» » Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік


Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік

6-09-2019, 09:07
Переглядів 233
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
На рахунку Станишівської громади це вже третя педагогічна конференція, на яку традиційно збирається освітянська еліта перед новим навчальним роком. Покликана вона підвести підсумки навчального року, що минув та окреслити плани року прийдешнього. Про що говорили педагоги громади напередодні 1 вересня і кого відзначили за особливі заслуги, розкажемо в нашому матеріалі.

В роботі конференції окрім керівників освітніх закладів та педагогічних колективів взяли участь сільський голова Станишівської сільської ради ОТГ - Юрій Матвійчук та його заступник з питань виконавчих органів влади - Олександр Цьмох.

У вітальному слові, яке першим взяв очільник громади, Юрій Вікторович розпочав із оцінки нинішньої політичної ситуації та кадрових змін керівного складу нашої держави. "Не дивлячись на те, що в статусі об'єднаної громади ми отримали так звану певну "незалежність", проте ми лишаємося тісно пов'язаними з владою. Дивлячись на вчорашні призначення керівного складу Верховної Ради та Кабінету міністрів, ми розраховуємо, що той напрямок, який був взятий державою декілька років тому, зокрема і в напрямку освіти, - продовжиться і не погіршиться. Ми аналізуємо ті законодавчі акти та постанови Кабміну, прийняті протягом останніх двох-трьох місяців, - вони може не сильно десь вражають, але ми розраховуємо, що вони все ж таки розвернуться на благо нашої освітянської діяльності".

Далі сільський голова перейшов до аналізу розвитку освітянської сфери в громаді. Зокрема, він відзначив, що до першого класу цього року піде 89 учнів, що в порівнянні з минулим роком менше майже на десять школярів. Зменшення він пов'язує, в першу чергу, з народжуваністю.

Що ж стосується старших класів, то в 10-11 класи мають піти 79 учнів на противагу минулорічним 70. Можливо, це тому, що менше випуститься дітей і прийде з 9-их класів. Проте, це теж певний показник, хай на декілька, а в даному випадку на 9 учнів, - але порівняно з 2017 роком, то наразі наповнюваність збільшилася більше ніж на 100 дітей. "Мені приємно відзначити в цьому напрямку Зарічанську школу. Чому? Вона є приміською, яка дала той поштовх і показала, як потрібно працювати і "переманювати" своїх же, сільських діток, назад до рідної школи", - наголосив Юрій Вікторович і висловив сподівання на подібну активізацію і Станишівської школи. "Ми, як орган місцевої влади, можемо лише сприяти цьому будуючи садочки, відбудовуючи наші школи та покращуючи матеріально-технічну базу, а вже за адміністрацією школи і педколективом стоїть завдання забезпечити відповідний рівень навчання та виховання наших учнів".

Окремо поговорили і про підготовку навчально-виховних закладів в літній період.

-Ви, кожен пед- і техпрацівник, який зараз вже вийшов на роботу до школи, бачить і відчув протягом літнього періоду, які роботи були виконані на "відмінно", а які, на жаль, "незадовільно", - розпочав характеризувати сільський голова. - Якщо брати в середньому, то поточні ремонти пройшли нормально, чого не скажеш про капітальні роботи - "трійка на великий мінус". І в першу чергу я можу поставити її собі, - критично висловився Юрій Матвійчук.

Він пояснює, що справа в законодавстві - не вчасно спрацювали тендерні закупівлі на певних об'єктах: Станишівській і Пісківській школах, де до кінця року мають провести капітальний ремонт внутрішніх приміщень. Проте певні роботи вже розпочалися в Станишівській ЗОШ, зараз чекають на підрядника і в Пісках. Сільський очільник підсумував, що роботи ще вистачає, і попросив вибачення за певні незручності, з якими доведеться стикнутися під час навчального процесу в зв'язку з проведенням ремонтних робіт.

Поінформував також голова громади і про ситуацію щодо Луківської школи, один з корпусів якої планують повністю реконструювати. "Це, на жаль, найгірший стан як початкової, так і старшої школи в нашій громаді, (яка розміщена в двох різних корпусах), там немає доцільності вкладати кошти в поточні ремонти, тому ми наразі чекаємо на закінчення комплексної експертизи і відразу оголошуємо тендер на проведення реконструкції одного з приміщень. І просимо Господа Бога, щоб нам вдалося його провести з першого разу і вже до кінця року розпочати роботи", - висловив сподівання пан Юрій.

