» » “Бандеризація” ізолює Україну від світу


“Бандеризація” ізолює Україну від світу

23-07-2018, 12:41
Переглядів 1040
“Бандеризація” ізолює Україну від світу
8 липня, напередодні 75 роковин Волинської трагедії 1943 року, П. Порошенко здійснив поїздку до польського селища Сагринь, а польський президент Анджей Дуда цього ж дня відвідав Волинь. Як відомо, українська сторона пропонувала здійснити вшанування полеглих українців та поляків разом, проте польське керівництво відмовилося.

11 липня у Польщі відзначається Національний день пам'яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами". Вперше на державному рівні роковини Волинської трагедії у Польщі відзначили торік.

З історії відомо, що українсько-польське збройне протистояння досягло своєї кульмінації на світанку 11 липня 1943 року, коли сотні УПА напали на польські села і селища в Ковельському, Горохівському та Володимирському повітах, де вбили поляків та членів змішаних польсько-українських родин, включаючи дітей, жінок та старих.

Сейм Польщі ще 15 липня 2009 р. прийняв постанову, у якій "т.зв. антипольська акція" ОУН і УПА 1943-1944 рр. на Волині оцінена "як масові вбивства, що мали характер етнічної чистки і риси геноциду".

У селі Сагринь 1944 року польська Армія Крайова разом з Батальйонами хлопськими убила кілька сотень українців.

Нині президент Анджей Дуда вважає, що подальші взаємини України і Польщі мають базуватись на історичній пам'яті.

Після вшанування пам'яті поляків на старому цвинтарі у селищі Олика Дуда заявив:

"75-та річниця - це сумна дата для польских родин. Це не була війна - це була чистка етнічна, щоб посунути поляків з територій, на яких вони жили. 100 тисяч тут замордовано", - "Хочу звернутись до української влади, щоб родини замордованих поляків мали можливість вклонитися могилам, щоб вони отримали імена. Щоб ми могли працювати не тільки в архівах, а й облаштувати кладовища поляків замордованих під час подій 75-ї річної давнини", - наголосив Дуда.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава не згодна з запереченням злочинної суті ідеологів українського націоналізму Степана Бандери і Романа Шухевича.

"Такі люди, як Шухевич і Бандера, були злочинцями, які несуть безпосередню відповідальність за злочини, вчинені проти польського народу", - сказав Дуда.
За його словами, Польща не може погодитися з тим, що вони "не вважаються злочинцями, що їх не можна буде називати злочинцями".

Польський президент також запитав, чому Україна не згодна провести ексгумацію в місцях масових поховань людей, загиблих в ході Волинської різанини.
"Ви боїтеся, що в результаті цих ексгумації з'ясується історична правда?" - поцікавився Дуда.

У 2017 році МЗС Польщі заявляв, що Варшава накладе вето на можливий вступ України в Євросоюз, якщо Київ продовжить вихваляти Бандеру. Відзначимо, що в Україні політика героїзації УПА триває.

В офісі прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького також заявили, що Бандера несе відповідальність за Волинську трагедію, хоча й опосередковану.
Про це сказав глава канцелярії польського прем'єра Міхал Дворчик.

Він сказав, що "ідеологія українського націоналізму, яку описав Дмитро Донцов, і яку пропагував Степан Бандера, прямо говорила про геноцид, необхідний для очищення українських етнічних територій".

"Безсумнівно, Степан Бандера мав величезний вплив на будівництво українського націоналістичного руху, і ми знаємо, які були наслідки", - сказав Дворчик.
До цього ж варто зазначити, що й прийнятий у рамках “бандеризації” України закон про мови, викликав обурення за кордоном. Будапешт, Бухарест і Варшава, а також Софія та Афіни стали епіцентрами критичних зауважень і навіть погроз на адресу Києва. А Угорщина вже відверто ветує всі рухи Києва до ЄС та НАТО.

То ж, скоріш за все, нова влада, що з’явиться в Україні вже у березні 2019 року, змушена буде офіційно змінити своє ставлення до “бандеризації” держави і надати оцінку діям Порошенка та його оточенню з цього ганебного явища. Інакше міжнародна ізоляція України лише посилюватиметься - з усіма катастрофічними наслідками для існування цієї держави.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...