» » У Житомирському районі відмічається зменшення крадіжок


У Житомирському районі відмічається зменшення крадіжок

5-02-2018, 09:32
Переглядів 451
У Житомирському районі відмічається зменшення крадіжок
Боротьба зі злочинністю, забезпечення громадського порядку - одна з тих сфер нашого життя, яка стосується переважної більшості громадян. Адже кожен з нас хоче бути захищеним від злочинних проявів. Всі ми хочемо, щоб наша молодь розвивалася духовно і фізично здоровою, була убезпечена від втягування до протиправної діяльності. В цій сфері дуже багато залежить від професіоналізму поліції.

Як працювало Житомирське районне відділення поліції, розповів нашому виданню його начальник Сергій Крошко.


-Сергію Олександровичу, пішов третій рік впровадження нової реформи, яка трансформувала міліцію в поліцію. Розкажіть, що відбулося протягом минулого року у вашій сфері на теренах Житомирського району?

-Упродовж 2017 року здійснено ряд організаційних та практичних заходів направлених на боротьбу зі злочинністю і правопорушеннями в районі. Виявлені причини та умови, які сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, також проводиться щоденна та активна робота по розкриттю тяжких та особливо тяжких злочинів, стриманню росту злочинності та укріпленню правопорядку на території району, ведеться боротьба з поширенням наркоманії.

Протягом минулого року Житомирським райвідділом зареєстровано майже 10 тисяч заяв та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події.

У порівнянні зі статистичними даними за 12 місяців 2016 та 2017 років, упродовж останнього року спостерігається зменшення кількості кримінальних правопорушень, вчинених на території обслуговування, з 1688 до 1372.

За 300 кримінальними правопорушеннями особам повідомлено про підозру. Закiнчено досудове розслiдування по 996 кримiнальних проваджень.
Проте, як і завжди, найчастішими злочинами у Житомирському районі залишаються крадіжки. Їх цифра сягає 346 за минулий рік.

-У яких населених пунктах відмічається систематичне скоєння крадіжок?

-До найбільш вражених крадіжками населених пунктів можна віднести селища Новогуйвинське та Озерне, села Станишівка, Тетерівка, Оліївка, Зарічани, Дениші, Глибочиця, Іванівка, Вереси, Висока Піч, Сінгури.

Але найчастіше крадіжки скоюються у дачних масивах: "Соколовському", "Тетерівському", "Станишівському" та "Бобровському".

Для боротьби зі злочинністю нашими працівниками здійснюється відпрацювання цих населених пунктів, проводиться піше патрулювання з метою встановлення осіб, причетних до скоєння вказаних злочинів. Крім того, з метою покращення роботи в даному напрямку щомісячно проводиться детальний аналіз скоєних злочинів майнового характеру та проводиться відпрацювання найбільш криміногенних територій. Разом з тим, нашими працівникам проводяться лекції в загальноосвітніх школах та оздоровчих таборах Житомирського району з неповнолітніми особами щодо недопущення вчинення останніми адміністративних та кримінальних правопорушень.

-Які крадіжки вчиняються найчастіше?

-Найчастіше - викрадення особистого майна. Наприклад, у селі Дениші скоювалися крадіжки туристичного обладнання, продуктів харчування та одягу. В селах Оліївка, Іванівка, Довжик та на території Соколовського дачного масиву викрадалась комп'ютерна техніка, мобільні телефони, грошові кошти та ювелірні вироби. До речі, багато повідомлень про крадіжки мобільних телефонів надходили з ігрових кімнат різних відділень Житомирської обласної дитячої лікарні. Як з'ясувалося, їх вчиняв житель Хмельницької області.

-Крім крадіжок особистого майна, чи були посягання на державну чи колективну власність?

-За 2017 рік на території Житомирського району було вчинено 12 крадіжок електрокабелів та кабелів зв'язку ПРАТ ЖФ "Укртелеком". У ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено причетність до даних злочинів жителя міста Житомир, який систематично зловживав наркотичними засобами.

-Пане начальнику, чи маєте якусь допомогу у боротьбі зі злочинністю з боку громадськості?

-Оперативна обстановка в районі складна, високий рівень злочинності. Особливо крадіжок державного, колективного майна та крадіжок із помешкань громадян, у вирішенні цих складних питань правоохоронного характеру потрібна допомога зі сторони громадськості.

В окремих населених пунктах Житомирського району охорона громадського порядку здійснюється власними силами громадських формувань. Громадські формування існують при Тетерівській сільській раді, при УТМР села Тетерівка, а також в селі Дениші та ДДС Січ-Т села Туровець.

