» » Знову скандал навколо бронетанкового заводу


Знову скандал навколо бронетанкового заводу

23-04-2018, 06:56
Переглядів 577
Знову скандал навколо бронетанкового заводу
Розслідування журналу “Новое Время“ про корупційні схеми в оборонній сфері спровокувало гучний скандал з нардепом Сергієм Пашинським.

У матеріалі під назвою “Служили два товариша” була описана схема із закупівлі Житомирським бронетанковим заводом (ЖБЗ) у Польщі, у компанії Wtorplast, списаних з озброєння розібраних радянських БМП-1 1980-х років випуску.


Польська компанія, в свою чергу, спочатку купувала їх у чеської компанії Excalibur Army по € 20-25 тис. за одиницю - фактично, за ціною металобрухту, згідно з документами, наявними в розпорядженні НВ. Потім Wtorplast розбирала БМП - відділяла башти від шасі.

Далі ЖБЗ, який входить до держконцерну Укроборонпром, завозив все це окремо в Україну: кожна башта оцінювалася в $66 тис., а кожне шасі - по $99 тис. Далі завод "ремонтував" БМП - просто з'єднував раніше розібрані частини. Вартість робіт становила ще $40 тис. за одиницю.

У результаті БМП вартістю €20 тис. обходилася українському оборонному бюджету в $205 тис. Тільки в минулому році в рамках контракту ЖБЗ з Міноборони, було закуплено 200 бойових машин, і витрачено на них $41 млн.

За даними джерел НВ, кінцевим бенефіціаром цієї схеми є нардеп і екс-глава наглядової ради Укроборонпрому Сергій Пашинський.

На сайті Житомирського БТЗ спростувань з приводу даної публікації немає. Якщо все так, як говориться у публікації, то виходить, що слідство проти колишнього директора ЖБТЗ С.Бутенка та ув’язнення його заступника Лагути нічому керівництво заводу не навчило? Тоді це показує, як “ефективно” працює наша правоохоронна система після “реформи” заїжджими грузинами, яких вже й слід простиг.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...