» » Чергова “реформа”: платити за електрику потрібно двічі - “європейська практика”, чорт би її побрав...


Чергова “реформа”: платити за електрику потрібно двічі - “європейська практика”, чорт би її побрав...

5-01-2019, 12:28
Переглядів 136
Чергова “реформа”: платити  за електрику потрібно двічі - “європейська практика”,  чорт би її побрав...
З 1 січня 2019 року в Україні запускається перший етап реформи ринку електроенергії. Послуги споживачам будуть надавати дві окремі компанії - оператор розподільних систем і постачальник. Про це пише "Хвиля".

Перша компанія буде займатися виключно розподілом електричної енергії та експлуатацією електромереж. А друга буде постачати електроенергію споживачам, контролювати нарахування платежів і розрахунки.

Це означає, що українцям потрібно переукласти договори, за якими вони з лютого 2019 року почнуть отримувати нові платіжки. Потім вони почнуть отримувати рахунки за спожиту енергію за зразком заяв про приєднання до так званих "умов угоди споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії". Буде вже два договори: про надання послуг з розподілу і про постачання електричної енергії.

У ДТЕК "Київські електромережі" пояснили, що для підписання нових договорів необов'язково особисто заповнювати та надсилати заяву на приєднання. Є спрощена процедура: можна продовжувати користуватися послугами і оплачувати рахунки. Так споживач автоматично приєднається до послуг компанії-постачальника електричної енергії. Формат договору встановлюється державою і є типовим для всіх мереж.

Крім того, вже з 1 лютого 2019-го квитанції набудуть нового зовнішнього вигляду. Українці будуть отримувати один загальний платіжний документ з новими платіжними реквізитами. Якщо споживач оплачує рахунки через банк чи інтернет-банкінг, потрібно виставити нові реквізити. При цьому нові розрахункові рахунки будуть в лютневих платіжках.

Варто уточнити, якщо у споживача є переплата по електроенергії, її обіцяють включити в нові рахунки. У самій квитанції буде два окремих рядка: "за послуги розподілу" і "за послуги постачання електроенергії". Поділ тарифу на дві графи - європейська практика, і на тариф вона не впливає, заспокоюють експерти, так як встановлює і контролює його уряд.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...