» » Сергій Микитюк провів особистий прийом та зустріч з активом у Вертокиївці


Сергій Микитюк провів особистий прийом та зустріч з активом у Вертокиївці

20-06-2018, 11:26
Переглядів 288
Сергій Микитюк провів особистий прийом та зустріч з активом у Вертокиївці
14 червня голова райдержадміністрації Сергій Микитюк разом із головним лікарем КУ «ЦПМСД» Геннадієм Горбенком провів особистий прийом громадян та зустріч з місцевим активом у селі Вертокиївка.

Перед початком прийому Сергій Микитюк спільно з Геннадієм Горбенком оглянули місцеву лікарську амбулаторію, яка обслуговує наразі понад 1300 громадян. У цілому медичний заклад у Вертокиївці має задовільний стан. Амбулаторія оснащена комп’ютерною технікою та має доступ до мережі Інтернет. Звичайно, приміщення потребує капітальних вкладень, зокрема будівля дає усадку, через що на стінах з’являються тріщини. Амбулаторія опалюється газовим котлом. Станом на середину травня декларацію на первинне медичне обслуговування тут підписали близько 200 жителів сіл Вертокиївка, Іванківці, Городище і навіть сусідньої Кодні.

Голова райдержадміністрації наголосив, що для пришвидшення цього процесу необхідно проводити активну роз’яснювальну роботу серед місцевого населення із залученням соціальних працівників, працівників сільської ради та активу села. Прикметно що амбулаторія у Вертокиївці не має власного лікаря, а обслуговується по графіку медиком із Оліївки. Тому тут надактуальним є питання пошуку відповідного житла для залучення постійного спеціаліста. Частково завдання покращення якості медобслуговування місцевого населення вдасться вирішити з відкриттям у липні поточного року модульного ФАПу з повним оснащенням у с. Іванківці.

Актуальним для населених пунктів Вертокиївської сільської ради є й питання щодо організації тут аптечного пункту. Для цього сільська рада має вишукати фінансовий ресурс у сумі 10 тис. грн. для поповнення обігових коштів КУ «Аптека №118», яка й надаватиме відповідні послуги. Це є важливим з огляду на необхідність повноцінної реалізації на території району державної програми «Доступні ліки» та спрощення процесу отоварення безкоштовних рецептів для сільських жителів.

У ході власне прийому громадян та зустрічі з активом, що пройшли у приміщені місцевого будинку культури, С. Микитюк коротко зупинився на основних моментах освітньої, медичної та адміністративно-територіальної реформ.

Щодо новацій в освітній галузі було повідомлено про закупівлю до 1 вересня для усіх перших класів комп’ютерів, багатофункціональних пристроїв та ламанаторів. Далі планується закупівля нових меблів та сучасного обладнання. Загалом реформа розрахована на 11 років і буде впроваджуватися поступово. Йшлося й про створення опорних шкіл. Найперспективнішим варіантом для Вертокиївки буде створення опорної школи у Кодні після її добудови. А останнє стане можливим лише після утворення потужної ОТГ, яка має об’єднати усі населені пункти південного напрямку Житомирського району. Тим більше, що на заклади освіти у об’єднаних громадах виділяється значно більше коштів державної підтримки, там проводиться сучасний ремонт та термосанація. Аналогічна ситуація і з дитячим садочком, який заплановано створити на базі Вертокиївської ЗОШ. Нині на реалізацію проекту з його будівництва потрібно від 4,5 млн. грн. У районному бюджеті, а тим більше у бюджеті сільської ради таких коштів немає.

Як підкреслив голова РДА, об’єднання громад має бути виваженим та прогнозованим – об’єднуватися потрібно з тими, хто може забезпечити фінансову спроможність. Окрім того громада повинна мати й кошти на розвиток. Звичайно, упродовж п’яти років після об’єднання держава надаватиме новоствореним громадам фінансову підтримку на розвиток інфраструктури. Однак головною метою реформи є передусім забезпечення гармонійного та збалансованого соціально-економічного розвитку місцевих громад по всій країні.

У свою чергу Г. Горбенко інформував представників місцевої громади про специфіку медичної реформи та відповів на численні запитання. Як було наголошено, реформа триває, вже незабаром буде кардинально змінено систему фінансування первинної ланки медицини. Тому надважливим є прискорення процесу підписання відповідних електронних декларацій з лікарями, адже у іншому випадку повноцінне утримання та функціонування медамбулаторій та пунктів здоров’я буде просто неможливим. Розповів Г.Горбенко й про ключові принципи телемедицини та особливості надання у подальшому екстреної медичної допомоги.

С.Микитюк також довів до відома присутніх плани щодо розвитку КУ «Центральна районна лікарня». Так, за його словами, даний медичний заклад має бути одним із найкращих в області. Для цього тут проводяться ремонти приміщень, палат для пацієнтів, закуповується нове обладнання, залучаються найкращі спеціалісти. Окрім цього, є сподівання й на успішну реалізацію амбітного проекту з придбання для лікарні сучасного комп’ютерного томографа.

Поговорили на зустрічі й про ремонт доріг. С.Микитюк інформував місцеву громаду, що нині заплановано ремонт дороги від траси М21 до Гайдамацької могили (між с. Кодня та с. Миролюбівка). Не виключено, що в план робіт з експлуатаційного ремонту буде включено й дорогу до Вертокиївки.

У ході особистого прийому представники місцевої громади порушили питання щодо факту відсутності реагування швидкої невідкладної допомоги на виклик з мобільного телефону, щодо неналежного утримання ставка орендарем, щодо неправомірних дій ГУ Держгеокадастру у питанні виділення земельної ділянки учаснику АТО, щодо покриття витрат на поїздку команди місцевої школи на районний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») тощо.


Сергій Микитюк провів особистий прийом та зустріч з активом у Вертокиївці
Сергій Микитюк провів особистий прийом та зустріч з активом у Вертокиївці
Сергій Микитюк провів особистий прийом та зустріч з активом у Вертокиївці
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...