» » Як боротися з глаукомою


Як боротися з глаукомою

12-03-2018, 11:20
Переглядів 266
Як боротися з глаукомою
6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою, який започатковано у 2008 році з ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою.

З 11 по 17 березня на Житомирщині проходять дні боротьби з глаукомою, під час яких у медичних закладах області усім бажаючим безкоштовно проводять вимірювання внутрішньоочного тиску.

За словами заступника головного лікаря Житомирської ЦРЛ з поліклінічної роботи, лікаря-офтальмолога Сергія Демуса, сьогодні у лікарні стартує акція з вимірювання внутрішньоочного тиску. Сергій Володимирович наголосив на важливості проведення таких акцій, адже з метою своєчасного виявлення захворювання, призначення лікування, попередження інвалідності по зору потрібно вимірювати внутрішньоочний тиск та проходити огляд зорового нерва і перевірку поля зору не рідше, ніж один раз на рік.

- Наразі у Житомирському районі перебувають на диспансерному обліку з глаукомою близько 500 осіб. Натомість щомісяця в середньому вперше виявляється 15 випадків підозри захворювання на глаукому. І оскільки на це захворювання все більше хворіє людей не лише старшого, але й середнього, працездатного віку, то ми прагнемо, аби жителі району, починаючи вже з 35-річного віку, раз на рік проходили обстеження з вимірювання внутрішньоочного тиску та отримували відповідні консультації фахівців. Наша лікарня планує придбати пневмотонометр для безконтактного вимірювання внутрішньоочного тиску. Місцеві мешканці з цим питанням здебільшого звертаються до нас та обласних фахівців. Втім вимірювання внутрішньоочного тиску також мають проводити лікарі загальної практики-сімейної медицини первинної ланки, які повинні здійснювати подвірні обходи, визначати групу ризику та проводити процедуру з вимірювання внутрішньоочного тиску безпосередньо в амбулаторії. Це має надзвичайно важливе значення, оскількі останні роки спостерігається тенденція до збільшення випадків саме запущених форм глаукоми, що може спричинити повну втрату зору, - зазначив Сергій Демус.

Під час проведення акції кожний пацієнт лікаря-офтальмолога отримує відповідні пам’ятки «Що потрібно знати про глаукому» та «Що потрібно знати про хворобу очей».

Прес-центр УОЗ


Як боротися з глаукомою
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...