» » Миролюбівська школа: проблеми лише примножуються


Миролюбівська школа: проблеми лише примножуються

2-04-2019, 18:05
Переглядів 418
Миролюбівська школа: проблеми лише примножуються
Як відомо, Україна могла б стати наймогутнішою сільськогосподарською державою в світі. І в радянські часи для цього було закладене міцне підгрунтя. Але затим, на жаль, для українського села настали часи "незалежності", в ході якої ось вже 28-й рік аграрна могутність України знищується вщенть. І зрозуміло чому - європейським та американським аграріям ми потрібні не як конкуренти їхній продукції, а споживачі їхнього ГМО-шного непотребу.

Яскравим прикладом занепаду поліського села є ситуація у Миролюбівці, де існує сільськогосподарське підприємство, а поруч занедбана школа та дотаційна сільрада. І це те село, куди ще у 90-ті роки минулого століття, враховуючи високий рівень розвитку колгоспу, місцеві посадовці привозили аж двох президентів - для демонстрації успіхів миролюбівських аграріїв, які вирощували сільськогосподарську продукцію на навколишніх родючих землях.

Що стосується Миролюбівської школи, то й вона відчула на собі всі "здобутки" "незалежності", а також безліч "реформ" української освіти. По суті ж вона була кинута напризволяще після знищення місцевого колгоспу, на кошти якого вона колись була збудована і утримувалася.

А у часи регіоналів, коли Житомирським районом керувала "команда професіоналів" на чолі з сумнозвісним Куликом, настала пора "оптимізації" освіти. Тоді було закрито 12 шкіл: в Гуйві, Двірці, Туровці, Улянівці, Сонячному та ін. Мова тоді зайшла й за Миролюбівку. Але не встигли місцеві регіонали знищити тут школу. Головний редактор газети "Сільське життя" Валерій Івановський особисто вилами випер їх з влади. Та на зміну їм прийшли ще гірші авантюристи, а тому проблеми миролюбівської школи лише накопичувалися.

Чим зараз живе цей заклад освіти - про це розповідь нашого кореспондента.


За часи правління режиму Порошенка "реформатори" понизили Миролюбівську школу у статусі - з 3-х ступенів до двох. Затим тут змінився й керівник. Коли у колишнього директора школи Л.Бивальцевої закінчився термін контракту, Житомирська районна рада, якій і належить Миролюбівська школа, оголосила конкурс на посаду її директора. Документи на нього подала лише молода вчителька початкових класів цього ж закладу освіти Марина Бабій. Конкурентів у неї не було - ніхто ще не забажав очолити проблемну віддалену школу.

Конкурс проходив у три етапи - тестування, проблемні питання і представлення перспективного плану. У результаті молода претендентка М.Бабій набрала 98 балів зі ста можливих.

Нинішній директор Миролюбівської ЗОШ І-ІІ ступенів Бабій Марина Михайлівна - корінна миролюбівчанка, у 2003 році закінчила у цій же школі 9 класів з відзнакою, затим закінчила Коростишівський педагогічний коледж з червоним дипломом та кваліфікацією - вчитель початкових класів. Заочно закінчила Житомирський державний університет у 2010 році. З 2011 року працює у Миролюбівській школі, з серпня 2018 року - на посаді директора.

Які ж бачення нового директора на подальший розвиток школи, де 11 педагогів навчають та виховують 37 учнів, а другий та дев'ятий клас - відсутні?

-У нас досить молодий педагогічний колектив, який налічує 11 працівників, - каже Марина Михайлівна. - З них четверо - старшого віку (досвід, стаж, надбання, звання), решта - до 30 років. Молодь наша не боїться чогось нового, експериментів. Завдяки такому поєднанню енергії молодих педагогів та досвіду старшого покоління ми маємо й здобутки на районному рівні - вже у цьому навчальному році миролюбівські учні та вчителі отримали 10 грамот відділу освіти. Це і конкурси художньо-естетичного спрямування, і мовні, і учнівські олімпіади.

Миролюбівська школа: проблеми лише примножуються


Виходячи з реалій існування "храму науки" села Миролюбівка, пріоритетом для нового керівника є покращення матеріально-технічного стану будівлі, приміщень та інфраструктури.

