» » У селі Довжик стався конфлікт


У селі Довжик стався конфлікт

16-12-2018, 10:48
Переглядів 1004
У селі Довжик стався конфлікт
15 грудня в приміському селі Довжик, що раніше належало знищеній Кам’янській сільраді, а тепер – Оліївській, відбувся громадський конфлікт, який є прямим продовженням скандалу в Оліївській ОТГ, в ході якого депутати сільради на сесії достроково припинили повноваження сільського голови Михайла Скока, який керував Оліївкою та навколишніми селами 17 років.

Як відомо, після рішення сесії Оліївської сільради від 30 листопада щодо відставки М.Скока, частина мешканців цієї території публічно виявляє протест проти позиції більшості місцевих депутатів щодо колишнього очільника громади. Так, на сесії Оліївської сільради 3 грудня частина місцевих жителів бойкотувала президію та трибуну, через що засідання було перенесене до клубу с. Довжик, але протестанти дісталися й туди. Затим прихильники М.Скока зібралися в селі Некраші колишньої Троковицької сільради та самих Троковичах, де вже цілеспрямовано почали процес зібрання підписів про відкликання депутатів Оліївської сільради, які підтримали відсторонення М.Скока від влади. Дану акцію група його підтримки намагалася провести й у селі Довжик.

Ініціатори цього заходу надали до сільради лист з проханням надати приміщення довжицького клубу для проведення зібрання. Проте звідти вони отримали відмову за підписом виконуючого обов’язки Оліївського сільського голови секретаря сільради Анатолія Мельниченка. Ця відповідь була юридично обгрунтованою з посиланням на відповідні закони. Проте це не стримало прихильників М.Скока, які все ж намагалися організувати своє дійство.

На момент приїзду кореспондента газети «Сільське життя» клуб у селі Довжик був відкритий. Всередині його знаходився сам Михайло Скок та декілька його прихильників, серед яких найбільшу активність проявляла відома місцева активістка Наталія Куркчі. Сам колишній очільник громади повідомив журналісту, що його було запрошено на зібрання місцевих жителів, на якому він мав розповісти всі обставини його відставки. З цим рішенням він не погоджується, оскільки вважає його незаконним і збирається подавати позов до суду і зараз цей процес у стадії підготовки документів. Щодо ініціативи людей про відкликання депутатів, то М.Скок її підтримує, а тому й прийшов на зустріч з місцевою громадою.

Тим часом біля клубу зібрався натовп, як виявилося, опонентів колишнього голови. Серед них був і в.о. Оліївського сільського голови А.Мельниченко, депутат сільради від Довжика Г.Галіцький та інші депутати. Частина з них навіть заблокувала прохід до клубу, щоб не допустити до приміщення прихильників М.Скока, хоча таких там й так знайти було важко. Затим представники депутатського корпусу жіночої статі зайшли до фактично порожньої зали клубу і почали пояснювати, що зібрання бути не повинно, оскільки сільрада на це не давала дозволу.

Кілька їхніх опонентів намагалися довести, що вони мають конституційне право провести збори місцевої громади. Тоді депутатки запитали: а до чого тут М.Скок, який не є мешканцем Довжика?

Ця словесна «дуель» закінчилася нічим. Всім стало зрозуміло, що зібрання провести не вдасться. І не через сварку організаторів з представниками влади, а через ігнорування цього заходу місцевими жителями. Тоді М.Скок разом з кількома прихильниками пішов до автомобіля, а його опоненти гучно прокричали «Ганьба!».

На цьому у Довжику все й закінчилося.

До речі, після Тетерівського сільського голови Л.Мельничука, колишній оліївський сільський голова М.Скок вже другий очільник громади, який поплатився посадою за участь у сумнівному експерименті влади над українським селом зі створення ОТГ. Якщо, звичайно не рахувати Вересівського сільського голови О.Шута, який все ж отримав «подачку» у вигляді старости з приставкою «виконуючий обов’язки». Та й це тимчасово – до виборів старости.

Ще варто сказати й про згадувану тут Кам’янку, до сільради якої відносився раніше Довжик. Там також днями побував наш кореспондент. Так от, там, після знищення місцевої сільради, взагалі повне безвладдя. Раніше тут правив сільський голова В.Петрук. Після створення Оліївської ОТГ тут чотирма селами колишньої сільради мав керувати староста. Але недосконалість закону про «добровільне» утворення об’єднаних громад не дозволила тут мати старосту навіть з у ранзі «в.о.», оскільки за законом старостою можна призначати лише колишнього голову, а В.Петрук, як відомо, зараз працює на посаді заступника голови Оліївської ОТГ і повертатися до Кам’янки у ранг «в.о. старости» бажання не має. У Кам’янці та Сонячному, Новоселиці, Довжику й до того було чимало проблем, а зараз, коли там у приміщенні колишньої сільради працює лише паспортистка, там взагалі виникає нове форма самоорганізації влади сучасного, кинутого владою напризволяще, українського села - щось на зразок нинішньої «махновщини». І гучні конфлікти звідти не змусять на себе довго чекати.

- Наміри колишнього Оліївського сільського голови для нас є зрозумілими, - сказав кореспонденту «Сільського життя» місцевий депутат Г.Галіцький. – Він хоче хоче повернутися до влади: або через рішення суду, або через нові вибори сільського голови, дату яких має призначити Верховна Рада. А до цього він хоче замінити своїх опонентів серед депутатів сільради на лояльних до себе кандидатів. Але це, по-перше, дуже довгий процес, і, по-друге, ми зробимо все належне, щоб не допустити його повернення до влади, оскільки він не зумів організувати ефективної роботи апарату сільради та ефективної співпраці з депутатським корпусом. Чим раніше М.Скок зрозуміє, що його час вийшов, тим краще буде і для нього, і для громади.

Розширено розмову журналіста з в.о. Оліївського сільського голови А.Мельниченком та депутатом Оліївської сільради Г.Галіцьким можна буде ознайомитися у найближчому номері газети «Сільське життя».

Будьте з нами. Передплачуйте газету «Сільське життя» до 25 грудня у будь-якому відділенні поштового зв’язку. Наш індекс – 61333.


У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт
У селі Довжик стався конфлікт


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...