіх, коли вона повернулася додому до дітей.

Також вдалося врятувати молодого хлопця, який приїхав з заробітків і захворів. Його привезли непритомним. Він мав тотальне ураження легень, а потім у нього стався інсульт. За кілька тижнів тяжкої боротьби його вдалося повернути до життя.

Тепер він час від часу приходить до нас в гості, провідує і надихає.

BBC News Україна


Житомирянка шокувала моторошною історією свого родича, у якого діагностували штам «Дельта»

Історію у соціальних мережах розповіла житомирянка Ольга.

Нижче вона описала, як готова обласна лікарня до Covid-19 на прикладі історії її родича!


У ніч з 30 на 31 жовтня родич Ольги потрапляє до Житомирської обласної лікарні. Напередодні в нього підтвердився штам «Дельта» (і це урок для тих, хто вважає, що перехворівши короною вакцинуватись не варто).

Далі наводимо дослівно допис Ольги!До самого вечора чоловік не знав, у якій лікарні знаходиться.

Чому? Тому що до нього не підходив жоден лікар. А він настільки погано почувався, як і сусіди поруч, що не міг говорити.

А ще – це ж вихідні!! На 50 хворих у відділенні у найскрутніший період захворюваності — 1 лікар та 1 медсестра! Огляд відбувається 1 хвилину і це пощастить, якщо до вас узагалі підійдуть!

Що означає, коли 50 хворих?? Це обісрані туалети, у які постійно величезна черга. ЦЕ ВІДСУТНІСТЬ розеток зарядити телефон!

А ще це накритий простирадлом кисень, і навіть якщо ви задихатиметеся — вам його не дадуть! Він же під простирадлом.

А ще це відсутність крапельниць та шприців. І так, ми дали 500 грн., щоб їх купили.

В умовах, коли у рідної людини і так серцева недостатність, цукровий діабет і проблеми з легенями — ми були готові дати хабаря кому завгодно! ЩОБ просто ПІДІЙШЛИ!!

31 жовтня починаємо обдзвонювати всі ГАРЯЧІ ЛІНІЇ, бо людині стало погано вона задихається — і дзвонить рідним, щоб її врятували!

У місті Житомир оголошено про «гарячі лінії»: Управління з охорони здоров'я, Департамент з охорони здоров'я, Житомирська обласна державна адміністрація та Міністерство охорони здоров'я України всі оголосили про такі телефони. ЖОДНА з ліній НЕ ПРАЦЮЄ У ВИХІДНИЙ ДЕНЬ, а в будні до 17.00 з обідом!

І навіть у будній день в понеділок — нереально додзвонитись!

Варто нагадати, що 27 жовтня у Житомирі встановлено АНТИРЕКОРД летальних випадків від Covid-19. Стають зрозумілими причини.

ЖАХИ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ!

"У ніч з 2.11 на 3.11, коли напередодні вирішується питання про переведення хворого до реанімації, оскільки протокол лікування парацетамолом взагалі не діє (і більше, на нього йде зворотна реакція організму), почалась ниркова недостатність.

Черговий лікар-ортопед в 23.00 піднімає найважчу людину (за станом здоров’я у відділенні) без пояснень переводить в інше відділення!

БЕЗ РЕЧЕЙ! Губить телефон. Повторюсь: людина на межі смерті, бо серце працює погано, нервує, бо не може зв’язатись з рідними — її речі гублять.

Як виявилось, подзвонив до чергового лікаря начмед Обласної лікарні Гербачевського і попросив покласти Свою людину. А оскільки місць не було — то треба було когось виселити!

Що залишається робити рідним?? Адже до жодної структури не додзвонитись, а лікарям, як бачимо, байдуже.

Дуже класні сюжети відзняли журналісти Телеканалу та написали всі місцеві ЗМІ, як з 28 і 29 жовтня обласна лікарня готова приймати хворих! А чи хтось із вас прийшов не в підготовлений для зйомок день поспілкуватись із хворими?", - резюмує, задаючись питанням, Ольга.

Як стало відомо зі слів самої Ольги за декілька днів після її публікації, родича, на жаль, так і не врятували. Він помер. Приносимо співчуття рідним та близьким! Чи був він вакцинованим – невідомо.
Коронавірус: "Легені розсипалися, як пісок"


Коронавірус: статистика невтішна

Протягом 16 листопада в Україні зафіксовано 18 668 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1312, медпрацівників – 403).

294 855 людей вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 114 029 людей, повністю імунізовані – 180 826 людей.

Також протягом 16 листопада: госпіталізовано – 4 468 осіб; летальних випадків – 769; одужало – 20 211 осіб.

За увесь час пандемії в Україні: захворіло – 3 263 417 осіб; одужало – 2 684 584 особи; летальних випадків – 78 754; проведено ПЛР-тестувань – 15 348 780.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 12 445 581 людину, з них отримали одну дозу – 12 445 579 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 9 068 241 людина. Загалом проведено 21 513 820 щеплень.

88,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня - невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.


х х х х х х х х х

На Житомирщині протягом 16 листопада зареєстровано 456 нових лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Всього випадків (з наростаючим підсумком) –127907. Померло (всього) –2818. Всього одужало –107087. Активні хворі –18002.

Всього проведено ПЛР-тестувань за добу –1278. Всього проведено ПЛР-тестувань (з наростаючим підсумком) –395248. Всього проведено ІФА-тестувань за добу – 469. Всього проведено ІФА-тестувань ( з наростаючим підсумком) –376141.


Вакцинація: надійшла MODERNA

Днями Житомирська область отримала 99 тисяч доз вакцини Moderna, розрахованих для введення першої та другої доз. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської ОДА.
Коронавірус: "Легені розсипалися, як пісок"

Перша партія у кількості 24 800 доз вже розподілена та відправлена по районам Житомирщини в пункти щеплення, центри масової вакцинації та мобільним групам.

Нагадаємо, що на початку листопада Україна отримала по COVAX майже 3 млн доз вакцини Moderna.

Кожен охочий може вакцинуватися в пунктах щеплення та центрах масової вакцинації, актуальний перелік та контакти яких є на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Для організованих колективів 50 і більше людей діє запис за номером контакт-центру 0 800 60 20 19, після чого до колективу приїде мобільна бригада.

Довідково. Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevax.

Схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94.1%.

Термін зберігання вакцини — 7 місяців за температури від -25 °C до -15 °C. Після вилучення з холодильника невідкриті флакони можна зберігати за температури від 8 °C до 25 °C до 24 годин.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...