» » Якій Україні - Слава?


Якій Україні - Слава?

13-02-2021, 12:22
Переглядів 188
Якій Україні - Слава?
Більше половини українців перебувають за межею бідності - Інститут демографії.

За даними першого півріччя 2020 року рівень бідності серед українців становив 51%. До початку 2021 року цей показник, ймовірно, збільшився, адже багато громадян втратили доходи через карантин.

Про це в інтерв'ю виданню LIGA.net повідомила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України (ІДСД) Елла Лібанова.

За словами Лібанової, таку оцінку Інститут зробив виходячи із даних Державної служби статистики. Для підрахунку бідності ІДСД використовує «розрахунковий прожитковий мінімум», який станом на середину 2020 року становив 3845 гривень.

«Народження другої дитини в Україні створює дуже серйозний ризик зубожіння. Багатодітні сім’ї майже всі бідують», - зазначила Лібанова.

За її прогнозами, кількість українців і надалі скорочуватиметься: «Ще до 2014 року ми давали оцінку на 2050-й - 36 мільйонів. Зараз, я думаю, варто говорити десь про 29-30 мільйонів», - сказала директорка ІСІД.

При цьому, за даними економістів, в середньому по країні на двох чоловік з доходами (працюють або пенсіонерів) припадає один утриманець - дитина або безробітний. Число офіційно працевлаштованих громадян, по зарплатам яких і вираховувався цей показник, в 2020 році становило 16,7 млн (у 2013 році було 19,3 млн). А кількість працездатного населення (18-60 років) оцінюється демографами в 23 мільйони. Тобто 6,3 мільйона українців або заробляють нелегально, або сидять на шиї у рідних. При цьому в країні нарахували 11,3 млн. пенсіонерів, які продовжують стрімко вимирати (в 2016 році їх було 12,2 млн.).

Як заявив київський експерт з соціальних питань Андрій Павловський, дані про бідність в Україні розходяться, тому що влада намагається будь-якими способами занижувати реальні цифри. За його словами, ще вище підняти цю планку допоможе різке подорожчання комунальних тарифів, які за останні три місяці виросли на 25-30%.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...