» » Святковий передзвін у Пряжеві


Святковий передзвін у Пряжеві

13-04-2018, 06:52
Переглядів 856
Святковий передзвін у Пряжеві

Свято Пасхи недалечко,
Люди звичай бережуть:
Розмальовують яєчка, пишні пасочки печуть.
Святкування йде віками.
Це такі чудові дні: в гості йти,
під рушниками страви нести запашні.
Доброзичливо, з любов’ю, мати щирі почуття,
людям зичити здоров’я і щасливого життя.


Такими віршованими рядками розпочалося народознавче свято у Пряжівській ЗОШ І-ІІ ст, організоване та проведене вчителем історії Сидорчук Олесею Анатоліївною.

Учні школи мали змогу долучитися до національних великодніх звичаїв та традицій; стати повноцінними їх учасниками. Виховний захід був цікавий, креативний, динамічний, насичений. Так у процесі свята діти читали тематичні поезії К.Перелісної, О.Олеся, Д.Чередниченка та інших дитячих авторів.

Для учнів захоплюючим став майстер-клас із розпису дерев’яних яєць. Існує кілька видів писанок. Вони бувають традиційні й нетрадиційні. Традиційні виготовляються зі справжніх курячих яєць, до нетрадиційних відносять, зокрема, дерев'яні писанки. Сувенірні великодні яйця часто роблять з дерева. Такі подарунки можна купити в магазині, а можна зробити своїми руками і оригінально їх розфарбувати. Завдяки найпростішим інструментам – пензлю і фарбам- звичайний дерев’яний овал стає справжньою прикрасою. І навіть якщо ви не вмієте малювати, є прості техніки, які допоможуть швидко і яскраво розфарбувати дерев’яне яйце, в тому числі разом з дітьми. Розпис дерев’яних яєць до Великодня можна перетворити в родинну традицію і практикувати щороку перед прекрасним православним святом. Надіємося, що саме так і вчинять наші учні.

Також цікавою стала для учнів робота в техніці декупаж – декорування яєць за допомогою паперових серветок.

Інформаційна сторінка шкільного заходу також виявилася досить пізнавальною. Школярі дізналися багато легенд, пов’язаних з традицією фарбувати яйця. Найбільш розповсюдженою є розповідь про те, як Марія Магдалина прийшла до Тиберія і подарувала йому за тодішнім звичаєм яйце. Коли вона розповідала йому про воскресіння Христа, той не повірив: "Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, якби це яйце раптом стало б червоним". Так і сталось, яйце почервоніло, на що здивований імператор вигукнув: "Воістину воскрес!"

До речі, найбільша писанка знаходиться в канадському містечку Вегревілль: 8 м завдовжки, 5 м завширшки, а важить це чудо близько 2 тонн. Вона така важка, тому що збудована з уламків літаків (хоч як не дивно це звучить). Подібно до флюгера, вона повертається за вітром, а видно її в радіусі кількох кілометрів. Створили це диво на згадку про перших українців, котрі приїхали на територію Канади багато років тому.

Загалом свято було пересипано, ніби срібними перлинками, дзвінкоголосими піснями у виконанні юних артистів школи Харченко Каріния, Задорожної Яни, Плис Евеліни.

Ось такий захід національно-патріотичного спрямування відбувся у Пряжівській школі. Він подарував гарні емоції та приємний настрій у ці передсвяткові дні усім присутнім. Свято стало прикладом утвердження вічної краси і неперевершеності українських традицій, досконалості та майстерності українського народу. А також вкотре і учнівський , і вчительський колектив показали гармонійну співпрацю, взаєморозуміння в організації подібних загальношкільних заходів.
Зі святом Великодня! Смачної паски, здоров’я і миру нам усім!

Вчитель Пряжівської ЗОШ І-ІІ ст. Н.Забродська.


Святковий передзвін у Пряжеві
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...