» » Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"


Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"

2-03-2018, 06:47
Переглядів 640
Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"
У час активного створення об'єднаних територіальних громад - Василівська сільська рада поки що функціонує, як окрема адміністративна складова району. Попереду - можливий процес об'єднання, де сільська рада має увійти до складу ОТГ. Нині цей процес тут активно триває. Березівська та Іванівська сільські ради - потенційні претенденти на центр об'єднання.

Василівська громада бачить себе в складі тієї ОТГ, яку оберуть інші сільські ради (сусіди) західного напрямку. Отож, як складеться ситуація - покаже час. А поки що сільський голова Петро Андросович разом із депутатським корпусом, не чекаючи реформаторських змін, продовжує працювати задля розвитку своєї громади.
"Поки маємо право розпоряджатися власними коштами - потрібно встигнути зробити більше", - каже очільник Василівської громади. (І має рацію, бо ж після ліквідації власної сільради, якщо василівці підуть на це добровільно, то вони втратять власний бюджет, тобто втратять можливість розпоряджатися коштами на розвиток громади, які вони мають зараз, і будуть просити їх у Березівці, Іванівці чи Садках. До того ж, вони втратять ще одне джерело коштів - надходжень з районного бюджету. Як ця "реформа" може позначитися на подальшому існуванні всіх сіл Василівської сільради, особливо Рудківки, Болярки та Мусіївки, поки невідомо - ред.)

Тож, про те, чим жила Василівська сільська рада, що вдалося зробити за минулий рік, і що першочергово робитиметься на території сільради в 2018 році - наша розмова з Петром Васильовичем Андросовичом.


- Петро Васильович, поділіться з нашими читачами досягненнями Вашої громади за рік, що минув?

- 2017 рік можна назвати одним із найвдаліших за останні роки. При поставленому плані в 3 млн. 285 тис. грн. сільського бюджету нам вдалося виконати його на 120% у порівнянні з 2016 роком. Майже 4 млн. грн. склали доходи в сільську казну.

Спершу варто зазначити, що, маючи в своєму складі аж п'ять населених пунктів, ми прекрасно розуміли - кожен із них заслуговує на увагу і потребує вирішення тих чи інших питань.

Проте, маючи гарну фінансову перспективу та порадившись із депутатами, ми вирішили значну частину коштів спрямувати для одного з надважливих питань - виконання програми "Питна вода Житомирщини". Адже не секрет, що якісна вода - запорука здоров'я.

З цією метою ми замовили проектну документацію на технічне переоснащення одиниць та вузлів технологічного устаткування станції знезалізнення питної води в Новій Василівці. Саме тут проживає найбільша кількість населення нашої громади, що в свій час переселилася з північних районів Житомирської області внаслідок Чорнобильської катастрофи. На ці потреби ми планували 706 тис. грн., проте вдалося навіть зекономити і виконати ці роботи за 686 тис. 850 грн.
Розуміємо, що дороги, як і в багатьох інших сільрадах - бажають бути кращими. І те, що в рік вдається відремонтувати одну-дві дороги, то замало. Проте, коштів на все не вистачає. Тому, у капітальний ремонт на 2017 рік була включена і відремонтована вул. Шевченка у с.Василівка. Затрати на яку склали аж 298 тис. грн.

За рахунок сільського бюджету провели компенсацію за перевезення пільгових категорій населення громади на суму 94 тис. грн.

Не менш важливим поступальним кроком стало освітлення. Нам вдалося зробити його у Василівці, та нарешті запустити і в Новій Василівці. Роботи тут були виконані трохи раніше. Але в силу певних обставин - не вдавалося його включити. Левову частку коштів вдалося залучити з районного бюджету за сприяння районного депутата В. Оржехівського та за підтримки голови Житомирської РДА С. Микитюка.

Першочерговим завданням для нашої громади є добудова дитячого садочка. Адже із невеликою кількістю населення нашої громади - 1205 чоловік, маємо аж 99 малюків віком від 0 до 6-ти років. А відповідно - і гостру проблему із забезпеченням дошкільного виховання. Бо нині при сільській раді для дошкільнят функціонує ДНЗ "Волошка" у складі двох груп короткотривалого перебування дітей, який охоплює лише 25 діток. Для їхнього комфорту у минулому році з сільського бюджету було спрямовано на ремонт та закупівлю нових меблів - 55 тис. грн. Відповідні роботи нещодавно були завершені. І вже зараз дітки мають гарні умови для розвитку та підготовки до школи.

