» » Тепер у Тетерівській школі є «Майбутнє України»


Тепер у Тетерівській школі є «Майбутнє України»

17-09-2018, 18:08
Переглядів 654
Тепер у Тетерівській школі є «Майбутнє України»
15–16 вересня 2018 року у Чернівцях відбувся І Міжнародний дитячий літературний фестиваль «Literature Future», метою якого є популяризація читання дитячої літератури, популяризація творчості обдарованих дітей України, заохочення дітей до написання оригінальних авторських творів, популяризація літературного мистецтва вцілому та розширення уявлення про дитячу літературну творчість України за кордоном, підвищення якісного рівня таланту дітей, які творять в Україні за допомогою лекцій, майстер-класів тощо.

На фестиваль запросили 100 найталановитіших дітей з усієї України, які представляли свої регіони. Серед них були і мої учениці – Джулакян Каріна та Марченко Люда (8 клас, Тетерівська ЗОШ). Загалом у літературному конкурсі взяли участь понад 1000 учасників.

В рамках Фестивалю був проведений конкурс на найкращий твір. В результаті журі обрало 20 найкращих творів та визначено три призові місця:

1 місце – виграш 10 тисяч гривень;
2 місце – виграш 5 тисяч гривень;
3 місце – виграш 5 тисяч гривень.

Програма заходів була надзвичайно насичена – два дні творчих зустрічей та майстерень, лекторіїв, тренінгів, презентацій з 9 ранку до 8 вечора в різних куточках «Старого міста» Чернівців (Ратуша, Німецький дім, Палац урочистих подій, Центральний палац культури, проте центральною вулицею була вул.О.Кобилянської та «Open Air» – «Літературна Теплиця».

На фестиваль приїхали відомі автори України, які надавали дітям майстер-класи, ділились досвідом та корисними порадами: Олег Скрипка – український музикант-мультиінструменталіст, вокаліст, композитор, лідер гурту «Воплі Водоплясова», Вадим Крищенко – український поет-пісняр, Яніна Соколова – українська телеведуча та акторка, Валерія Ходос – українська акторка театру і кіно, лауреатка премії «Бронек» у галузі театрального мистецтва імені Амвросія Бучми за найкращу жіночу роль, Лавіка – українська співачка, Вова Бронисенко – співак, учасник гурту «Bro Borisenko Brothers», ведучий фестивалю, Пєтя Кокудєва – болгарська письменниця дитячої літератури, ведуча фестивалю Катерина Єгорушкіна – письменниця, поетка, казкотерапевт, Анна Третяк – член Ради експертів благодійного проекту «ЛакіБукс», літературознавець, критик дитячої літератури, головний редактор Простору української дитячої книги «БараБука», Аліна Штефан – письменниця у жанрі нон-фікшн, Христя Венгринюк – українська письменниця (прозаїк, поетеса, драматург), літературознавець, рецензент, художниця, співзасновник дитячого арт-видавництва «Чорні вівці», засновник та викладач живопису в студії «МонмАРТр», Андрій Тужиков – український поет та письменник, журналіст, громадський активіст, редактор інтернет-часопису quasi, Ольга Купріян – літературний критик, письменниця, співзасновниця щорічного “рейтингу критика”, відомий блогер, Тетяна Сокіл – поетеса, мистецтвознавець, викладач фахових дисциплін на кафедрі театральної режисури художньо-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету, Любов Відута – українська поетеса та прозаїк, Наталка Сойко – ілюстратор і графік, Катерина Генріх – ілюстратор, Іван Данілін – актор і режисер Народного театру «Молодий театр», Валентина Ануфрієва – авторка фантастичних повістей «Петро і дракон», «Буквоїди», «Казки Зачарованого Лісу» та коротких детективних історій для дітей. Наразі пише цикл з робочою назвою «Котофеєви».

Найбільш глибоким моментом фестивалю була вистава «Діти. SOS.», поставлена Народним театром «Молодий театр», за творами учасників конкурсу. Це був сюрпиз для всіх. Це було дуже сильно!

Ми не привезли призові місця, але ми привезли досвід, емоції, враження, цікаві знайомства та багато цінних подарунків. Для кожної школи, яку представляли учасники Конкурсу, буде надіслано диплом «Тут навчається майбутнє України».

Дякуємо організаторам цього конкурсу: Марті Левченко та Валерії Нікітій.

Тепер у Тетерівській школі є «Майбутнє України»
Тепер у Тетерівській школі є «Майбутнє України»
Тепер у Тетерівській школі є «Майбутнє України»

Алла Ольшанська,
учитель української мови Тетерівської ЗОШ,
методист відділу освіти Тетерівської ОТГ


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...