Продовжив свою промову голова про дошкільні заклади. "Повноцінних в нас наразі лишається 3 і 2 з короткотривалим перебуванням, які зараз знаходяться на стадії будівництва. Дуже розраховуємо, що у 2019-2020 рр. ми завершимо Зарічанський садочок, а згодом і Станишівський, і в найближчі роки розпочнемо роботу з новими дошкільними освітніми закладами".

Говорили в цей день і ще про деякі негативні моменти. Так, все той же голова обурено сказав: "В Україні діє ЗУ "Про сертифікацію енергетичної ефективності", згідно якого після проведення ремонтних робіт щодо утеплення приміщень ми маємо перевірити на енергоефективність дані об'єкти. Тобто, є певна площа, яка підпадає під сертифікацію. Відповідно, держава забила нам ці вимоги і, на жаль, забула як завжди надати нам ці кошти. Ось такі моменти призводять до того, що ми маємо витрачати кошти з власного бюджету на щось інше, а не на те, що напряму нам потрібно".

А тепер і про позитив. Що стосується результатів роботи, то надзвичайно приємно, відзначив Юрій Вікторович, що Станишівська громада серед 45-ти шкільних закладах ОТГ зайняла 6-те місце по всіх показниках успішності. "Я думаю, що це відповідь - над чим і як ми працюємо!", - узагальнив управлінець.

На завершення своєї промови Юрій Вікторович подякував всім за плідну і самовіддану роботу, з найкращими побажаннями привітав освітян з початком навчального року, і попросити усіх присутніх із першого дня включатися в роботу, бо від того, як ми навчимо наших діток, таку здорову і виховану нацією ми отримаємо в подальшому. Відповідно, будемо мати нормальних, освічених президентів, міністрів, депутатів, і нам буде з кого їх обирати.

Після промови з рук сільського голови були вручені грамоти Станишівської сільської ради за заслуги в реалізації державної політики в галузі освіти, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та досягнуті успіхи у справі навчання, виховання підростаючого покоління: Петру Антоновичу Поліщуку, вчителю трудового навчання Зарічанської ЗОШ І-ІІ ступенів, Клавдії Володимирівні Смоляновій, вчителю української мови Ліщинської ЗОШ, Віталію Васильовичу Пронтенко, вчителю хімії Луківської ЗОШ, Ларисі Михайлівні Степук, вихователю Пісківського ЗДО "Джерельце", Віктору Івановичу Мурашевському, вчителю фізичної культури Пісківської ЗОШ, Ользі Олександрівні Умінській, методисту відділу освіти Станишівської сільської ради.

Також грамотою Станишівської сільської ради за активну діяльність та виявлення, розвитку, підтримці творчо обдарованих дітей, якісну підготовку учнів до всеукраїнських, міжнародних олімпіад, конкурсів нагороджений колектив Луківської ЗОШ, яка, до речі, показала найкращі результати ЗНО серед шкіл громади.

Про навчальні здобутки поінформувала учасників конференції начальник відділу освіти Станишівської сільської ради ОТГ - Галина Миколаївна Юхимець. Від початку промови пані Галина зауважила, що давати і набувати знання - це не легкий труд, який вимагає віддачі душевних сил, проникнення у велику скарбницю надбану людством. Тож, в той час, коли активно сьогодні триває реформування освітньої галузі нашої держави - Станишівська громада, йде в ногу з цими реформами.

- У 2018-2019 навчальному році ми мали гарні результати нашої роботи. Учні разом із вчителями взяли участь в предметних олімпіадах із базових дисциплін, забезпечили участь в усіх олімпіадах на ІІ (районному) та були учасниками і ІІІ (обласного) етапу, де показали гарні переможні результати. Також школярі приймали участь в 7-ми інтерактивних конкурсах, 19-ти творчих, які проводилися на базі обласних центрів: екологічного; туризму і краєзнавства та в центрі дитячої та юнацької творчості. Також діти брали участь в багатьох спортивно-масових заходах та спортивних змаганнях, яких за навчальний рік було 8. Гарні результати були саме в Луківській школі. Учні активно займалися науково-дослідницькою роботою. І ми вийшли на всеукраїнський рівень. Так, учень Ліщинської школи Осіпчук Назарій представляв Житомирське територіальне відділення МАН на ІІІ етапі в м. Києві із географії (вч. Москвич Валентина Михайлівна), вони були нагороджені дипломом та отримали премію. Дві роботи учнів Станишівської школи були представлені в Києві на конкурсі "Об'єднаймося ж, брати мої", - розповідає Галина Миколаївна.

