» » Чому в селищі Озерне відключають воду


Чому в селищі Озерне відключають воду

4-10-2018, 13:58
Переглядів 103
Чому в селищі Озерне  відключають воду
Жителям Озерного відключають воду, бо заборгували комунальникам 2,5 млн. грн.

Жителі Озерного через несплату за спожиті послуги знову залишилися без води. Так, 27 вересня, жителі смт Озерне Житомирського району знову відчули на собі усі "принади" відключення від водопостачання. Як стало відомо, за несплату заборгованості за спожиту електроенергію було відключено від мережі електропостачання водонасосну станцію будинкоуправління №3.

Борг БУ №3 перед Зарічанським РЕМ складає наразі більше 500 тисяч грн. Як пояснюють в будинкоуправлінні, заборгованість виникла унаслідок зміни з січня поточного року алгоритму надання пільг та субсидій. Шість рахунків підприємства були заарештовані, що не дає змоги вчасно розраховуватися за поставлену електроенергію, оскільки першочергово покриваються борги по податках і зборах.

Наразі домовитись про реструктуризацію боргу не вдається. Відтак, відключення водонасосної станції від електропостачання фактично припинило централізоване постачання питної води в багатоквартирні будинки з 10.00 до 16.30 год. Цього разу на нетривалий термін. Однак, як буде розвиватися ситуація надалі цілком і повністю залежить від своєчасного і в повному обсязі розрахунку з боку кінцевих споживачів.

27 вересня відновлення електропостачання насосної станції було відновлено після проведення через Держказначейство 53 тис. грн. субсидій на адресу енергопостачальної компанії та внесення на її рахунок близько 20 тис. готівкових коштів в рахунок погашення заборгованості.

Окрім того, досягнуто домовленості, за якою серед населення селища буде проведено роботу задля вчасного внесення плати за послуги готівкою в касу БУ №3, що дасть можливість поступово погашати наявну заборгованість перед енергетиками.

Нагадаємо, що подібна проблема для Озерного не нова. Так, 27 липня цього року у зв'язку із заборгованістю перед Зарічанським РЕМ, БУ №3 смт Озерне вже було на декілька годин відключено від електропостачання. Завдяки оперативному втручанню постачання електроенергії тоді було відновлено. Це дало змогу продовжити роботу свердловин, що постачають воду у військові частини та до осель місцевих жителів, та забезпечити водовідведення.

Аби ситуація не повторювалася, задля уникнення повторів із відключенням електропостачання, потрібно не допускати збільшення відповідної заборгованості та забезпечити її поступове погашення. Тим більше, що загальний борг населення перед БУ №3 складає на сьогодні близько 2,5 млн. грн.У селищі Озерному припинили водопостачання: люди обурені

27 вересня жителі селища Озерне залишились без води. Зате, як виявилось, в боргах. Інформацію про існування незрозумілої заборгованості люди дізнались із розклеєних по місту оголошень. У них йшлося про примусове відключення водопостачання на території селища міського типу Озерного через борги Зарічанському РЕМ. Воду людям мали повернути ввечері цього ж дня за умови сплати боргу до 3 жовтня. Якщо до вказаної дати заборгованість не погасять, воду обіцяють відключити повторно. Людей також просять оплатити поточні платежі в касі Будинкоуправління № 3, а по можливості й сплатити авансовий платіж за жовтень. Такою інформацією «порадувала» жителів Озерного адміністрація Будинкоуправління № 3. Попереджень про відключення води люди не отримували, їх просто поставили перед фактом і повідомили про повторні відключення в разі несплати боргу. Люди відреагували на ситуацію великим обуренням, адже кажуть, що справно та регулярно сплачують платежі. І винуватцями жителі Озерного вважають безпосередньо Будинкоуправління № 3 і їх невміння вчасно та правильно розпоряджатися грошима.

Скаржаться і молоді матусі, для яких таке різке відключення води стало справжнім шоком. Жінки розповідають, що їх ніхто не повідомив про це, а тому і запастися водою в них не вийшло. А доглядати за дитиною без води складно. Подібні проблеми з водою в селищі не вперше. Наприклад, в кінці липня 2018 року борг Будинкоуправління № 3 Зарічанському РЕМ становив близько 400 тисяч гривень.

Інформацію про боржників, наведену в інфографіці, опублікували на сайті «Житомиробленерго» 4 вересня.

Тетяна ОВСІЄНКО, times.zt.ua

Чому в селищі Озерне  відключають воду
Чому в селищі Озерне  відключають водуdle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...