» » Як захистити лісівників від кліщів?


Як захистити лісівників від кліщів?

8-09-2018, 06:43
Переглядів 109
Як захистити лісівників від кліщів?
Зарічанський лісгосп збирається закупити у Житомирської СЕС спеціальні тести на виявлення Лайм-бореліозу для працівників лісової охорони.

Оскільки кліщі "полюбляють" теплий період року, у лісі вони зустрічаються в достатній кількості аж до настання холодів. У зв'язку з цим, люди, що працюють безпосередньо в лісах повинні бути захищені, кажуть у лісгоспах області і приймають рішення захистити своїх працівників від небезпечних укусів. Першим таку можливість співпраці з СЕС обговорив Зарічанський лісгосп. 44 бійця лісової охорони пройдуть спеціальний тест на виявлення збудника бореліозу, адже ця інфекційна хвороба може проявитися і через півроку після укусу паразита. Ймовірна вартість одного тесту коливається в межах ста гривень. Тоді як у приватних лабораторіях такий тест у шість разів дорожчий.

Є така неприємна хвороба, яка носить красиву назву: хвороба Лайма, або іксодовий кліщовий бореліоз. Лайм пишеться з великої літери, оскільки, це не плід, а назва міста в Америці, де був описаний груповий випадок запального ураження суглобів, пов'язаний з укусом кліщів. Неприємність хвороби Лайма в тому, що вона може текти все життя, але хороша новина в тому, що вона вкрай рідко викликає смертельний результат.

Особливістю цієї інфекції є дуже поширене ураження органів і систем. Мабуть, це найбільш "всеїдна" з усіх інфекційних захворювань, що переносяться кліщами, кажуть науковці.

Хвороба вражає нервову систему, шкіру, серце і опорно - руховий апарат. Захворювання схильне до хронізації і повільного перебігу.

У дикій природі є носії борелій, це дрібні гризуни, олені, і птиці. А саме кліщі і переносять збудник людині.

Головне, що хворий абсолютно безпечний для оточуючих і не може нікого заразити.

У природі від 10 до 60% кліщів "заражені" бореліозом, а середній показник захворюваності - 1 випадок на 20 укусів кліща.

Пам'ятайте: зараження менш імовірно, якщо кліщ був присмоктаний до тіла менше 24 годин.Тому кліща треба видалити. Поширеною помилкою є спроба «задушити» кліща олією, вазеліном, лаком або бензином - ймовірність інфікування зростає. Також не можна стискати кліща, розчавлювати і проколювати його, позаяк борелії (та інші збудники) можуть перебувати у всіх біологічних рідинах переносника.

Видаляти кліща потрібно пінцетом, захопивши його якомога ближче до шкіри і рівними вертикально спрямованими рухами повільно витягувати зі шкіри. Якщо при видаленні кліща в шкірі залишилися частини його ротової порожнини - не панікуйте, вони неінфекційні; спробуйте ще раз, якщо не вийшло - зверніться до лікаря. Треба обробити уражене місце антисептиком або промити водою з милом; людина, яка видалила кліща, також має вимити руки.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...