» » Харчування сільських дітей в міських школах "винесли за дужки"


Харчування сільських дітей в міських школах "винесли за дужки"

26-02-2018, 14:42
Переглядів 335
Харчування сільських  дітей в міських школах "винесли за дужки"


Під час нещодавнього брифінгу Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів про підсумки зустрічі представників муніципалітету і очільників ОТГ, що межують з обласним центром.

За словами міського голови, за результатами цієї зустрічі можна підвести будь-який підсумок, оскільки зараз лише почався процес планування співпраці міста та прилеглих населених пунктів.

"Ми не очікували, що сьогоднішня зустріч розставить всі крапки над "і". Це в будь-якому випадку діалог. Я вважаю, що кожна копійка міського бюджету має залишатися в місті. Точно так само поводяться лідери ОТГ, які знаходяться навколо Житомира ", - сказав міський голова після зустрічі.

Щодо питання - за чий рахунок будуть годувати дітей з ОТГ в житомирських школах, Сухомлин відповів, що деякі ОТГ готові збільшувати кількість місць в школах, інші збираються будувати дитячі садки. І якщо ці наміри будуть не тільки декларуватися, але і виконуватися на ділі, то потреба відправляти дітей у міські школи може відпасти сама по собі.

"Зараз ми активно працюємо з кожною ОТГ окремо над планом дій. І ми будемо виходити на підписання меморандуму. Я не буду називати зараз конкретні ОТГ, але була пропозиція: вони готові взяти на себе зобов'язання, що протягом півтора року вони збільшать кількість місць в своїй школі, проведуть реконструкцію. І після цього їм не потрібні будуть житомирські школи ", - сказав Сергій Сухомлин.

Мер Житомира також розповів і про проект, який нібито був підтриманий головами ОТГ під час зустрічі - про плани будівництва сміттєпереробного заводу.
"Була досягнута домовленість, що після презентації цього проекту, всі ОТГ готові пропорційно брати участь в будівництві цього заводу. Насправді це перша перемога і це може бути об'єднуючим моментом Житомира і ОТГ", - повідомив Сухомлин.

На уточнююче запитання журналіста про те, чи не виходить так, що міська влада намагається виміняти дитяче харчування у школах на своєчасне вивезення сміття, Сергій Сухомлин запевнив, що так вважати не варто. За його словами, питання харчування дітей у школах на даний момент винесене "за дужки" і зараз увага зосереджена на взаємовигідних проектах.

"У нас дуже багато проектів, які можуть об'єднати нас і громади знаходяться навколо Житомира. Ні в якому разі не можна говорити про те, що ми обміняли дітей на сміття.

Є ще і транспортне сполучення. На деяких приміських напрямках перевізники підняли тариф до 12 гривень. А ми говоримо про те, що міські маршрути можна продовжити на кілька кілометрів і вивозити людей з цих громад. Ті ж пільговики можуть отримати картку і користуватися безкоштовно громадським транспортом міста Житомир і так далі. У нас дуже багато проектів, які можуть нас об'єднати. Діти, школи - це те, що може швидше роз'єднати. Тому що це дуже тонка матерія і тут треба діяти дуже акуратно. Дітей ми винесли "за дужки".

І зараз намагаємося почати з тих проектів, які дійсно об'єднають громади", - переконував С. Сухомлин.

Нагадаємо, Житомирська райрада негативно відреагувала на пропозицію платити обласному центру за навчання дітей. З цього приводу на черговій сесії депутати мають прийняти відповідне рішення.

Як відомо, влітку 2017 року Житомирський міськвиконком прийняв рішення про звернення до облради, районним, селищним радам і ОТГ щодо відшкодування витрат з міського бюджету на навчання дітей, які не є жителями Житомира. На сесії Житомирської міської ради 18 грудня 2017 року депутати проголосували за звернення по відшкодуванню цих витрат з бюджетів місцевих громад з розрахунку 17,1 тис. грн. на одного школяра і 28,7 тис. грн. на вихованця дитсадка.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...