» » За "бандерівську ідеологію" - у в'язницю: в Польщі прийняли новий закон


За "бандерівську ідеологію" - у в'язницю: в Польщі прийняли новий закон

27-01-2018, 08:05
Переглядів 466
За "бандерівську ідеологію" -  у в'язницю: в Польщі прийняли новий закон
Сейм Польщі ухвалив законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології".

Прийнятий закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з гітлерівським Третім рейхом. А також можливості запуску кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

Закон вводить штраф або ув'язнення строком до 3 років за заперечення злочинів українських націоналістів. Нові правила застосовуються як щодо польських громадян, так і щодо іноземців.

Закон також доповнили визначенням цих злочинів. До них відносяться "дії, вчинені українськими націоналістами в 1925-1950 роках, які полягають в застосуванні сили, терору або інших форм порушення прав людини проти народу, зокрема народу польського". Крім того, злочином названий геноцид євреїв і поляків на території Волині.

Поправки внесли в сейм понад рік тому, голосування по ним мало відбутися в листопаді 2017 року. Однак розгляд справи було відкладено, імовірно, через небажання ускладнювати відносини з Києвом напередодні візиту президента Польщі на Україну.

Раніше сейм визнав геноцидом масові вбивства поляків, які, як вважають у Варшаві, зробили українські націоналісти на території Волині, Східної Галичини та південно-східних воєводств II Польської Республіки в 1939-1945 роках.

То ж виїзд до Польщі відтепер, наприклад, для житомирського голови Сухомлина стає проблематичним. Після перетворення ним Житомира у місто "нацистсько-бандерівської" "слави" цей тимчасовець-бізнесмен при владі на території "головної союзниці" України в Європі може опинитися за гратами.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...