» » Поблизу Ліщина рятували лебедів


Поблизу Ліщина рятували лебедів

22-01-2018, 12:06
Переглядів 469
Поблизу Ліщина рятували лебедів
Повідомлення про те, що поблизу села Ліщин на річці Гуйва замерзають двоє лебедів, на телефон мисливствознавця державного підприємства «Житомирське лісове господарство» Олександра Шульги надійшла від старостату.

Стурбована жінка розповіла про те, що двох білих красенів, які вже стали улюбленцями місцевих мешканців, холоди фактично закували у лід.

Олександр Шульга разом з єгерем Житомирського районного товариства мисливців та рибалок Олексієм Гнідовським на порятунок пернатих виїхали відразу.

У вказаному місці неподалік заростів очерету чоловіки дійсно виявили пару лебедів. До того ж самка вже примерзла до водяного плеса, а самець плавав поблизу неї.

Аби дістатися до птахів, рятівникам довелося одягти спеціальний гумовий костюм та з допомогою палиці з прив’язним металевим вантажем розбити лід на воді.

Через півгодини рятувальних робіт лебеді попливли плесом, яке ще не скувала крига. Лишається лише сподіватися, що до кінця зими вони знайдуть безпечніше місце та більше не потраплять в подібну пастку.

До слова, орнітологи пояснюють, що в тому, що лебеді вчасно не відлітають і їх застають холоди - винуваті найчастіше люди. Як правило, останні підгодовують птахів і ті не поспішають покидати місця, де їм легко прохарчуватися. В результаті, бажання людини допомогти пернатим насправді може обернутися бідою. Мабуть, людина не завжди має право вмішуватися в життя дикої природи.
Поблизу Ліщина рятували лебедів
Поблизу Ліщина рятували лебедів

Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...