Також вона наголосила, що педагоги громади постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, самовдосконалюються, беруть участь у фахових конкурсах, займаються видавничою діяльністю. Роботи вчителів були представлені на педагогічній виставці "Сучасна освіта Житомирщини-2019", і відповідно відзначені дипломами.

У квітні на засіданні атестаційної комісії ІІ рівня було проатестовано 12 педагогічних працівників, які успішно підтвердили або присвоїли вищу категорію чи звання. Це показує те, що ми не просто працюємо, а постійно працюємо над підвищенням особистого кваліфікаційного рівня, - наголосила Галина Юхимець.
Щодо виховної роботи, продовжила доповідачка, - вона теж проводиться в закладах освіти на належному рівні. "Ми можемо похвалитися національно-патріотичним вихованням наших учнів. Рій Зарічанської школи "Козацький гурт" отримав перемогу на обласному рівні та був представлений на зборі в Дніпропетровській області на змаганнях гри "Сокіл джура".

Успішно провели в громаді оздоровчо-відпочинкову кампанію. У пришкільних таборах оздоровилося 345 учнів, що становить більше 50% від загальної кількості. На це було затрачено майже 165 тис. грн.: це і харчування, і забезпечення участі в різних екскурсіях.

Постійно розвивається і покращується матеріально-технічна база дошкільних закладів. Закуповується і комп'ютерна техніка, і кухонне обладнання, і посуд та багато іншого. Також, протягом минулого року було відкрито третю групу після ремонту в Луківському ДНЗ "Малятко". Усі ці заходи потребують чималого фінансування. Тому, відділ освіти в першу чергу завдячує цим місцевій владі, яка спрямовує немалі кошти на забезпечення всіх заходів і проектів, які проводяться в закладах освіти громади.

У цьому році для забезпечення належних умов для втілення стандартів НУШ з державного бюджету надійшли кошти на закупівлю дидактичних матеріалів та комп'ютерної техніки в сумі 244 тис. грн., - продовжила в цифрах керівниця освітян. - Закупівля всіх цих матеріалів відбувається в співфінансуванні з місцевим бюджетом, а це приблизно така ж сума, а то й значно більша.

У Пісківську школу закуплено 10 комп'ютерів на суму 138 тис. 550 грн. та профінансовано інтерактивний дисплей, який надійде вже найближчим часом. Такі ж дисплеї мають бути в кожній школі найближчим часом, пообіцяла пані Галина і підсумувала, що загалом видатки на освіту на 2019 рік складуть до 20 млн. грн.

Ми значно рухаємося вперед і йдемо в ногу з часом, з реформами освіти в цілому в Україні. Маємо багато викликів і планів на майбутнє: закінчити капремонт Пісківської та Станишівської шкіл, реконструкція Луківської школи, реконструкція Пісківського ДНЗ "Джерельце". Плануємо придбати шкільний автобус в Станишівську школу. Завершити будівництво садочка в Зарічанах і продовжується в Станишівці. Будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям Пісківської школи і завершити благоустрій на території Станишівської школи, - на кінець виступу узагальнила начальник відділу освіти Галина Юхимець, подякувала за роботу, побажала не зупинятися на досягнутому і працювати на благо дітей.

Продовжуючи традиції відзначати кращих, Галина Миколаївна вручила подяки Станишівської сільської ради за заслуги в реалізації державної політики в галузі освіти, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та досягнуті успіхи в справі навчання і виховання підростаючого покоління: Ганні Олександрівні Бугирі, вчителю образотворчого мистецтва Станишівської ЗОШ, Валентині Борисівні Мельник, практичному психологу Пісківської ЗОШ, Ірині Олександрівні Кириченко, вчителю образотворчого мистецтва Зарічанської ЗОШ, Ірині Степанівні Степновій, вчителю фізики Луківської ЗОШ, Світлані Іванівні Кучерчук, вчителю української мови та літератури Станишівської ЗОШ.

Також грамотою Станишівської сільської ради за сумлінну цілеспрямовану роботу з формування в дітей дошкільного віку необхідного рівня знань, умінь і навичок нагороджений педагогічний колектив Пісківського закладу дошкільної освіти "Джерельце".

Святкову атмосферу в цей день для присутніх створили колективи Будинків культури Станишівки та Пісок, а також танцювальні дитячі колективи "Вікторія" та "Феєрія".
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік
Освітяни Станишівської ОТГ підсумували здобутки і окреслили плани на новий навчальний рік

Альона ДЕНИСЮК
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...