» » Трагедія на ставку у Новоселиці


Трагедія на ставку у Новоселиці

22-02-2021, 11:31
Переглядів 233
Трагедія на ставку у Новоселиці

11 лютого Богунський районний суд міста Житомира продовжив розгляд справи про масове вбивство, яке сталось на Житомирщині навесні минулого року.
Як відомо, 22 травня у селі Новоселиця Попільнянського району орендар ставу застрелив сімох киян, які нібито приїхали порибалити. На місці стрілянини правоохоронці вилучили 5 одиниць зброї, в тому числі автомати Калашнікова, що належали гостям, одна рушниця належала орендарю ставка. Чоловіку оголосили про підозру, а поліція показала відео огляду місця події. 23 травня Житомирський суд арештував на два місяці 58-річного орендаря ставка Анатолія Захаренка.


За версією поліції та прокуратури Захаренко розстріляв приїжджих з Києва через власну неприязнь.

Обвинувачений Захаренко та його адвокат розповідають про обставини цієї резонансної справи таким чином.

Тодішній начальник Попільнянської поліції («реформованої» хунтою Порошенка, як і вся поліція України, заїжджими грузинами за американськими стандартами) начхавши на всі «реформи» працював по-старому – вимагав кошти від місцевих бізнесменів та фермерів за «кришування». Орендар ставка у Новоселиці Захаренко з цим не погоджувався і «здав» начальника попільнянської поліції СБУшникам та військовій прокуратурі, які взяли хабарника у погонах «на гарячому» - під час отримання чергового траншу хабара. Це ж підтверджується й судовим розглядом справи проти колишнього поліцая-корупціонера в іншому суді.

Наступного дня до Захаренка зі стрілецькою автоматичною зброєю приїхали нібито «порибалити» «побратими» поліцая-хабарника. Фактично ж вони вимагали від фермера забрати заяву з поліції, щоб «зам’яти» справу з хабарництвом підполковника з Попільні.

Але вмовити та примусити свого опонента «рибалкам» з автоматами Калашникова не вдалося. В результаті «відвертої розмови» на березі ставка з’явилося сім трупів гостей з Києва. Один з них залишився живим і ось як про його допит в суді розповів один з житомирських сайтів:

«Вцілілий Вадим Федюнін приїхав до суду дуже схвильованим, з журналістами спілкуватися не хотів. Чоловік розповів, що того дня він з 7 товаришами приїхав на озеро без попередження. Орендаря ставка - Анатолія Захаренка - Федюнін знав близько 15 років, він зустрів їх як зазвичай. Вдень рибалили, потім сіли вечеряти. А за 20 хвилин, коли Федюнін пішов спати, каже, почув постріли і побачив у дверях Захаренка з рушницею.

Потім свідок розповів як втік у село до людей і там викликав поліцію та швидку. Окрім Федюніна не вижив ніхто. Чому підсудний почав стріляти, з розповіді свідка незрозуміло. Основна версія слідства - побутовий конфлікт, але серед причин розглядалося і те, що в день вбивства Захаренко здав поліції людину, яка нібито вимагала данину за користування ставком. Але Федюнін каже, що до розстрілу це стосунку не мало. «Я не знаю, хто це, що це, він. Сказав, що з нього вимагали 5 тисяч на місяць, що два рази він заплатив », - заявив Федюнін.

Натомість каже, під час вечері обвинувачений випивав і навіть вживав наркотики. Але захист Захаренка це спростовує. «Захаренко не випивав, а стосовно Федюніна, до слідчих, чому його не освідчували ні на алкоголь, ні на наркотики», - заявляє адвокатка Марина Шолодько.

Обвинувачений у суді був під посиленою охороною. І конвой до нього нікого не підпускав. Єдине, що вдалося почути від нього - викрик з місця, що Федюнін говорить неправду».Під час судового засідання 11 лютого суд почав розгляд письмових доказів. І тут у захисту обвинуваченого відразу виникло кілька принципових питань до некваліфікованих дій поліції на місці злочину.
Трагедія на ставку у Новоселиці

Серед іншого, суд оголосив протокол огляду місця події, а також висновки частини експертиз. Захисниця обвинуваченого Анатолія Захаренка зауважила, що, на її думку, в судовому засіданні варто було б допитати понятих, які були присутні при складанні загального протоколу.

«Ваша честь, протокол огляду місця події оголошено повністю. Згідно з даним протоколом огляду місця події, тут описано і зазначено лише П’ЯТЬ ТРУПІВ. Мій підзахисний обвинувачується, що він убив СІМОХ людей. Я тому і попросила, щоб ми оглянули фотознімки. Такі вони і є, нам так їх надсилали. Тобто, першоджерело - протокол огляду місця події. Все інше до нього додається. Ви самі побачили, що ці знімки ні про що. Крім того, протокол огляду місця події різниться з обвинуваченням, яке висунуто моєму підзахисному. Крім того, обвинувачення різниться з показами Федюніна, якого ми допитували. Але потрібно встановити істину. Тому я пояснюю, чому варто допитати, коли буде призначено виклик свідків, понятих. Це сільські люди, їх на подібні заходи запрошували вперше, і вони на всі питання зможуть дати відповіді», - каже захисниця Анатолія Захаренка Марія Шолодько.


Захисниця Анатолія Захаренка також висловила думку стосовно того, що в судовому засіданні варто допитати і експертів, які надали свої висновки.
Адвокат також звернула увагу суду на ще одну прогалину у діях поліції та слідства.

«Версія слідства обвинувачує, що Купріянов - це одна із осіб, яких начебто, сплячим розстріляв мій підзахисний. Оскільки комплексна експертиза дає висновок про те, що між пораненнями голови і пораненнями тулуба пройшло декілька десятків хвилин. І крім того, ще й вказано, що були постріли з різних відстаней. Тому в мене до експерта є питання. Думаю, що варто допитати судмедексперта і баліста», - каже Марія Шолодько.


Богунський районний суд продовжить розгляд письмових доказів, продовжує розгляд справи. Поки що невідомо, чим все закінчиться.

Наш кор.

Трагедія на ставку у Новоселиці

Один із загиблих "рибалок" на ставку у Новоселиці - разом із знаряддям "рибальства" - автоматом Калашникова. Ось такі вони "сірі" будні криміналізованої України на "шляху євроінтеграції"...

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...