» » На Житомирщині виловлено 644 тонн риби


На Житомирщині виловлено 644 тонн риби

13-02-2018, 15:48
Переглядів 766
На Житомирщині виловлено 644 тонн риби
Суб’єктами рибогосподарської діяльності Житомирської області за 2017 рік виловлено 644 тонни риби

Одним із основних напрямків розвитку рибного господарства в Україні є рибництво (аквакультура) – вирощування риби, покращення і збільшення рибних запасів у природних і штучних водоймах. Розвиток аквакультури є важливою складовою у забезпеченні продовольчої безпеки України.

Рибогосподарський водний об’єкт для цілей аквакультури надається у користування юридичній або фізичній особі на умовах оренди відповідно до Водного кодексу України. Орендодавцями водних об’єктів, що надаються у користування на умовах оренди у межах населених пунктів, є органи місцевого самоврядування, за межами населених пунктів – обласна державна адміністрація.

Відповідно до Закону України «Про аквакультуру», юридичні та фізичні особи, які є суб’єктами господарювання у цій галузі, зобов’язані щорічно до 10 січня надавати територіальному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, «Звіт щодо обсягів виробництва продукції аквакультури» за формою 1А-риба (річна).

Так, за 2017 рік до Житомирського рибоохоронного патруля від суб’єктів аквакультури надійшов 161 звіт, з яких 135 звітів надали фізичні особи-підприємці, решту – юридичні.

Згідно наданих звітів, для забезпечення потреб виробництва товарної риби, суб’єкти аквакультури виростили більше 2,5 млн.шт. рибопосадкового матеріалу (молоді риби), який є основою ставкового рибництва, купили в інших суб’єктів господарювання – 1,4 млн.шт., залишили на зимівлю (цьоголіток та дволіток) – 800 тис.шт.

За зведеними даними, суб’єктами аквакультури Житомирської області у 2017 році було виловлено майже 625 тонн товарної риби, що на 86% перевищує відповідний показник 2016 року. Серед об’єктів риборозведення найбільш популярними є короп, якого було виловлено 301,7 тони, та рослиноїдні види риб (білий амур та різновиди товстолобів), обсяги вилову яких склали 250,5 тонн, що становить відповідно 48,3% та 40,1% від загального обсягу риби, виловленої суб’єктами аквакультури. Також із водного середовища було вилучено 2,1 тонни сомових та 70,3 тонни інших видів риб, серед яких були щука, карась, плітка тощо.

У 2017 році низький рівень повеневих вод призвів до обміління водних об’єктів, що призвело до часткового або навіть повного пересихання ставків. Ці фактори відчутно вплинули на природне відтворення водних біоресурсів, тому вирощення та вилов риби не було здійснено в повному обсязі. Деякі суб’єкти аквакультури протягом року, що минув, взагалі не здійснювали вилов риби, пояснюючи це, крім гідрологічної посухи, тим, що риба не досягла товарного виду.

Слід зазначити, що українська аквакультура має значний потенціал в частині збільшення обсягів виробництва та урізноманітнення об’єктів аквакультури. Тому, розвиток рибного фермерства (аквакультури) є одним з напрямків, на якому Держрибагентство України зосередить зусилля у 2018 році.

Крім суб’єктів аквакультури, рибогосподарська діяльність в області здійснюється користувачами водних біоресурсів на підставі Режимів спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) на водоймах, площею більше 10 га та Науково-біологічних обґрунтувань (НБО) (водойми, площею до 10 га). У 2017 році ними було виловлено 19 тонн риби.

Отже, загальний вилов риби у водоймах Житомирської області у 2017 році (аквакультура, СТРГ, НБО) склав близько 644 т.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...