» » Як браконьєрили на річках у червні


Як браконьєрили на річках у червні

3-07-2018, 11:49
Переглядів 297
Як браконьєрили на річках у червні
У червні 2018 року ще тривала весняно-літня нерестова заборона (до 20 числа), саме у цей період інспекторами було зафіксовано 153 порушення правил рибальства.

Так, стосовно недоброчесних рибалок складено 30 адміністративних протоколів і виписано штрафів на суму 1961 грн. Дані громадяни порушували заборону та ловили рибу за допомогою декількох вудок (згідно наказу про встановлення весняно-літньої нерестової заборони дозволено було ловити лише з берега на одну вудочку) та перебували на водоймах на човні, що теж було заборонено. Усім рибалкам, під час здійснення своїх рибоохоронних заходів, інспектори роз’яснювали вимоги наказу. Також, його неодноразово доводили до відома громадян за допомогою ЗМІ. Тому, незрозумілою є така кількість порушень з боку рибалок-любителів. Єдине припущення – це нестримне бажання рибалок скоріше зловити рибки після тривалої, «нерестової» перерви.

Житомирський рибоохоронний патруль протягом червня зафіксував 61 грубе порушення Правил любительського та спортивного рибальства. Правопорушникам нараховано збитків за незаконно виловлені водні біоресурси на суму 125 057 грн.

Патрульні проводили рибоохоронні заходи вночі і викривали порушення по всій області. Цікаво відмітити, що протягом останнього тижня кожної ночі(!) інспекторам вдавалось схопити браконьєрів «на гарячому» поблизу таких населених пунктів, як с.Корчак, с.Перлявка, с.Дениші, що у Житомирському районі.
Правда, деяким все ж таки вдавалось втекти: правопорушники вплав, через зарослі очерету, залишивши свої гумові човни та заборонені знаряддя лову втікали від рибоохоронних патрульних.

Всього за місяць було вилучено 218 заборонених знарядь лову, 196 кг незаконно добутої риби та 5 гумових човнів.

Для прикладу, 28 червня, коли усі громадяни святкували День Конституції, на р. Гуйва, в районі селища Гуйва Житомирського району рибоохоронними патрульними було виявлено грубе порушення правил рибальства.

Громадянин ловив раки з гумового човна за допомогою 13 раколовок. Спочатку, при перевірці раколовок даного «рибалки» було виявлено 37 раків, але після огляду човна, патрульні виявили захованих у мішку ще 60 раків. Стосовно порушника складений адміністративний протокол за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення та нараховано збитків, завданих рибному господарству на суму 2473 грн 50 коп. Штраф та завдані збитки правопорушнику доведеться заплатити після рішення суду!

Також, цього самого дня, на р. Тетерів, біля скелі «Голова Чацького», що у м. Житомирі затримано правопорушника, який разом із 10-річною дочкою ловили рибу незаконним «хитромудрим» способом.

Так, порушник гарно замаскував заборонені знаряддя лову – «заборчики»: до трьох телескопічних вудочок була прикріплена нитка, до якої замість гачка був прив’язаний «заборчик». Спочатку браконьєр намагався чинити опір – почав тікати і відмовлятися від скоєння правопорушення, але потім, коли патрульними були роз’ясненні його права і обов’язки та було доказано факт вчинення правопорушення згідно Правил любительського і спортивного рибальства, громадянин визнав вину та надав свої дані для складання адміністративного протоколу.

Житомирський рибоохоронний патруль просить усіх небайдужих обов’язково повідомляти про виявленні порушення на водоймах та ринках області на телефон «гарячої лінії»:

(0412)24-57-81 – стаціонарний.

(067)4146074 – мобільний.

Як браконьєрили на річках у червні
Як браконьєрили на річках у червні
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...