» » З'явиться банкнота у 1000 гривень


З'явиться банкнота у 1000 гривень

2-07-2019, 18:34
Переглядів 142
З'явиться банкнота  у 1000 гривень
Національний банк України вводить в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень з 25 жовтня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що нові банкноти стануть обов'язковими для прийняття у якості платіжного засобу з 25 жовтня 2019 року. Вона стане найбільш платоспроможною банкнотою в Україні.

Банкнота буде блакитного кольору, на лицьовій стороні банкноти буде зображено портрет Володимира Вернадського, а на іншій будівля Національної академії наук України.

На ній буде зображено вчений Володимир Вернадський. Академік був першим президентом Української академії наук, але сам вважав себе росіянином і відмовився від пропозиції гетьмана Скоропадського прийняти українське громадянство. Сталінський лауреат.

Паралельно Нацбанк з 1 жовтня 2019 року виводить з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок. Ці монети перестануть бути платіжним засобом в Україні, ними не можна буде розраховуватися у магазинах та інших закладах. Також планується ввести в обіг монети номіналом 5 та 10 гривень.

У результаті - після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу - номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів.

"Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот. Так він стане більш впорядкованим, - повідомив голова Нацбанку Яків Смолій.
У Нацбанку вважають, що запровадження нової банкноти та виведення з обігу дрібних монет збільшить зручність розрахунків українців, а також призведе до більшої економії бюджету. Зокрема тому, що держава зменшить видатки на карбування нових монет малих номіналів.

"Що стосується банкнот, то наявність банкноти номіналом 1000 гривень дасть можливість економити на транспортуванні і зберіганні банкнот", - повідомляють у Нацбанку.

Фахівці у сфері маніпуляції масовою свідомістю зазначають, що введення 1000-гривневої купюри - це відволікання провалів у зовнішній політиці України, особливо після повернення делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...