Для прикладу хочу відзначити, що за допомогою громадськості працівниками районного відділення затримано мешканця села Вигода, який скоював крадіжки будматеріалів у своїх односельчан.

-Які профілактичні заходи вживаєте? Адже злочин легше попередити, ніж розслідувати.

-Нашим відділенням поліції при взаємодії з іншими правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування розроблено Комплексну програму профілактики злочинності у Житомирському районі на 2016-2020 роки та проводяться заходи щодо профілактики злочинності в районі.
Спільно з представниками органів місцевого самоврядування проводяться зустрічі з громадськістю Житомирського району щодо профілактики правопорушень. Протягом минулого року проведено зустрічі з громадськими формуваннями при Тетерівській сільській раді, села Дениші та УТМР, ДДС Січ-Т села Туровець, на яких обговорювалися питання щодо залучення представників громадських формувань до спільних заходів по охороні публічної безпеки та порядку та сприянні правоохоронним органам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.

Також здійснюються профілактичні заходи із попередження дорожньо-транспортних пригод, зниження тяжкості їх наслідків, зокрема через публікації в засобах масової інформації.

Систематично здійснюються заходи спрямовані на попередження як загальної так і побутової злочинності, профілактиці пияцтва, самогоноваріння і наркоманії. Спільно з представниками органів виконавчої влади проводяться перевірки розважальних заходів на предмет продажу спиртних напоїв неповнолітнім. Також у цьому напрямку проводяться профілактичні заходи, пов'язані з відвідуванням помешкань громадян, під час яких проводиться роз'яснювальна робота та розповсюджуються листівки "Стережіться шахраїв", "Чужий в селі".

Постійно ведеться роз'яснювальна робота серед голів селищної та сільських рад та населення щодо важливості участі громадян в охороні громадського порядку.

До того ж, щоденно на охорону громадського порядку Житомирським РВП виставляється чотири автопатруля в складі вісьмох працівників районного відділення та періодично не менше двох разів на місяць проводяться відпрацювання окремих населених пунктів Житомирського району.

-Які заходи проводите для боротьби з наркоманією та алкоголізмом?

-На сесіях Житомирської райради складаються та затверджуються програми щодо профілактики правопорушень, запобігання дитячій безпритульності, протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у Житомирському районі, які потім успішно впроваджуються працівниками поліції.

Наші співробітники Житомирського відділення поліції для боротьби з обігом наркотиків в районі проводять спецоперації, виявляють наркопритони, працюють з потенційно уразливими громадянами та різноманітно профілактують вживання заборонених речовин. Одним із найважливіших напрямків боротьби з наркоманією та алкоголізмом поліція вважає профілактику серед молоді, яка найбільш уразлива до цієї проблеми.

Незважаючи на те, що суспільство і правоохоронці спрямовують усі свої зусилля на боротьбу з наркоманією та алкоголізмом, вона все ще залишається доволі актуальною проблемою, для подолання якої потрібно докласти ще чимало зусиль.

-Одним із засобів запобігання злочинності є встановлення відеокамер громадян у публічних місцях. Як змінилася криміногенна ситуація в районі з появою відео нагляду?

-Таке впровадження є досить ефективним, адже завдяки відеоспостереженню можна попередити багато злочинів, або ж розкрити вже скоєні. На території Житомирського району встановлено та функціонує 334 засоби відеоспостереження. З них у громадських місцях встановлено 167 засобів, в торговельних закладах - 38, на АЗС - 49, в розважальних закладах - 12 та в інших місцях. Як уже зазначалося раніше, відеокамери встановлені в таких населених пунктах, як в селах Станишівка, Зарічани, Глибочиця, Левків, Іванівка, Садки, Березівка, Пряжів, Сінгури, Озерянка, Тетерівка, смт. Новогуйвінське та в інших.

-Сергію Олександровичу, чи звертається увага на виявлення фактів, пов'язаних з незаконним обігом зброї та вибухівки?

-Звісно, враховуючи суспільно-політичну ситуацію в Україні, я б сказав, особлива увага працівників поліції звертається на виявлення фактів пов'язаних з незаконним обігом зброї та вибухівки. Проводиться постійний моніторинг оперативної обстановки в районі з метою відстеження інформації про події та правопорушення, які можуть бути пов'язані із терористичними проявами. Активізовано роботу щодо забезпечення вибухобезпеки, залучення до обстежень на наявність вибухонебезпечних предметів та вибухових речовин на життєво важливих об'єктах фахівців вибухо-технічної служби експертно-криміналістичного центру при ГУНП та кінологів зі службово-розшуковими собаками.

-Вдячна Вам за надану інформацію.

Світлана Яременко
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...