» » Як без порушень ловити рибу взимку?


Як без порушень ловити рибу взимку?

10-02-2018, 07:14
Переглядів 362
Як без порушень ловити рибу взимку?
Житомирський рибоохоронний патруль продовжує свої щоденні рибоохоронні заходи на ринках та водоймах області.

В період з 1 по 8 лютого цього року інспекторами виявлено 59 порушень правил любительського та спортивного рибальства, з них: за порушення правил рибальства (ч.3 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення) складено 46 адміністративних протоколів та виписано штрафів на суму 2784 грн.

Рибалки продовжують перевищувати дозволену кількість гачків на одну особу. Зазвичай перевищують у 2-3 рази. Але, бувають поодинокі випадки коли кількість «жерлиць» сягає 30–50 штук на одного рибалку. У такому разі патрульні виписують максимальний штраф (170 грн.) із вилученням знарядь лову.

Одночасно, інспектори Житомирського рибоохоронного патруля продовжують роз’яснювати правила рибальства усім любителям зимової рибалки, а також продавцям рибальських снастей та водних біоресурсів.

За 8 днів лютого складено 2 адміністративних протоколи за торгівлю забороненими знаряддями лову (ч.1 ст. 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), і така ж ситуація і з незаконною торгівлею водними біоресурсами, коли продавці не мають документів, що підтверджують законність придбання риби та сертифікату якості. За тиждень виявлено 3 таких порушень (ч.1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Окрім цього виявлено - 4 грубих порушень Правил рибальства (ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення) - це лов риби забороненими знаряддями лову, а саме - сітками.

Напередодні вихідних Житомирський рибоохоронний патруль попереджає усіх громадян, а особливо любителів зимової рибалки,- будьте вкрай обережними на льоду! Тільки за минулий тиждень на території області було зафіксовано декілька випадків провалу людини під кригу, один випадок закінчився фатально.

Попереджаємо, що лід може бути неміцним на руслах річок, біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами снігу, у місцях, де є водна рослинність.

Особливо небезпечним є каламутний, мало прозорий та білий лід. Оминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший).

Безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см. Для групи людей товщина льоду повинна бути не менше 15 см.

Інформацію щодо виявлених порушень Правил рибальства чи незаконного збуту водних біоресурсів, продажу заборонених знарядь лову необхідно повідомляти на телефон «гарячої» лінії рибоохоронного патруля: (0412)24-57-81, 0674146074.

Звіт Житомирського рибоохоронного патруля за січень 2018 року

Новий рік Житомирського рибоохоронного патруля розпочався з активної роботи по викриттю порушень на водоймах та ринках області. Щодня оперативні групи проводили рибоохоронні заходи, якими було охоплено всі райони області.

Так, Житомирський рибоохоронний патруль за перший місяць нового року виявив 132 порушення правил рибальства. Більшість порушень склали рибалки, які перевищували кількість гачків (жерлиць) на одну особу (ч.3 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Всього за цією статтею виявили 82 порушення! Державними інспекторами виписано правопорушникам штрафів на суму 6004 грн.

На ринках у адміністративних районах області та у м. Житомирі було зафіксовано 16 порушень порядку придбання, збуту водних біоресурсів. На правопорушників складено адміністративні протоколи за частиною 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Максимальний штраф за цією статтею 1700 грн. Справи направлені до суду.

У січні патрульними також було виявлено 6 грубих порушень правил рибальства (ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Порушники ловили рибу за допомогою «косинок», «заборчиків», «драчів».

Наприклад, 12 січня виявлене грубе порушення правил рибальства, а саме громадянин ловив рибу на зимувальній ямі за допомогою «драча». Це зухвале правопорушення, оскільки зимувальна яма – це місце великого скупчення риби, а «драч» завдає рибі непоправної шкоди. Браконьєр виловлює тільки 10%, а інша риба від отриманих ран хворіє та гине. Правопорушник завдав збитків рибним запасам на суму 2142 грн. На нього чекає штраф у розмірі до 680 грн та компенсація збитків, завданих державі.

Також, за місяць виявлено і затримано більше 300 кг риби та вилучено 273 знаряддя лову, 76 з яких – заборонені, які після рішення суду, будуть знищені.

Житомирський рибоохоронний патруль акцентує увагу рибалок – любителів не порушувати правила рибальства! У зимовий період це стосується, насамперед:

-кількісті вудок, гачків, «жерлиць» («щуковок») – не більше 5;

-лову риби на зимувальній ямі;

-вилову риби на одну особу за добу – не більше 3 кг;

-вилову риби розмірів менших, ніж встановлено у додатку до Правил любительського і спортивного рибальства (наприклад, в улові рибалки лящ має бути не менше 32 см, плітка – не менше 18 см, щука – не менше 35 см).

Також, ми закликаємо усіх громадян бути обережними на льоду! Будь ласка, дотримуйтесь правил безпеки на водоймах у зимовий період, особливо під час різких коливань температури повітря!

Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
Як без порушень ловити рибу взимку?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...