» » Земельна комісія повернула на доопрацювання два питання


Земельна комісія повернула на доопрацювання два питання

28-05-2018, 15:43
Переглядів 374
Земельна комісія  повернула на доопрацювання два питання
У передсесійний період в Житомирській райраді — «спекотно». Мало не щодня депутати працюють в комісіях, розглядаючи та погоджуючи питання свого спектру. Так, 24 травня, засідала постійна комісія з питань розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин та екології, яку традиційно провів її голова — Володимир Оржехівський.

Участь в засідання взяли семеро із десяти членів комісії, голова Житомирської райдержадміністрації — Сергій Микитюк, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Тамара Подорожна, головний спеціаліст з питань комунальної власності відділу з юридичних питань, кадрового забезпечення та комунальної власності виконавчого апарату районної ради — Сергій Уницький. Активісти, кореспондент «Сільського життя», та громадяни Житомирського району, стосовно яких і розглядалися винесенні питання.

Як зазначив головуючий перед початком засідання, — згідно чинного законодавства, усі питання запропоновані до розгляду сесії обов’язково оприлюднюються на офіційному сайті райради. Таким чином, на сесію було винесено два питання, що стосуються затвердження технічної документації по визначенню нормативно-грошової оцінки земельних ділянок. Ще чотири таких документи були подані із порушенням термінів. Тому Володимир Оржехівський запропонував включити їх в повістку денну і, все ж таки, розглянути.

Депутат Ярослав Ребдєв запропонував не поспішати, оприлюднити їх і винести на наступне засідання. У свою чергу Володимир Оржехівський зауважив:

- Можна зробити й так, як сказав Ярослав Анатолійович, а можна набратися сили і розглянути цього разу, адже мова йде про наповнення сільських бюджетів. А наступна сесія тільки через три місяці, тому сільради багато втрачають за цей час.

Утім, пропозицію Ярослава Ребдєва винесли на голосування, де більшістю голосів було прийнято рішення залишити ці технічні документації на розгляд на наступне засідання.

Під сумнів поставили й питання, що стояло першим — про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок водного фонду, загальною площею 17,8 га, які надані в оренду Євгені Хоменко на території Сінгурівської сільради.

З цього приводу до членів комісії звернувся громадський активіст Олександр Громов. За його словами у цьому питанні є суперечливі моменти і вони потребують додаткового вивчення — це перше. Друге — на сьогодні цей водний об’єкт є предметом спекуляцій і тиску на інвесторів, які знаходяться в селі Сінгурі — ТОВ «Профуна». Мова йде про заангажовану матеріальну зацікавленість. Також є багато чинників, які свідчать з обох сторін про необ’єктивність оцінки ситуації. Він також наголосив, що це питання вивчає сам губернатор Ігор Гундич. А ще воно знаходиться на вивчення центральних органів влади, зокрема і в Міністерстві екології та під пильним оком центральних ЗМІ.

Аби не бути задіяному в скандальному моменті, і не втрачати свої репутаційні депутатські сторони, активіст Громов звернувся до членів комісії з проханням не розглядати дане питання і повернути його на довивчення. Лише один із присутніх був проти. Тож більшістю голосів депутати відклали таки розгляд питання до з’ясування усіх обставин.

Після довготривалого обговорення, розгляд питань пішов жвавіше. Рішенням комісії було затверджено технічну документацію по визначенню нормативної грошової оцінки земельної ділянки водного фонду загальною площею 3 га, яка надана в оренду Павлу Кісінчуку для рибогосподарських потреб на території Високопічської сільської ради поблизу с. Покостівка, та рекомендовано Житомирській ОДА при укладенні договору оренди встановити орендну плату у розмірі 8% від нормативної грошової оцінки, яка склала 51 590,29 грн.

Ще одне питання, що значилося третім пунктом в порядку денному — про надання погодження на отримання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «ІНВЕСТ-ЗАБУДОВА» - депутати, знову ж таки, вирішили довчити, і перенесли його розгляд на наступне засідання.

Далі розглянули всі інші питання. Серед них — внесли зміни до Програми стабілізації і розвитку агропромислового комплексу Житомирського району на період 2016-2020 рр. Та затвердили Програму використання коштів районного бюджету, що надходять у порядок відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва на 2018 рік. Очікується, що реалізація даної Програми забезпечить проведення інвентаризації земель, її облік, а також проведення нормативних грошових оцінок земель, у т.ч. з метою визначення розміру орендної плати та/або суми оподаткування, що передбачено чинним законодавством.

На останок депутати розглянули питання щодо передачі земельних ділянок за адресою м. Житомир, вул. Бориса Тена, буд.16 та провулок 1-й Корольова, буд. 1 - у постійне користування Територіальному центру соціального обслуговування громадян Житомирського району та відділу культури і туризму Житомирської РДА відповідно.

Альона Денисюк

Земельна комісія  повернула на доопрацювання два питання
Земельна комісія  повернула на доопрацювання два питання
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...