» » Чи з’явиться у Станишівці “церква турецького попа”?


Чи з’явиться у Станишівці “церква турецького попа”?

21-03-2019, 07:02
Переглядів 654
Чи з’явиться у Станишівці  “церква турецького попа”?
Одна з головних рис українців, що гальмує прогресивний розвиток всього народу, полягає у пристосуванстві під будь-яку владу. Замість того, щоб впливати на неї і вимагати цивілізованого правління, вони всіляко підлаштовуються під неї.

Колись серед керівників більшовицького режиму панував вираз: якщо у Москві стрижуть нігті, то на (як колись казали) Україні - рубають руки. Тому, наприклад, у роки Сталінських репресій саме українські чиновники на місцях відзначалися значною кількістю розстріляних та зісланих у табори.

Це пристосуванство не зникло й за роки “незалежності”. Тільки зараз Україна пристосовується під Європу та США, знову випереджаючи світ у цьому ганебному явищі.

А у самій Україні найбільшими пристосуванцями під усі влади були й залишаються саме житомирські чиновники.

В останні два десятки років навіть з’явився термін - “житомирське болото”. Це про наших місцевих можновладців, які тупо виконують будь-які вказівки з Києва, намагаючись бути в лідерах у всіх сумнівних справах, намагаючись прогнутися. Так було зі знищенням під виглядом різних “реформ” колгоспів та заводів, що функціонували у радянські часи, зі знищеням сільрад та створення “резервацій”, з перейменуванням вулиць іменами пройдисвітів та нацистів, з поваленням пам’ятників, так відбувається й зараз - у справі створення осередків “церкви турецького попа” та грубої фальсифікації виборів.

Як бачимо, для житомирського чиновництва відсутні будь-які моральні норми та законодавчі акти. І ніякі Майдани змінити цього не можуть.З офіційного повідомлення:

“17 березня 2019 року, релігійна громада с. Станишівка вирішила перейти до Православної Церкви України на чолі з митрополитом Епіфанієм, згідно зборів парафіян.

Збори жителів відбулись на майдані перед церквою де було проведено письмову реєстрацію. Ініціатори зборів надали змогу всім присутнім виступити та висловити свою думку. Більшість висловилась за перехід до Православної Церкви України. Зокрема, виступив житель села Валентин Голуб, ветеран російсько-української війни, боєць 95-ї бригади, який дав свою оцінку діяльності російської церкви та закликав парафіян переходити до ПЦУ.

У той час, коли біля церкви проходили збори, священик місцевого храму та благочинний УПЦ Житомирського району закрилися з десятком своїх прихильників в церкві, не реагували на заклики голови зборів взяти участь в обговоренні. Та після неодноразових закликів все-таки взяли участь у зборах, проте намагалися присутніх відмовити від переходу. Але позиція релігійної громади була твердою - 94 з 113 зареєстрованих учасників зборів проголосували за перехід громади до Православної Церкви України.

(Виконавчий комітет Станишівської сільради)”З цього приводу варто сказати наступне.

Зрозуміло, що Станишівська сільрада не могла стояти осторонь у справі “томосятини”, як передвиборчого трюку власника “Рошена” і просто олігарха.

Бо ж з цієї ОТГ влада робить зразково-показову сільраду і коштів сюди “вбухано” чимало. Звичайно ж систему відкатів при цьому ніхто не відміняв. Відкати у часи Порошенка для чиновництва - то “святе”. Не марно ж служаки йдуть на будь-які фальсифікації, щоб проштовхнути “царя Петра” на другий президентський термін, бо ж розуміють, що, якщо цього не станеться, то його, як і їх, чекає інший строк - на нарах.

Хоча те, що станишівське чиновництво, офіційно зробивши вигляд, що воно тут ніби ні при чому, погодившись на провокацію проти істинної церкви лише в кінці передвиборчої гонки, говорить про те, що воно не дуже й хоче брати участь у цій ганебній і завідомо програшній справі, яка йому аж ніяк не допоможе на місцевих виборах наступного року. Але й дармових грошенят з бюджетів вищих рівнів не хочеться позбуватися. Тому акцію ніби й провели, але ніби й тут ні при чому.

Щодо самого повідомлення на сайті Станишівської сільради, то відразу варто звернути увагу на тому, що нібито “релігійна громада с. Станишівка вирішила перейти до ПЦУ”.

По-перше, у оголошеннях було написано про “збори Громади”, а тут вже перескочили на “релігійну громаду” - це така ж фальсифікація, як і в інших селах. Бо ж робиться все за сценарієм передвиборчого штабу “вічно тверезого” Петра-офшорника, у якого постійно вибухають склади з боєприпасами, але казково збільшуються власні рахунки. Так само, як і скрізь у Станишівці у ролі "парафіян" виступали "раби адміністративного ресурсу" - бюджетники, яких і реєстрували для того, щоб вони прийшли на ту "виставу".

По-друге, про яку “релігійну громаду” йде мова? Про католиків, греко-католиків, мусульман, адвентистів чи ще кого? Бо ж місцева православна релігійна громада УПЦ у “збіговиську порохоботів” участі не брала - вона молилася у той час у своєму храмі за мир та спокій. І переходити до “церкви турецького попа”, яку не визнано в світі, не збирається.

По-третє, чому знову жодного представника тієї ПЦУ (отих поцанутих) знову не було. Хай би прийшли, розповіли наскільки “незалежною” та “самостійною” є порошенкова церква, і що Порошенко віддав та пообіцяв “турецькому попу” з майна українського православ’я, і за скільки мільйонів доларів “турецький піп” підписав Томос тощо.

Чи може людей не вистачає у цього політично заангажованого передвиборчого проекту? Бо ж, як бачимо, священики УПЦ істинної віри не зрадили і до них не побігли. Хто ж тоді будуть настоятелями ПЦУ? Хто буде ховати людей, хрестити дітей і проводити церковні служби?

Не марно ж Житомирсько-Овруцька єпархія ПЦУ, яка раніше називалася УПЦ КП, що дурила людям голову два десятки років, і яку Порошенко закрив як непотріб, закликає всіх бажаючих з вулиці йти на курси, де швидесенько будуть штампувати новоспечених “турецьких попиків”.

Марно. Після виборів це вже нікому не буде потрібно. Тільки як будуть дивитися людям та священику в очі ті пройдисвіти, що організовують провокації проти істинної віри? Хоча совість їм навряд чи притаманна - з них як з гуся вода. Аби заробити.

Що ж, якщо Станишівська сільрада повідомила громадськість про створення осередку ПЦУ, то вона має якомога швидше виділити цій громаді земельну ділянку, розробити проект і допомогти збудувати новий храм з портретом Порошенка на вході.

Серед організаторів того антицерковного шабашу у Станишівці у повідомленні згадується лише одне прізвище - такого собі ветерана російсько-української війни. Замість того, щоб лізти у справу, де нічого не тямить, цей ветеран мав би розповісти про розкрадання в оборонці друзями Порошенка, про постійні вибухи військових складів, про геноцид народу через підвищення тарифів та цін на газ і продукти харчуваня, про розкрадання бюджетних коштів. І що то за війна з Росією, якщо до цих пір існує договір про дружбу з нею і дипломатичні відносини не розірвані? І чому тисячі “ветеранів” відсиджуються в Донбасі, де навіть ОБСЄ визнала відсутність російських військ, але ніхто з них не звільняє Крим, де дійсно розташована російська армія?

Так і хочеться спитати, куди тебе занесло, вояко, у процесі боротьби Порошенка за владне “корито”? Ти тут з якого боку?

Тарас Сріблястий

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...