» » Що рекомендують “реформатори” створити у Житомирському районі


Що рекомендують “реформатори” створити у Житомирському районі

9-12-2019, 06:06
Переглядів 882
Що рекомендують “реформатори” створити у Житомирському районі
Якщо судити з карти, яку розмістив у Фейсбуці голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, то громадам Житомирського району пропонується створити “райське життя” у таких сільських новоутвореннях.

Відразу слід звернути увагу на те, що після негативної реакції вже створених сільрад-”ОТГ” на їхнє чергове приєднання-об’єднання, обласна влада залишила плани щодо їхньої реформації. Проте не зовсім. Їх рекомендовано, виражаючись мовою більшовиків - “розкуркулити”. Тобто заможним новоутвореним громадам “причіпити” ще ті сільради, що за роки “незалежності” та знищення колгоспів, занепали у своєму розвитку.

Так, Оліївській сільраді вже не пропонується об’єднуватися з Глибочицькою та Левківською сільрадами. Їй рекомендовано взяти в прийми Великогорбашівську сільраду Черняхівського району. Це села - Велика Горбаша та Мала Горбаша.

Глибочицькій сільраді приписали ще й Левків, який і так є заможним і показав більшості створених “ОТГ”, де щастя так і не дочекалися, як можна розвиватися, коли сільський голова на своєму місці, і не бажає свою безпомічність маскувати “децентралізацією”, щоб залишитися ще при владі на посаді старости і відсилати своїх селян вирішувати іхні проблеми до нового адміністративного центру.

Глибочиці, звичайно не завадить ще одне суттєве джерело наповнення бюджету громади. Але чи погодяться на це левківці? Їхній очільник О.Окоча на нещодавній нараді заявив про два можливих варіанти для цієї сільради: або входження до однієх з двох новостворених громад на території району, або об’єднання з Харитонівською “ОТГ” Коростишівського району. Який варіант виберуть левківці і чи прислухаються вони до “рекомендації” обласної влади - побачимо.

Не менш цікавим є розклад для Станишівської сільради. Як бачимо, звернення Миролюбівської та Коднянської сільрад про приєднання до Станишівки обласні “реформатори” до уваги не взяли. А це, між іншим, і є думкою того самого народу, виконання волі якого і є обов’язком влади. Але яка влада за всі роки “незалежності” коли думала про народ? Тим більше, якщо він сидить тихо, мов миша за віником, і лише пристосовується під всі рішення влади, а не бореться за свої права і краще життя.

Ще однією “міною” для Станишівської громади стало те, що “робоча група” “прималювала” їм і Новогуйвинську селищну раду, всі спроби якої створити кілька варіантів “ОТГ” у минулі роки завершилися крахом.

Один зі станишівських депутатів на це сказав: “Ми не допустимо цього ніколи. По-перше, нам не потрібні постійні комунальні проблеми трьох селищ, особливо після прийняття на баланс і Озерного, а, по-друге, кількість населення у цій селищній раді така, що її представник виграє вибори голови, і виникне депутатська більшість з представників-новогуйвинців. А затим слід очікувати й перенесення туди адмінцентру”.

Як бачимо, з Новогуйвинським й у нинішніх “реформаторів” будуть великі проблеми. А щоб станишівців, що вони не бажать “розкуркулюватися”, то вони згодні приєднати до себе Іванківську сільраду Андрушівського району, де до речі, теж виникають значні перешкоди під час створення “райських кущів” у вигляді “ОТГ”. Створення з Іванковим спільного утворення передбачалося ще на стадії створення нинішньої Станишівської громади, але тоді не було дозволу на об’єднання сільрад з різних районів.

Занесено до перспективного плану й створення Березівської “ОТГ” у складі Березівської, Іванівської, Садківської, Василівської та Заможненської сільрад з центром у Березівці. Про цей процес та його колізії читачі мали змогу ознайомитися у минулому номері “районки”. Повторимося лише, що спроможність майбутнього новоутворення викликає великий сумнів.

Чимало проблем у організаторів “реформи села” та знищення сільрад виникне й під час створення запропонованої Сінгурівської “ОТГ”, куди мають ввійти Сінгурівська, Коднянська, Миролюбівська, Вертокиївська, Озерянківська, Троянівська, Головенківська та Рудня-Городищенська сільради - вісім адміністративних одиниць. Хоча на засіданні “робочої групи” було сказано про дев’ять: чи рахувати не вміють, чи геть вже заплуталися?

Тут також є “підводні течії”: Троянів завжди стояв за адмінцентр у цьому селі, а Кодня і Миролюбівка хочуть пристати до Станишівки.

Багато розмов у ході вже п’ятого року “децентралізації” у нашому районі було з приводу Високої Печі. Куди їй пристати: до Тетерівки чи Березівки. Обидві громади цього не хочуть. Тоді “реформатори” поступили просто - нарізали Високопічську сільраду до Чуднівської “ОТГ”, а разом з нею й Глибочок з Крутами. Що ж можна лише “позаздрити” чуднівцям від такого рішення. Від нього вони точно багатшими не стануть.

То ж, після РЕКОМЕНДАЦІЙНОГО рішення робочої групи Житомирської ОДА щодо створення “ОТГ” в області можна прогнозувати ще більше проблем, ніж було. Як “зелена” влада впорається з валом спротиву та негативну зі сторони селян, та ще й напередодні місцевих виборів - побачимо.

А у Житомирському районі вже видніються передбачувані “бої гладіаторів”: Станишівка-Новогуйвинське, Глибочиця-Левків, Сінгури-Троянів та ін.
І це вже не футбольні поєдинки, а для одних це боротьба за краще життя, для інших - за владу. Спокою у найближчі місяці точно не буде. Це редакція “Сільського життя” вам обіцяє. То ж передплачуйте “районку” - щоб бути у курсі подій у цей невизначений час.

Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...