» » Віруючі Андрушівки проти розколу, що чинить влада!


Віруючі Андрушівки проти розколу, що чинить влада!

27-01-2019, 10:22
Переглядів 296
Віруючі Андрушівки проти розколу, що чинить влада!
Священик Іоанн Гнатюк на Водохреща заявив, що православна громада Андрушівки переходить в розкольницьку ПЦУ.

Члени релігійних громад УПЦ в Житомирській області зустрілися з місцевою владою і заявили, що не збираються переходити в ПЦУ.


Близько 100 віруючих міста Андрушівка Житомирської області звернулися до місцевої райдержадміністрації із заявою, що вони залишаються в лоні канонічної Української Православної Церкви. До цього їх подвиг місцевий священик Іоанн Гнатюк, який на Водохреща заявив, ніби місцева православна громада переходить в розкольницьку ПЦУ.

На підтвердження своїх слів протоієрей надав 56 підписів «за», розповів СПЖ благочинний Андрушівського округу Житомирської єпархії УПЦ архімандрит Макарій (Гаврилов).

За словами місцевих жителів, перевід в ПЦУ готували заздалегідь. Протоієрей Іоанн, який перейшов в розкол, мало займався богослужбової і духовно-просвітницькою діяльністю, і люди поступово від нього йшли. Поруч з ним залишилися тільки однодумці, які й залишили свої підписи під заявою про перехід в ПЦУ.

Заяву написали в свято Хрещення, на якому «за збігом обставин» була присутня глава Андрушівської РДА Катерина Курсон. Віруючі розповідають, що сам священик вирушив на іншу парафію, заявивши, що «як проголосує громада, так і буде».

На зустріч з прихильниками ПЦУ приїхав благочинний округу архімандрит Макарій. Він показав Патріаршу грамоту, яка є у УПЦ з 1990 року, але у відповідь почув крики і традиційні звинувачення, в тому числі і з вуст Курсон, про «грошах, які йдуть на вбивство наших дітей на Донбасі».

«Я зрозумів, що ні з ким говорити - крики, визги, - розповідає архімандрит Макарій. - Я сказав, що так це не залишу, що в понеділок прийду з церковними громадами, зі священиками, з молоддю».

У понеділок 21 січня священнослужителі УПЦ на чолі з благочинним і близько 100 віруючих принесли до райдержадміністрації офіційну заяву про те, що вони залишаються в лоні канонічної Української Православної Церкви.

Архімандрит Макарій зачитав з трибуни статті Конституції - про те, що держава відокремлена від Церкви, статтю Кримінального Кодексу про розпалювання релігійної ворожнечі. Слово взяли парафіяни і священики УПЦ, які, за словами архімандрита, «били і добивали їх фактами».

Вірні члени УПЦ нагадали представникам влади, що рішення про зміну юрисдикції повинна приймати тільки церковна громада, яка вирішила залишитися в УПЦ під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія, і попередили, що на сході села вони будуть піднімати питання про неправомірність проведеного «переходу в ПЦУ». Парафіяни пообіцяли захищати храми від можливих захоплень.

«Ми прийшли мирно і з молитвою, але мовчати не будемо, - підкреслив архімандрит Макарій. - Вчора ми їм дали таку відсіч, що всі, хто ще вагався, - всі пішли за нами. Коли ми в кінці здійснювали молитву "Достойно єсть", вони вже хрестилися і не знали, як звідти піти. Повірте, вчора був момент істини».

Після прийняття Радою антицерковного законопроекту № 4128-д по Україні активізувалися спроби захоплень храмів. Прихильники ПЦУ традиційно діють за підтримки влади і активного сприяння радикальних угруповань.

Спілка православних журналістів


х х х х х
Рішення залишитися в лоні канонічної Церкви взяли на річних зборах Христо-Різдвяного собору м Сєвєродонецьк.

26 січня в Сєвєродонецьку відбулося парафіяльні збори Христо-Різдвяного кафедрального собору, повідомляє сайт Сєвєродонецької єпархії.

Учасники зборів одноголосно відмовилися міняти свою підпорядкованість і підтвердили свою приналежність до Української Православної Церкви під керівництвом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Голосування проходило під головуванням настоятеля собору, архієпископа Сєверодонецького і Старобільського Никодима.

х х х х х

Раніше більшість прихожан Свято-Казанського храму УПЦ села Урвенна Здолбунівського району підтвердила свою вірність канонічній УПЦ, про що свідчать їхні підписи.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...