» » Освітяни відзначили ювілей видатного педагога О.Сухомлинського


Освітяни відзначили ювілей видатного педагога О.Сухомлинського

22-10-2018, 07:26
Переглядів 127
Освітяни відзначили  ювілей видатного педагога О.Сухомлинського
Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначалося 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це видатний радянський український педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

У закладах освіти Житомирського району проведено заходи, які широко висвітлюють життєвий та творчий шлях видатного педагога.

У шкільних бібліотеках закладів освіти оформлено книжкові тематичні виставки, випущено стінні газети, організовано загальношкільні лінійки.

Впроваджуючи ідеї великого педагога В.О. Сухомлинського, 24 вересня в Новогуйвинській гімназії проведено заняття Школи педагогічної майстерності («Вернісаж педагогічних ідей») «Розмаїття форм та методів навчально-пізнавальної та виховної роботи за педагогічною спадщиною В.О. Сухомлинського».

Під час проведення заняття було висвітлено питання «Ідеї творчості в педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського» (директор закладу освіти Мозгових Л.І.), «Реалізація канонів Василя Сухомлинського на сучасному уроці» (заступник директора з науково-методичної роботи Слінчук В.І.), «Платформа виховання за В.О. Сухомлинським в контексті сучасного виховання» (заступник директора з виховної роботи Ярошенко О.Ф.).

У Новогуйвинській гімназії проведено аукціон ідей «Я роблю так…» – за рекомендаціями В.О. Сухомлинського, під час якого учасники поділилися своїм досвідом з колегами.

У Коднянській ЗОШ І-ІІІ ст., Черемошнянській ЗОШ І-ІІ ст. проведено педагогічні читання «Творча спадщина В.Сухомлинського у діалозі з актуальними проблемами сучасної школи», науково-практичну конференцію «Серце віддаю дітям» – у Барашівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Проведено психолого-педагогічний семінар-практикум «Формування особистісних ціннісних орієнтацій» (на основі досвіду В.Сухомлинського), засідання методичного об’єднання класних керівників, учителів суспільно-гуманітарного циклу «Педагогічні ідеї В.Сухомлинського: практичне впровадження в освітній процес» (Троянівська ЗОШ І-ІІІ ст., Черемошнянська ЗОШ І-ІІ ст.), тренінгове заняття «Мандрівка стежинкою добра» (Коднянська ЗОШ І-ІІІ ст.).

В Озерненській гімназії, Березівській, Барашівській ЗОШ І-ІІІ ст., Озерянківській, Черемошнянській ЗОШ І-ІІ ст. та інших для школярів початкових класів проведено години спілкування «Школа добрих вчинків», «Школа казок В.С.Сухомлинського». виховні години для різних вікових категорій «Людина починається з добра», «Не словами, а добрим ділом», «Назустріч 100-річчю В.Сухомлинського», «Подорож до світу казок Василя Сухомлинського».

Єдиний урок доброти «Людина починається з добра» для учнів 5-11 класів проведено у Вертокиївській ЗОШ І-ІІІ ст., літературну світлицю «Серце віддам дітям» – у Березівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Освітяни відзначили  ювілей видатного педагога О.Сухомлинського
Освітяни відзначили  ювілей видатного педагога О.Сухомлинського
Освітяни відзначили  ювілей видатного педагога О.Сухомлинського


Довідка

Василь Олександрович Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року у , с. Василівка  нині Онуфріївський район Кіровоградської області.

Український радянський педагог, публіцист, письменник, поет. Заслужений вчитель УРСР. Кандидат педагогічних наук (1955). Член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР (1957); член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР (1968).

У 1968 році — нагороджений званням Героя Соціалістичної Праці, двома орденами Леніна, орденом Червоної Зірки та іншими нагородами СРСР. Учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни.

У 1941 році  під час Великої Вітчизняної війни  добровольцем пішов на фронт. У січні 1942 року  молодший політрук Сухомлинський був важко поранений, захищаючи Москву у битві під Ржевом. Осколок снаряду залишився в його грудях назавжди. Після довгого лікування у шпиталі селища Ува, що в Удмуртії, він просився на фронт, проте комісія не визнала його навіть умовно здоровим для військової служби.

У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він пропрацював до березня 1944. 9 лютого 1943 року подав заяву про вступ до ВКП(б). Після визволення України від фашистів повернувся в рідні краї і дізнався, що його дружину і маленького сина закатували в гестапо. Став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році попросився назад до школи.

В. Сухомлинський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей.

Помер 2 вересня 1970.


Освітяни відзначили  ювілей видатного педагога О.Сухомлинського
Освітяни відзначили  ювілей видатного педагога О.Сухомлинського
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...