Перш за все, це утеплення школи. Потрібно продовжити заміну вікон на металопластикові, оскільки старі не лише понижують температуру у класах та коридорах, а й двоє з них під час останнього буревію взагалі "посипалися". Сучасні вікна лише у трьох класах - це замало. Потрібна термосанація усієї школи.

Проблемною для директора школи залишається і їдальня. Там потрібно не лише робити ремонт, а й кардинально міняти обладнання, бо ненадійно працює електроплита, виходить з ладу бойлер, потрібно нормально функціонуюча витяжка тощо.

Останнім часом багато клопоту директору та техперсоналу додає й водоканалізаційна система, яка іноді повністю не працює, або працює лише на 20%.
Як каже М.Бабій, голова райдержадміністрації ніби говорить, що й сільська рада має допомагати школі, тим більше, що вона орендує приміщення в ній для дитсадка. Але на практиці ситуація інша.

Нещодавно у Миролюбівській школі повністю забилася каналізація, не працював і злив водостоків. Директор звернулася до сільради, де отримала відповідь: ми до школи не маємо ніякого відношення, у нас немає на це коштів, бо ми самі дотаційні. Що ж, якщо формально, то це так. Але, прямо скажемо, в інших сільрадах ставлення до шкіл інше. Там допомагають закладам освіти всім, чим можуть - і коштами, і словом, і ділом.

А у Миролюбівці шкільні працівники своїми силами якось домоглися, щоб вода стікала хоча б у їдальні. Решта умивальників фактично нормально не працюють. Та й вуличний туалет там у такому стані, що учнів молодших класів туди пускати не ризикують.

Миролюбівські освітяни все ж сподіваються, що колись й до них дійде черга у районній програмі з облаштування внутрішніх туалетів у школах, бо існуючий потребує капітального ремонту.

Минулого року з районного бюджету було виділено 35 тис. грн. на заміну вікон, але вони до школи не дійшли, тому що не відбулися торги по системі "Прозорро".

Великою проблемою миролюбівської школи залишається й спортивна зала. Там все - від даху до підлоги - потребує термінового ремонту.

Якщо порівняти з іншими загальноосвітніми закладами Житомирського району, то школа у Миролюбівці якщо не найгірша за матеріально-технічним станом, то одна з найгірших. Чесно кажучи, виникає запитання до керівництва районної освіти, РДА та райради щодо актуальності витрачання бюджетних коштів на різні медіатеки, що стоять порожніми, інклюзивні центри чи різні термосанації у школах, яких просто закидано грошима, у той час як у миролюбівській протягом чверті віку нічого серйозного не зроблено, навіть туалета, каналізації та кухні нормальних немає.

Зрозуміло кому перед виборами потрібні оті супер-пупер-школи, але ж і про миролюбівських дітей забувати не варто. Тим більше, коли туди призначено на посаду директора молоду жінку, а посади заступника та завгоспа взагалі відсутні. І при цьому ще й місцева влада самоусунулася від вирішення проблем цього закладу.

Якось це не по-людськи. Якщо хтось намагається остаточно закрити місцеву школу і поставити остаточний хрест на майбутньому Миролюбівки, то так і кажіть. А не розповідайте людям напередодні виборів казки про "успіхи у децентралізації" та про інші "здобутки" нинішньої влади мерзотників і христопродавців.

У розмові з журналістом "Сільського життя", посеред занедбаної спортивної зали, директор Миролюбівської школи Марина Бабій відверто сказала, що, враховуючи реалії, з якими зіткнулася на нинішній посаді, вона навряд чи знову візьме участь у конкурсі на цю ж посаду, який має бути оголошеним вже наступного року.

Ось вам і "реформа" сільської освіти, ось вам і "дорога молодим", ось вам і сучасне з майбутнім миролюбівської школи. Якщо хтось вважає, що таке ставлення до сільської школи, це "шлях до Європи", то Бог йому суддя. Але навряд чи воно спонукає відродження українського села, що вже й так "добите" "реформаторами" під різними політичними кольорами за всі 28 років "незалежності". І існувати такий стан речей може бути лише за однієї умови - якщо Україна остаточно перетворюється на колонію США, у якій рабам потрібна не освіта, а ланцюги та нагайка.

Миролюбівська школа: проблеми лише примножуються

Сергій Юрченко
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...