» » Миролюбівський ФАП на шляху до реорганізаціїї


Миролюбівський ФАП на шляху до реорганізаціїї

23-04-2018, 07:00
Переглядів 1245
Миролюбівський ФАП на шляху до реорганізаціїї
Лікар з високою зарплатнею у кожному селі та сучасні амбулаторії, якісні послуги і задоволені відвідувачі - такою вбачають медицину первинної ланки після реорганізації. Медична реформа набирає оберти, крок за кроком втілюються заплановані концепції. Про це ми чуємо щодня з вуст наших політиків. Та насправді, село не готове прийняти нав'язливі ідеї чиновників.

По-перше, не пристосовані належним чином приміщення сільських закладів охорони здоров'я, не відповідають й медичні працівники заявленим вимогам реформи, подекуди, відсутній взагалі бодай якийсь лікар. Ну і нарешті, - заробітна плата: знецінення гривні, стрімке зростання цін на комунальні послуги та на продукти харчування, робить зарплату лікаря зовсім мізерною. Така реальність сьогодення. Редакція "Сільського життя" на власні очі переконується у цьому, оскільки постійно переймається життям мешканців Житомирського району. Хоча варто відзначити, що районною владою та місцевими радами останнім часом зроблено чимало для покращення медицини на селі.

Нещодавно кореспондент газети завітала до села Миролюбівка, де не змогла пройти повз місцевий фельдшерсько-акушерський пункт. Зовнішній вигляд його не дуже привабливий - порівняно з багатьма медичними закладами району, проте, зайшовши всередину, помітні нові металопластикові вікна та двері, ремонт в кабінетах.

До кабінету завідуючої Миролюбівським ФАПом Людмили Фещук вишикувалася черга пацієнтів, всі вони прийшли на прийом, тому ми не могли на довгий час відлучати Людмилу Петрівну від своєї справи. Вона розповіла, що вдалося зробити для покращення умов у приміщення медичного закладу та що на черзі планується зробити. До речі, Людмила Фещук - депутат Житомирської районної ради, член фракції Блоку Петра Порошенка.

-Наразі протягом 2016-2017 років у нас повністю замінені старі вікна на металопластикові, встановлені двері. Кошти виділено з районного бюджету, на це витрачено 80 тисяч гривень. Також за цей період замінено підлогу - 24 тисячі гривень, зроблено ремонт у всіх кабінетах: маніпуляційний, кабінет прийому хворих, денний стаціонар, кімната персоналу, коридор, кочегарка. Обійшовся внутрішній ремонт у 100 тисяч гривень. У ФАПі тепло, оскільки ми, крім заміни старої підлоги, зробили утеплення стін. Не менш важливим є ремонт покрівлі і даху - 130 тисяч. Як бачите, залишився ще фасад не оновленим. Веранда потребує ремонту, а це близько 100 тисяч гривень. З часом, приведемо заклад до гарного стану.

Це лише перший крок до осучаснення. Сподіваємося, що люди оцінять зміни, а реформа, можливо, й виправдає себе. Але, у будь-якому випадку, бажаємо всім якомога менше хворіти. Бо це зараз дуже дороге задоволення.

Світлана Яременко

Миролюбівський ФАП на шляху до реорганізаціїї
Миролюбівський ФАП на шляху до реорганізаціїї
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...