Проте проблему це не вирішує. Саме тому ми поставили собі за мету - побудувати повноцінний садочок. У нас є прекрасний корпус майбутнього ДНЗ. Його почали будувати ще в 1994 році. Утім діло до кінця не довели. Справа у тому, що приміщення раніше стояло на балансі капітального будівництва управління ОДА. Ні районна, ні сільська ради не мали права спрямовувати туди кошти. Майже 5 років тривали переписки із управлінням капітального будівництва, Міністерством регіонального розвитку з цього приводу. І, зрештою, у 2015 році нам вдалося погодити переведення недобудови на баланс сільської ради.
У минулому році ми зробили реконструкцію проектно-кошторисної документації. Адже виготовлялася вона ще в 90-х роках, і нині - не відповідає вимогам сучасності. Рішенням сесії сільської ради було направлено на ці роботи 139 тис. грн. Наступні кроки - залучення інвестора та отримання державної підтримки для фінансування будівництва. Сподіваємося на сприяння в цій справі і нашого депутата Верховної Ради - Віктора Развадовського.

Продовжуючи тему розвитку підростаючого покоління, варто зауважити, що ми придбали на 138 тис. грн. (30 тис. грн.- кошти надані народним депутатом В. Развадовським, 45 тис. грн. - за сприяння депутата районної ради В. Оржехівського, решта - сільської ради) та встановили в Новій Василівці поруч з сільською церквою - дитячий майданчик. Місце для нього обирала сама молодь. Залишилося завершити роботи благоустрою, проте майданчик вже встиг стати улюбленим місцем для малечі.

- Які завдання ставите перед собою в році прийдешньому?

- Як завжди, хочеться зробити дуже багато. Але все сьогодні залежить від коштів. У бюджет на 2018 рік ми заклали 2 млн. 421 тис. грн. Сподіваємося, що і цього року в нас будуть непогані надходження, а відповідно - корегування бюджету, і можливості для здійснення планів та задумів.

Ставимо перед собою завдання провести капітальний ремонт вуличного освітлення в селах Болярка і Рудківка, відремонтувати дорогу до кладовища та заміну там огорожі. На ці цілі ми плануємо витратити в межах 400 тис. грн. Плануємо продовжити й ремонт інших доріг на території сільради.

У планах - реконструкція пам'ятника (братської могили) загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни, що в центрі Василівки. У нас вже є відповідний проект, організація, яка цим займається. А головне - інвестор. Минулого року ми підписали угоду між сільською радою і громадянином Ізраїлю паном Міхаелем. Він дізнався, що тут похований його дід, і виявив бажання допомогти нам в реконструкції цього місця відповідно до вимог сьогодення. У свою чергу й з бюджету сільської ради виділено145 тисяч гривень. Як тільки зійде сніг, розпочнемо ремонтні роботи, аби встигнути завершити усі заплановані роботи до Дня Перемоги і провести урочистий мітинг за участю нашого мецената та його родини.

-Завдяки чому вдається наповнювати сільську казну і хто допомагає Вам у розвитку інфраструктури громади?

- Бюджет формується з єдиного податку, податку на землю, акцизу, оренди майна комунальної власності сільської ради, тощо. Основними платниками податків до нашого сільського бюджету є ФГ "Добробут" (кер. П.Стасюк), він минулого року сплатив єдиного податку майже 80 тис. грн., ТОВ "ВУДБУД" - 50 тис. грн., крім того - орендна плата, ТОВ "Компанія перспективного розвитку" - 80 тис. грн. оренди за землю, ТОВ "Сатурн-Агро" - 64 тис. грн. орендної плати за землю за невитребувані земельні частки (паї), ПП Ковальчук - 45 тис. грн. Вагомий дохід - акцизний податок - майже 700 тис. грн. від АЗС "Укрнафта", що знаходиться в нас на території.

Окремо варто відзначити співпрацю з ТОВ "КостроГор" та його виконавчим директором Олексієм Панченко. Він постійно відгукується на наші прохання про допомогу. Минулого року Олексій Леонідович перерахував 40 тис. грн. на заміну старих, дерев'яних вікон на металопластикові в Василівській ЗОШ І-ІІ ст. А також допоміг у проведенні Дня села, яке ми вперше відзначали 14 жовтня.

Плідна співпраця в нас і з депутатом районної ради по Василівському округу - Володимиром Оржехівським, який постійно підтримує наші ініціативи і пролонгує їх на районному рівні.

- Дякую Вам за розмову. Успіхів Вам у всіх починаннях.

Альона Денисюк
Фото автора

Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"

Марія Белеля — бухгалтер Василівської сільської ради

Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"

1253 -Справа наліво: Людмила Котвицька — директор Василівського закладу дошкільної освіти "Волошка" та Юлія Андросович — вихователь молодшої групи "Сонечко".

Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"
Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"


Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"Петро Андросович: "Встигнути зробити більше"[/center]

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...