» » Ми вже стали "іногородніми"! Добре, що хоч не іноземцями


Ми вже стали "іногородніми"! Добре, що хоч не іноземцями

3-02-2018, 01:52
Переглядів 451
Ми вже стали "іногородніми"! Добре, що хоч не іноземцями
Вперше з часів Російської імперії місцеві "князьки" з влади Житомира поділили наших людей на "іногородніх" та "городніх". Якщо "реформи" підуть так далі, то незабаром Україна буде пошматована на удільні князівства. При цьому "національно-свідомі" "ахтивисти" і політсили та СБУ у цьому не вбачають прояв сепаратизму, хоча саме через такі дії наша держава вже "тріщить по швах" - навіть якщо судити по нашій області: в Олевському краї, зокрема, знову відроджена "самостійна бурштинова республіка" імені Боровця, у місті бандерівської слави Житомирі наших співвітчизників записано до "іногородніх"… Що далі? Наскільки ще буде розколювати наше суспільство "реформа" з "децентралізації"? На жаль, за 26 років "незалежності" у нас так і не з'явилася сила, що здатна організувати людей на захист їхніх інтересів.

Житомирська міськрада виставила претензії прилеглим до міста ОТГ та сільрадам. Пов'язано це з витратами, які несе міський бюджет в освітній, культурній та спортивній галузях на іногородніх дітей.

"Школи - 1900 дітей, дошкільні навчальні заклади - 1000 дітей, позашкільні - 240 дітей. Видатки на іногородніх дітей по галузі освіти, які несе бюджет міста - 43 млн. грн. Переходимо до галузі охорони здоров'я. Кількість хворих, які були проліковані у закладах міста та не були прописані у місті Житомир, за рік склало 6 тисяч людей, тобто 6 тисяч послуг на 16 млн. грн. У загальному цифра, яка тільки по гуманітарній сфері була витрачена на цих дітей складає 65 млн. грн", - розповідає заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов.

Окрім іншого, виникають питання і по житлово-комунальному господарству.

"В адміністративних межах, але на землях Оліївської сільської ради будується "Овіла", "Домашній", "Мрія", "Олімпійський" іще декілька будинків і та система каналізації, яка сьогодні працює, немає пропускної спроможності прийняти каналізаційні стоки від цих будинків. Вартість цього проекту складає 123 млн. грн. Немає у нас сьогодні можливості у нашого бюджету витратити такі кошти. Пайова участь від цих забудовників сплачується в Оліївську сільську раду. Ми маємо якось спільно прийняти це рішення та разом брати участь у цьому процесі", - додає заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

Слухаючи позицію міської влади, присутні голови сіл та ОТГ й собі розмірковують над можливими шляхами співпраці.

"Ми маємо подумати, як ми можемо вирішити ту чи іншу проблематику, але будь-яке питання ми можемо вирішити виключно у правовій площині ЗУ "Про муніципальне співробітництво", - зазначає Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський.

Враховуючи обмеженість бюджету Житомира мер пропонує розглянути останнім можливість, щодо відшкодування коштів на утримання дітей, які виховуються та навчаються у місті, однак живуть за його межами.

"Реформа децентралізації дає можливості, але накладає обов'язки на місцеві управління та міста. Навколо Житомира створилися кілька ОТГ, вони виходять на прямі відносини з державним бюджетом. Це, в свою чергу, дає надходження у їхні бюджети за рахунок плати ПДФО та інших податків. У них з'являється фінансовий ресурс. Якщо у нас по висновкам минулого року був дефіцит бюджету, а у них лишилися гроші з минулого року і достатньо великі. Зараз будь-яка громада, яка знаходиться навколо Житомира може подивитись свій бюджет і прийняти рішення: ми будуємо садочок, забезпечуємо дітей своєї громади містами у садочках і нам не потрібен Житомир. Ми це приймаємо і поважаємо їх рішення. А якщо вони порахували і вирішили, що цього року вони хочуть вкласти гроші в освітлення, або дорогу і готові місту Житомир компенсувати вартість на витрати їхніх дітей, які ходять у міські школи та садочки. Ми хочемо вийти на договори, які заключаються між муніципалітетами та громадами. Це має бути вигідно і місту, і громаді", - підсумовує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Обидві сторони домовились зустрітися вже за два тижні, щоб по пунктам розписати та обговорити реально можливі умови співпраці.

Як відомо, на сесії 18 грудня 2017 року депутати Житомирської міської ради проголосували за звернення до інших місцевих рад щодо оплати за дітей у школах та дитсадках.

Мабуть, і Житомирській районній раді варто визначити своє ставлення до того, що 71-й тисячі жителів нашого району, які десятиліттями жили одним життям з нашим районним центром і доклали величезних зусиль для його розвитку, нинішніми тимчасовцями при владі приліплено ганебний ярлик "іногородніх".
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...