» » “Гордіїв вузол” “децентралізації” затягується


“Гордіїв вузол” “децентралізації” затягується

2-01-2020, 09:53
Переглядів 783
“Гордіїв вузол”  “децентралізації”  затягується
Нещодавно засідала робоча група в Міністерстві розвитку громад та територій, де представлялася проєктна модель Перспективного плану Житомирської області.

Проаналізувавши кожен район Житомирщини та створені громади, експерти із профільного міністерства проєкт плану відправили на доопрацювання для внесення суттєвих коректив.

То ж карта перспективного плану “перемальовуватиметься” знову. Вкотрий раз? І чи останній?


х х х х х х

19 грудня 55 мерів і експертів зажадали від Зеленського доопрацювати зміни до Конституції щодо децентралізації. Підписанти закликали не допустити поспішного голосування за законопроект №2598 і провести широкі дискусії та професійні консультації для вироблення спільних пропозиції до проекту конституційних змін щодо децентралізації з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування та експертів.

Станом на 23 грудня спільну заяву підписали понад сотні лідерів місцевого самоврядування та експертів з питань місцевого самоврядування та децентралізації. Того ж дня ще 6 голів обласних рад приєдналися до спільної заяви про необхідність доопрацювання проекту закону про децентралізацію.


х х х х х х

Посольство Німеччини в Україні хоче обговорити проєкт децентралізації президента Володимира Зеленського та посилення місцевого самоврядування в країні. Лист відправлено на адресу ВРУ.

Навіть за словами німецьких кураторів нинішньої влади, зміни до Конституції заслуговують на громадське обговорення до їх прийняття - що зазначено у п. 6 ст. 4 Європейської Хартії місцевого самоврядування.

“Зміни до Конституції, які покликані зберегти і посилити гарантії для місцевого самоврядування, потребують належного обговорення з суб’єктами права на здійснення місцевого самоврядування” - говориться у листі.

То ж прийняти наскоком зміни до Конституції не вдасться, що ще більше затягне процес “децентралізації”.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...