» » Як Європа “опускає” аграрну Україну


Як Європа “опускає” аграрну Україну

23-12-2019, 05:40
Переглядів 504
Як Європа “опускає”  аграрну Україну
Україна за перші чотири місяці сезону збору яблук закупила за кордоном в 6 разів більше цих фруктів, ніж в минулому сезоні. А протягом липня-листопада завезла картоплі в 700 разів більше, ніж за той же період 2018 року. Про це повідомляє сайт EastFruit.

У минулому листопаді, в самий розпал збирання нового врожаю яблук, Україна імпортувала понад 1,3 тисячі тонн фруктів. Це в 3 рази менше, ніж експорт. Навіть у 2017 році, коли урожай яблук був невеликим, імпорт був майже в 10 разів нижче. А в порівнянні з жовтнем, коли пропозиція яблук була нижче, ніж в листопаді, імпорт зріс на 72%.

Фрукти в Україні ввозилися в основному з Польщі. Причому остання в 2019 році сильно постраждала від заморозків і більше всіх країн в Європі знизила обсяги виробництва яблук.

Згідно зі статистикою, за листопад 2019 року в Україну приїхали в 10,5 раз більше яблук, ніж в тому ж місяці роком раніше. Всього за перші чотири місяці сезону імпорт яблук досяг 3,7 тис. тонн. Це в 6 разів більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону.

Імпорт за цей період перевищив експорт в 2 рази.

За серпень-листопад 2019 року з України експортували 8,7 тисячі тонн яблук - на 47% менше, ніж за той же час 2018 року.

Що стосується картоплі, то в жовтні-листопаді до половини роздрібних продажів картоплі доводилося на імпортну продукцію, ввезену головним чином з Росії. Протягом першої половини сезону 2019/20 років (липень-листопад 2019) імпорт картоплі в Україні вже досяг 188,4 тисяч тонн. Це в 700 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону. При цьому на складах зберігаються величезні запаси коренеплодів.

"Ситуація залишається плачевною: поки українська картопля псується в сховищах і дешевшає, російська картопля активно продається в мережах супермаркетів, на ринках, базарах і лотках. Не можна звинувачувати в цьому імпортерів - при більш ніж двократній різниці в ціні на продукцію гріх не скористатися можливістю для заробітку ", - коментує положення керівник проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти" Олександр Хорєв.

Як відомо, з 1 вересня “дружній” Євросоюз заборонив імпорт з України ще й фруктів та овочів. Як бачимо, конкурентів там не терплять.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...