» » Громада Кодні знищує свою сільраду?


Громада Кодні знищує свою сільраду?

24-06-2018, 08:55
Переглядів 328
Громада Кодні знищує свою сільраду?
На громадських слуханнях у Коднянській сільській раді селяни нібито підтримали пропозицію Сінгурівської сільської ради про створення об’єднаної громади. За таке рішення проголосували 50 мешканців Кодні, в основному, працівники бюджетних установ, які прийшли на слухання, і які проголосують завжди за будь-яке рішення спущене владою “зверху”.

«Ми сьогодні маємо обговорити всі “за” та “проти” рішення про об’єднання. Та врешті довести цю справу до логічного завершення. Ми маємо можливості сьогодні і їх варто використовувати для розвитку громади», - переконана Наталія Бовсунівська, Коднянський сільський голова.

«Повноваження, нова податкова база, доступ до фінансової допомоги – це ті переваги, які надає реформа. Але варто розуміти, що всі ці переваги запрацюють лише тоді, коли голова громади, депутати та власне самі члени громади будуть активно їх використовувати», - розповів Д. Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Рішення громадських слухань у Кодні стало третім після громади Вертокиївки та Озерянки, які теж підтримали пропозицію створення Сінгурівської ОТГ. Запрошення Сінгури надіслали також Миролюбівській, Троянівській, Головенській та Руднє-Городищенській сільським радам, таким чином перспективна ОТГ матиме населення близько 13 тисяч.

Це вже далеко не перше “доленосне” голосування коднянців за своє “світле” майбутнє. Всі попередні закінчилися пшиком. Та й нинішнє викликає великий сумнів, бо у Сінгурах немає сільського голови, а тому ініціатива звідти надходити не може. Сінгурівці спочатку мають обрати очільника громади, який і має визначитися - бути ініціатором створення “південної” громади чи ні.

Тому, якщо зараз хтось з інших сільрад погодиться на нинішню пропозицію сінгурівців - це їхня справа: прикинутися “лохами” і вижати максимум з можливого чи вимагати законності у цій справі.

В усякому разі, редакція “Сільського життя” виконала свою місію щодо правдивого висвітлення ситуації у цій справі. А от чи знайдеться організована група людей, яка зможе відстояти інтереси своєї громади, своєї сім’ї, своїх дітей і стане на заваді відвертому шахрайству та фальсифікації - це питання залишається відкритим. Але, як показує чвертьвіковий досвід “незалежності” України, ніяка “революція гідності” не здатна змінити позицію українського селянина, яка називається просто - моя хата зкраю. І тому влада й робить і робитиме все, що хоче.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...