» » Що сталося під Денишами?


Що сталося під Денишами?

10-11-2019, 06:33
Переглядів 104
Що сталося  під Денишами?
На території Тетерівської сільради поблизу села Дениші, через яке проходить туристичний маршрут, залишились понівечені споруди, де знімався українсько-словацький серіал "Слов'яни". Про це у Facebook написав користувач Сергій Ковальов та опублікував фото.

"Дениші тепер не чисте і затишне місце. На жаль. Передбачувано. Чи можна вважати спалені декорації красивими? Чи можна використовувати для "прибуткового туризму" розпилені бензопилкою конструкції, зруйновані "для фіналу зйомок"?", - написав Ковальов.

На світлинах видно зруйновані дерев'яні будинки, понівечений міст через річку, а також багато сміття.

Начальник відділу культури і туризму Тетерівської ОТГ Валентина Дверник у телефонній розмові з кореспондентом Укрінформу повідомила, що сама дізналася про ситуацію на знімальному майданчику з Інтернету і більше нічого наразі коментувати не може.

Як повідомляв Укрінформ, розміщені поблизу села Дениші декорації історико-пригодницького серіалу з елементами фентезі "Слов'яни" планували перетворити на туристичні об'єкти.

Також про це повідомляла начальниця управління культури і туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва на сторінці управління в Facebook. "Закінчилися зйомки серіалу "Слов'яни", локації будуть працювати на громаду як туристичні об'єкти ... ", - йшлося в публікації.

Коментарі у Фейсбуці з цього приводу:

Юлія Демусь: Я більше схиляюся, що це зробили вандали. Зйомки завершили місяць тому і з того часу всі ринули компаніями щовихідних туди - подивитися, відпочити на природі і т.д. Їздив навіть голова Житомирської ОДА з іншими посадовцями. Моя стрічка буквально завалена була світлинами звідти. Не думаю, що після анонсованого завершення зйомок і масової навали туристів, туди поверталися дознімати якісь сцени. Тут в центрі міста розбивають зупинки, ламають і крадуть насадження, а це ліс.

Сергій Ковальов. Фінал фільму, наскільки я знаю, завершується спаленням поселення. Так от зйомки цього дійства проходили у селі Нова Рудня неподалік від Денишів. Про це мені розповіла жителька цього села, бо бачила і знімальну групу, і пожежну машину, і полум'я до неба. Нещодавно я сам побував там, це жах, спалена величезна ділянка землі, молоді дерева, кущі, це вже не місце, де можна було збирати гриби, ягоди, випалено все.


5 листопада офіційну позицію щодо цих подій висловили й творці серіалу на своїй сторінці в соцмережі:


Об'єкт поблизу села Дениші не є покинутим і занедбаним - про це свідчить хоча б те, що на цій території досі є наша охорона. Наразі вирішується питання щодо якнайшвидшого перенесення всіх декорацій серіалу "Слов'яни" в інше місце, спеціально відведене для створення музею під відкритим небом. Про хід цього процесу ми регулярно інформуємо громадськість у соцмережах та ЗМІ.

Нашої знімальної групи у Денишах немає з 23 жовтня , тож якщо там збільшується кількість сміття - запитання не до нас. Місцевість відвідують сотні людей.
"Зруйнований" стан декорацій на фотографіях, обумовлений сюжетом: у фільмі ви побачите поселення, історію якого знімали в Денишах, не лише гарним і квітучим, а й у стані занепаду. Саме ці сцени фільмували наприкінці знімального процесу.

Ми вдячні всім небайдужим за пильність і відповідальне ставлення до навколишнього середовища: ваші повідомлення "з місця подій" допоможуть якомога швидше вирішити ті проблеми, у розв'язанні яких ми - наголошуємо - зацікавлені не менше. Однак ще більше будемо вдячні, якщо ви не будете піддаватися на провокації.

Що сталося  під Денишами?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...