» » Чи є у Порошенка шанс на другий термін?


Чи є у Порошенка шанс на другий термін?

23-11-2018, 16:45
Переглядів 145
Чи є у Порошенка шанс на другий термін?

9 листопада Співголова фракції "Опозиційного блоку" Юрій Бойко (на фото) і лідер партії "За життя" Вадим Рабинович підписали угоду про об'єднання опозиції і створення "Опозиційною платформи "За життя".

Логіка в об'єднанні проста - кандидати від двох партій (Бойко і Рабинович) на двох за даними соціологічних опитувань вже зараз отримують до 17 відсотків, а значить мають високі шанси на вихід у другий тур. При цьому, в разі активної кампанії та мобілізації виборців, відсоток може бути ще вищим.

Поки що серед опозиційників лідирує Бойко. Рабинович, який раніше йшов "ніздря в ніздрю" зі співголовою ОБ, в останній місяць сильно просів в рейтингу після виходу з партії "За життя" Євгена Мураєва. Зараз у Бойка - близько 10 відсотків. У Рабиновича - близько 7 відсотків.

А це означає, що чинний президент Порошенко до другого туру не виходить, так як зараз перше місце за всіма опитуваннями з великим відривом займає Юлія Тимошенко. До того ж, якщо й проходить (чисто теоретично), то за всіма опитуваннями він програє усім кандидатам у другому турі - навіть Зеленському і Вакарчуку.

А якщо дивитися трохи далі, то число потенційних виборців "південно-східного" кандидата оцінюється в 30-35 відсотків навіть без Криму і частини Донбасу.
Це може бути достатньо для проходження до другого туру, де кандидат може взяти 35-40 відсотків. І потім, на наступних парламентських виборах восени 2019 року, показати аналогічний результат і завести в парламент найбільшу фракцію, яка може претендувати на участь в уряді.

З огляду на те, що Україна - це парламентсько-президентська республіка (лише формально), формування уряду за участю умовної "партії миру" може кардинально змінити курс країни. В тому числі, і привести до серйозних переміщень по мирному врегулюванню на Донбасі.

Дехто з політологів вважає, що поява єдиного кандидата від опозиції ставить хрест на політичному майбутньому Порошенка. І членам його "команди" вже настала пора купляти квитки за кордон чи запродатися новій владі, що з'явиться в Україні вже у квітні наступного року.

До того ж, 19 листопада сталася ще одна неприємна подія для Петра Олексійовича: Росія і Туреччина урочисто відзначили прокладку по дну Чорного моря нового газогону "Турецький потік", яким в обхід України піде в південну Європу значний обсяг голубого палива.

Вже за рік по дну Балтійського моря завершиться прокладка й газогону "Північний потік-2", який перетворить українську газотранспортну мережу на металобрухт, оскільки потік газу в Європу через Україну, за бажанням Кремля, може припинитися остаточно. Тоді наш бюджет втратить значні надходження, а ми, споживачі, скоріш за все, відчуємо значні перебої з постачанням газу. До того ж, й так вкрай низький рейтинг України на міжнародній арені взагалі наблизиться до нуля.

Бо ж, скільки б Порошенко пафосно не заявляв перед камерами телеканалів "Прощавай, немита Росія" та "ми не отримуємо з Росії жодного кубометра газу" - все це не відповідає дійсності. А от з повним запуском "Турецького потока" та "Північний потік-2" ми дійсно можемо опинитися без газу. Отоді й відчуємо, що це таке в реаліях.

Варто сподіватися лише на те, що нова влада, яку ми оберемо вже весною, знайде вихід з цього глухого кута.

Бо ж усю безперспективність нинішньої київської верхівки підтверджують і опитування громадської думки.

• Згідно з результатами опитування, 78% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку. За роки правління Порошенка цей показник зріс на 30% - у квітні 2014 року що країна рухається у неправильному напрямку вважало 48% опитаних. Лише 12% вважають напрям розвитку держави правильним.

•На думку більшості опитаних (64%) мир є тим, чого сьогодні найбільше бракує Україні. 41% вважають, що державі найбільше не вистачає стабільності, ще 40% - порядку, по 35-36% - достатку та розвитку, по 27% - єдності та справедливості.

• Економічний занепад (59%), масовий виїзд українців за кордон (59%) та зубожіння населення (51%) - основні загрози, які, на думку опитаних, є найбільш актуальними сьогодні для України. Про девальвацію гривні, вимирання населення, розвал країни, зростання злочинності та погіршення здоров'я нації, як про загрози, говорять від 32% до 39% опитаних.

• Військовий конфлікт на Сході (66%) та хабарництво і корупція у владі (43%) - дві головні проблеми загальнодержавного рівня. Безробіття, низький рівень зарплат як проблеми актуальні для усієї країни визначили третина опитаних.

• На особистісному рівні головними проблемами респонденти вважають підвищення тарифів на комунальні послуги (59%), низький рівень зарплат і пенсій (52%) та підвищення цін на основні товари (42%).

• Лідером президентського рейтингу залишається Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 21% тих, хто визначився з вибором та мають намір взяти участь у голосуванні. В.Зеленського підтримують 11%, П.Порошенка - 10%, А.Гриценка - 10%, Ю.Бойка - 9%. У свою чергу внаслідок появи у списку кандидатів Є.Мураєва значно зменшився рейтинг В.Рабіновича.

• Антирейтинг політиків очолює П.Порошенко - більше половини опитаних не проголосували б за нього за жодних обставин. У перемогу П.Порошенка вірять лише 14% тих, хто має намір взяти участь у виборах.

• За результатами моделювання другого туру Ю.Тимошенко перемагає в усіх ймовірних електоральних парах. Натомість П.Порошенко програє усім можливим кандидатам на вихід у другий тур.

• Значні шанси на потрапляння у парламент мають сім політичних сил. Лідером рейтингу залишається Батьківщина, яку готові підтримати 22% опитаних, які вже визначилися і мають намір голосувати. Підтримка партії "Слуга народу" складає 11%, Громадянської позиції - 10%, Опозиційного блоку - 9%, БПП Солідарність - 8%, Радикальної партії - 7%, партії "Наші" Є.Мураєва - 5%. З появою політичного проекту Є.Мураєва "Наші" значно знизився рейтинг партії "За життя".

• 72% виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення, лише 13% - підтримують започаткування ринку землі.

• Підтримка вступу до ЄС в останні роки зменшується і нині складає вже лише половину опитаних. Вступ до НАТО підтримують лише 40%.

• За останній місяць дещо зросла підтримка мирних шляхів вирішення проблеми на Донбасі. Так, 31% опитаних за припинення військових дій на Донбасі та визнання цих територій тимчасово окупованими, 27% - за надання цим територіям федеративного статусу в складі України. Лише 8% підтримують відділення цих територій від України.


Результати спільного опитування КМІС, Центру Разумкова та Соціологічної групи Рейтинг,
Вибірка: 10 000 респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та регіон проживання.
Статистична похибка вибірки: не більше 1,0%
Терміни проведення: 19 жовтня - 2 листопада 2018 року


Як бачимо, штучно створені політтехнологами Порошенка такі "проблеми" як "мова", "бандеризація" чи "томос" наш народ абсолютно не цікавлять. А підвищення тарифу на газ, постійне зростання цін на комунальні послуги, продукти харчування, бензин та зниження платоспроможності населення ставлять хрест на політичному майбутньому Порошенка та його прихильників.

Артур Самсун
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...