» » Соцопитування: яка думка народу?


Соцопитування: яка думка народу?

28-01-2019, 12:55
Переглядів 293
Соцопитування: яка думка народу?
Соціологічною групою "Рейтинг" в рамках проекту "ПОРТРЕТИ РЕГІОНІВ" з 16 листопада по 10 грудня 2018 року було проведено опитування серед громадян України віком старше 18-ти років в усіх областях України та м. Києві (за виключенням окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим). Загалом у дослідженні методом особистого інтерв'ю було опитано 40000 респондентів (по 1600 респондентів у кожній області). Вибірка репрезентативна за типом поселення, віковою та гендерною структурою кожної області. Похибка на рівні кожної окремої області становить не більше 2,4%, на рівні України - не більше 0,5%.

• Лише 6% оцінили політичну ситуацію в країні як спокійну. Напруженою та критичною ситуацію в країні бачать 89%.

• Військовий конфлікт на Сході України (72%) та хабарництво і корупція у владі (41%) - основні загальнодержавні проблеми за оцінками громадян.

• Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За В.Зеленського готові проголосувати 13,4%, П.Порошенка - 11,1%, Ю.Бойка - 9,6%, А.Гриценка - 7,8%, О.Ляшка - 6,6%, С.Вакарчука - 4,6%, Є.Мураєва - 4,5%, О.Шевченка - 4,2%. Рейтинг інших кандидатів - менше 3%. Водночас, майже третина опитаних або ще не визначилися з вибором кандидата, або не мають намірів голосувати на виборах.

• Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 50,3% респондентів, які мають намір голосувати на виборах.

• Моделювання другого туру президентських виборів серед усіх опитаних дало наступні результати: Ю.Тимошенко впевнено перемагає у парах з П.Порошенком (29% проти 15%) та Ю.Бойком (29% проти 16%). Також у неї вищий результат у парі з А.Гриценком (26% проти 21%) і майже рівні позиції у парі з В.Зеленським (25% проти 26%).

• У рейтингу партій лідирує Батьківщина, яку підтримують 21,7% тих, хто визначився з вибором партії та має намір голосувати на виборах. За партію "Слуга народу" готові віддати свої голоси 12,4%, БПП Солідарність - 9,6%, Опозиційний блок - 9,5%, Громадянську позицію - 7,8%, Радикальну партію - 6,5%, УКРОП - 4,6%, партію "Наші" - 4,2%, Самопоміч - 4,0%. Рейтинг інших партій - менше 4%. Водночас, понад третини опитаних або не визначилися з вибором партії або взагалі не мають намірів голосувати на виборах.

• 31% опитаних очікують, що ситуація в Україні у результаті майбутніх виборів президента покращиться. 35% респондентів вважають, що ситуація не зміниться, лише 15% стверджують, що вона погіршиться.

• На думку респондентів, ймовірність фальсифікацій на виборах президента на загальноукраїнському рівні - 51%.

• Діяльність центральної влади громадяни областей оцінюють гірше, аніж місцевої. Роботою Прем'єр-міністра В.Гройсмана задоволені 14% (не задоволені - 79%). Діяльність Президента П.Порошенка позитивно оцінили 12% (не задоволені - 82%), а роботою Верховної Ради задоволені лише 6% (не задоволені - 88%). Рівень задоволеності місцевими головами вищий, аніж обласною владою: роботою ОДА задоволені 23%, а роботою місцевих голів - 43%.

• Переважна більшість опитаних незадоволені станом справ у різних сферах та послугах. Відносно краще оцінили ситуацію стосовно шкільної освіти (33%), стану доріг (28%) та безпеки життя (25%). Лише близько 11-13% опитаних задоволені станом справ на місцях з медициною, соціальним захистом населення, підтримкою молоді, молодих сімей, розвитком промисловості.

• Лише 8-9% бачать високий економічний потенціал розвитку України, області та свого міста, чи села у найближчі 5-10 років. Близько третини оцінюють його на середньому рівні. Ще 32-36% бачать низький потенціал, а 9-12% взагалі не бачать жодних можливостей економічного зростання як в Україні, так і на місцях.

• 35% опитаних висловили бажання працювати за кордоном (проти 32% торік), при цьому 52% з них у майбутньому готові інвестувати зароблені кошти у відкриття власної справи в Україні. Традиційно вищий рівень міграційних настроїв спостерігається серед мешканців регіонів Західної України.

• 63% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною. 17% - за надання російській мові статусу державної, 15% підтримують надання їй статусу офіційної в окремих регіонах. Вищий рівень підтримки ідеї надання російській будь-якого статусу - у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Одеській областях.

• Серед різних напрямів зовнішньоекономічної інтеграції також лідирує проєвропейський вектор - 48%. Рівновіддаленість України від РФ та Заходу підтримують 30%, вступ України до Митного Союзу - лише кожен десятий. Інтеграцію України в НАТО підтримують 44%.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...