» » Прокуратура: силовики провели 20 обшуків у справі про можливі махінації зі скрапленим газом


Прокуратура: силовики провели 20 обшуків у справі про можливі махінації зі скрапленим газом

5-06-2018, 00:05
Переглядів 415
Прокуратура: силовики провели 20 обшуків у справі  про можливі махінації зі скрапленим газом
Прокуратура провела понад 20 обшуків у Київській, Житомирській областях та Києві в компаніях "Київоблгаз", "Житомиргаз" і на інших підприємствах в рамках розслідування кримінального провадження про махінації зі скрапленим газом, відкритого за статтею "зловживання владою або службовим становищем".

За даними слідства, одне з державних підприємств уклало з приватним акціонерним товариством договір-доручення щодо реалізації скрапленого газу, компанія відзвітувала, що за 9 місяців минулого року реалізувала понад мільйон кілограм скрапленого газу для потреб населення на суму понад 13 мільйонів гривень.
"Втім, з'ясовано, що частина скрапленого газу так і не надійшла до населення, оскільки це підприємство реалізовувало його через мережу підконтрольних автозаправних газових станцій, а документи, в яких відображалась потреба населення у скрапленому газі, були підробленими", - заявляють у прокуратурі.
За даними відомства, в результаті підприємство на аукціоні купувало газ по 3 гривні, частину цього газу реалізовувало населенню по 6 гривень, а решту - через підконтрольні автозаправні газові станції по 12 гривень.

Влітку минулого року в Україні подорожчав скраплений газ.

У Мінекономрозвитку тоді пояснювали, що українські виробники скрапленого газу - "Укргазвидобування", "Укрнафта", "Укртатнафта" і приватні компанії - покривають не більше ніж 20% потреб ринку. Решту Україна імпортує з Росії, Білорусі, Казахстану, а політика влади по відношенню до Росії призвели до зменшення імпорту скрапленого газу в Україну і його дефіциту, що вплинуло на ціну.

До речі, у центральній пресі вже "мусується" питання про необхідність чергового підвищення ціни на газ для населення - цього разу ще на 70%.
А щодо обшуків у газових компаніях, то у деяких публікаціях говориться, що це “наїзд” силовиків нової формації для отримання доступу до шалених фінансових потоків, що формуються з грошей “маленьких українців”, як казав Ющенко.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...