» » Польща гнівається


Польща гнівається

17-04-2018, 17:46
Переглядів 285
Польща гнівається
Міністерство закордонних справ Польщі викликало заступника посла України у Польщі, якому вручили ноту протесту у зв'язку зі спаленням польського прапора біля посольства Республіки Польща у Києві.

"У зв'язку з маніфестацією 2 квітня перед Посольством Республіки Польща у Києві, в ході якої був спалений польський прапор, до Міністерства закордонних справ Республіки Польща був викликаний заступник посла України у Польщі, якому вручено нота протесту", - йдеться у заяві, опублікованій посольством країни.
МЗС Польщі висловило обурення з приводу демонстративної поведінки протестувальників і відсутньої відповідної реакції з боку українських охоронців будинку. Представник посольства України запевнив, що українська влада засудила цей ганебний вчинок, поінформував про заходи, проведені компетентними службами, які повинні сприяти швидкому встановленню і відповідному покаранню його виконавців.

Особливу стурбованість МЗС Польщі викликає той факт, що на території України за кілька останніх тижнів це вже не перший інцидент антипольського спрямування.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін рішуче засудив цю провокаційну акцію.

20 березня депутат польського Сейму, лідер ультранаціоналістичної партії "Рух народовий" Роберт Вінніцкі під час акції біля посольства України у Варшаві став ногами на червоно-чорний прапор УПА, назвавши його "бандерівською ганчіркою", і виклав відповідне фото на своїй сторінці у Facebook.
Депутат написав, що акція стала відповіддю на марш націоналістів у Львові, а крім "Руху народового" до неї долучилися представники націоналістичних організацій "Національно-радикальний табір" і "Всепольська молодь". Наприкінці акції націоналісти спалили портрети лідерів УПА Степана Бандери і Романа Шухевича.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...