» » Як справи у Вертокиївці?


Як справи у Вертокиївці?

9-02-2018, 07:00
Переглядів 728
Як справи у Вертокиївці?
Після довгих років занедбаності, у Вертокиївській сільській раді з'являються позитивні зрушення у напрямку покращення благоустрою населених пунктів. Сільський голова Валентина Гурківська розповіла, що вдалося зробити за останній рік для громади та плани на найближчий час. Поділилася вона і проблемами, адже за той недовгий час перебування на посаді, привести все одразу у належний стан неможливо.

- Валентино Броніславівно, розкажіть, чим нині живе очолювана вами Вертокиївська сільська рада?

- Хочу одразу сказати, що наша сільська рада не найбагатша в Житомирському районі, ми - дотаційні. Бюджет минулого року виконано. Перевиконання становить 112%, а це майже мільйон гривень. Та цих коштів замало, щоб усунути всі нагальні проблеми громади.

Коли я прийшла працювати сільським головою, існувало дуже багато невирішених питань по нашим селам. Але разом з колективом ми взялися до роботи. Маємо деякі результати. Зараз працюємо над тим, щоб зробити освітлення майже на усіх вулицях сіл Вертокиївка та Іванківці, а також однієї вулиці в селі Городище. Наразі вже готова проектно-кошторисна документація, яка обійшлася місцевому бюджету у 67 тисяч гривень. Депутат Житомирської районної ради Анатолій Лихотворик пообіцяв залучити депутатські кошти на встановлення освітлення на наших вулицях. Тому в цьому році, сподіваюся, здійсниться задумана справа.

Також зараз ми проводимо ремонт даху в Будинку культури села Іванківці. Для цього потрібно близько 690 тисяч гривень. Велику допомогу надав Народний депутат України Віктор Развадовський, виділивши нам 400 тисяч. Технічну документацію ми виготовили самі. Щоб завершити повне перекриття даху не вистачає 230 тисяч гривень. Але наші підрядники пообіцяли закінчити роботу до кінця, а ми, в свою чергу, надали гарантійного листа про обов'язковий розрахунок в повному обсязі.

Значну роботу виконали у медичній сфері. В 2017 році замінені старі вікна в амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Вертокиївка. Крім того, завдяки спільним зусиллям незабаром планується відкриття нового медичного закладу в селі Іванківці. Основні кошти - державна субвенція, депутатська та спонсорська допомога. За рахунок сільської ради встановили огорожу, за надані 10 тисяч гривень підприємством "Вертокиївка-Хміль" зроблена свердловина, інші місцеві підприємства забезпечували щебенем, надавали транспорт для його підвезення. Багато робочих процесів взяв на себе депутат Анатолій Лихотворик.

Допомагає нам і депутат Житомирської обласної ради Раїса Гула. За її сприяння виділено 30 тисяч гривень з обласного бюджету для розширення ігрового майданчика, який був споруджений підприємством "ТОВ "Вертокиївка" на початку літа минулого року. Ми плануємо встановити там додаткові ігрові та спортивні об'єкти.

- Які питання залишаються поки що відкритими?

- Будинок культури села Іванківці потребує капітального ремонту зсередини, адже старий дах сильно протікав. Але ми шукаємо шляхи вирішення цього питання.

Будинок культури села Вертокиївка в аварійному, та і що тут казати - в жахливому стані. Проектанти рахували, що дешевше буде його знести і побудувати новий.

Актуальне питання для багатьох сільських рад - пасовища для худоби. Декілька разів зверталися до Житомирського держгеокадастру, щоб передали в комунальну власність громадське пасовище. Але кожного разу нам була відмова.

Закінчилося місце під кладовище. Коли відбувалася розпаївка землі, то чомусь тоді не залишили клаптика для поховальних цілей. Нинішнє кладовище розміщене у самому центрі села, для розширення потрібно викуповувати у людей земельні ділянки. Але питання ще в іншому: санстанція не допускає за нормами розташування кладовища близько до житлового сектору, треба виносити за межі села. Плануємо наступні рішення проблеми: перемістити пай мешканців в інше місце, а цей взяти на суспільні потреби. Але, знову ж таки, там місцевість з нахилом до житлових будинків, згідно з нормами, нам не дозволять на тій території ховати померлих. А перша та друга лінія за пасовищем приватизована.

Велика проблема була і залишається - незадовільний стан доріг. Наразі ці питання залишаються відкритими. Ми думаємо над їх якнайшвидшим вирішенням.

- Бажаю вам руху вперед і процвітання.

Світлана ЯРЕМЕНКО
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...