» » Як працювала гуманітарна комісія Житомирської райради


Як працювала гуманітарна комісія Житомирської райради

20-01-2018, 17:46
Переглядів 354
Як працювала  гуманітарна комісія Житомирської райради
З кінця 2015 року, на одному із перших засідань сесій Житомирської районної ради 7 скликання, була створена постійна комісія з гуманітарних питань, охорони здоров'я та соціального захисту населення. Головою обрано депутата районної ради Олександра Гребенюка, заступником - Анатолія Гречко. До складу комісії увійшли депутати Сергій Уницький, Лариса Нечипорук, Людмила Фещук.

Протягом 2017 року в ході підготовки пленарних засідань сесій Житомирської райради було проведено шість засідань зазначеної комісії, на яких розглянуто 110 питань.

За результатами засідань комісії рекомендовано на затвердження сесії районної ради 11 районних програм: Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування, Програма надання окремих видів пільг громадянам Житомирського району на 2017 рік та на 2018 рік, Районна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз, організації харчування школярів у закладах загальної середньої освіти району, Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки.

Окрім того, депутатами-членами постійної комісії погоджено та рекомендовано до розгляду на пленарних засіданнях сесії районної ради внесення змін до 9 чинних програм, серед яких і районна програма щодо забезпечення громадян Житомирського району, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного харчування, районна Програма соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих та районна комплексна Програми соціальної підтримки сімей з онкохворими дітьми на 2016 - 2020 роки.

Серед основних завдань, які покладені на комісію з гуманітарних питань, охорони здоров'я та соціального захисту населення, є і здійснення контролю за виконанням галузевих програм. Так, у 2017 році розглянуто хід виконання 13-ти районних програм, а також погоджено створення Інклюзивно-ресурсного центру Житомирського району та внесено зміни до структури комунальної установи "Центральна районна лікарня" Житомирської районної ради з метою забезпечення розширення спектру сфери послуг з охорони здоров'я.

За погодженням комісії у 2017 році відбулось переукладання контрактів з керівниками об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, зокрема: з 2-ма директорами позашкільних закладів освіти (КУ "Житомирська районна станція юних натуралістів" та КУ "Житомирський районний центр дитячої та юнацької творчості"), 23-ма директорами загальноосвітніх навчальних закладів (Гадзинської, Глибочанської, Головенківської, Озерянківської, Оліївської, Пряжівської, Черемошненської, Руднє-Городищенської ЗОШ I-II ступенів, Барашівської ЗОШ I-III ступенів, Березівської, Василівської, Вересівської, Вертокиївської, Високопічської №1 та №2, Коднянської, Левківської, Миролюбівської, Садківської, Троянівської, Кам'янської, Іванівської ЗОШ I-III ступенів та Новогуйвинської і Озерненської гімназій), а також призначено директора Районного будинку культури, головного лікаря Центральної районної лікарні та директора Комунального підприємства "Центральна районна аптека №118".

За рекомендацією постійної комісії у 2017 році присвоєно звання "Почесний громадянин Житомирського району" двом громадянам: Макаренко М.Ф. та Ксендзуку Д.П., а також підтримано клопотання Високопічської сільської ради про посмертне нагородження жителя с. Висока Піч Анатолія Потєхіна найвищою відзнакою Житомирської районної ради "Честь і слава Житомирського району".

Постійна комісія підтримала ряд звернень, ініційованих депутатами та громадськістю, до Прем'єр-міністра України, Верховної Ради України, Житомирської обласної ради, обласної державної адміністрації, районних рад та об'єднаних територіальних громад Житомирської області, які стосувалися скасування постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №240, якою передбачено скасування державного контролю та контролю органів місцевого самоврядування за формуванням тарифів на пасажирські перевезення на автобусних маршрутах загального користування, звернення щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села, монетизації пільг на проїзд у транспорті, запровадження безконтактної системи оплати за проїзд шляхом встановлення у громадському транспорті валідаторів, вшанування пам'яті жертв трагедії вірменського народу та відновлення посади інспектора з відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів.

За інформації виконавчого апарату Житомирської районної ради
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...