» » Про нову тактику перевізників: вартість проїзду підвищено, нерентабельні рейси прикрито, пасажирів переконано


Про нову тактику перевізників: вартість проїзду підвищено, нерентабельні рейси прикрито, пасажирів переконано

14-01-2018, 08:55
Переглядів 493
Про нову тактику перевізників: вартість проїзду підвищено,  нерентабельні рейси прикрито, пасажирів переконано
Вранці, 9 січня, на центральному майдані Соколовського масиву почали збиратися люди. Усі вони - місцеві жителі і збиралися з’ясувати, чому в автобусах, що курсують за 110 маршрутом, у новому році підвищилась вартість проїзду. Якщо раніше від Соколовського масиву можна було доїхати до Житомира за 8 грн. 50 копійок, то з 1 січня 2018 року пасажири мають платити по 12 гривень. Місцеві кажуть: ніхто не пояснив причин підвищення вартості проїзду, і саме тому вони запросили на розмову приватного перевізника, який обслуговує цей маршрут.

«У даному випадку це було зроблено в односторонньому порядку. Тобто - це рішення перевізника. І нас це не влаштовує. Не влаштовує дуже різке зростання ціни в межах 50%. Я сподіваюся, що сьогодні ми знайдемо якісь відповіді на ці питання, але до цих пір виразно ніхто не пояснив, з чим же це пов'язано.

Хотілося б, щоб такі збори були до першого числа. А чи не після того, як почалися заворушення, невдоволення. Ви самі бачите, що люди збираються, щоб з'ясувати цю ситуацію», - розповідає місцевий житель Садіг Джафаров.
Про нову тактику перевізників: вартість проїзду підвищено,  нерентабельні рейси прикрито, пасажирів переконано

На зустріч із місцевими мешканцями приїхав і сам перевізник Аркадій Савіцький. На камеру із журналістами спілкуватись чоловік відмовився одразу, але із місцевими усе-таки поговорив. Близько години перевізник пояснював людям, що підвищення вартості проїзду зумовлене зростанням ціни на паливо, паливно-мастильні матеріали, гуму та збільшенням зарплатні водіям. Врешті, після години балаканини, суперечок та дискусій Аркадій Савіцький сів у позашляховик та залишив місцевих жителів сам на сам зі своїми думками.

«Як то кажуть, говорили про все, але в кінцевому результаті ні до чого ми не домовились. Як встановлена ціна в 12 гривень, так вона і залишається на зниження ціни він не йде. Якщо було 8,50 грн ціна підвищилась би на 15%, то виходить 9,75. Фактично 10 гривень - це оптимальна ціна і люди готові платити цих 10 гривень», - розповідає голова правління садівницького товариства «Соколовське» Павло Шут.

Для того, щоб знизити ціну місцеві готові навіть відмовитись від кількох рейсів автобусів в години, коли в салоні найменше пасажирів. На це погоджується і приватний перевізник. Однак, якщо ж ціну все ж таки не знизять, то місцеві готові і до перекриття дороги.

«Люди будуть страйкувати, люди будуть перекривати. Все одно будуть якісь протидії. Я запропонував поки прорахувати все, а потім ми будемо думати як діяти. Порахуємо, я буду зустрічатись з Аркадієм Альфредовичем. Я думаю, якщо ми поприбираємо якихось кілька маршруток, то я думаю, що він має піти на поступки і встановити ціну в 10 гривень», - каже Павло Шут.

Голова правління садівницького товариства сподівається: за тиждень-два перевізник піде на поступки і знизить ціну на проїзд. Ну, а поки ті, хто не хоче переплачувати за проїзд до Житомира, змушені пішки добиратись до найближчих зупинок міських маршруток і витрачати на дорогу на 30-40 хвилин більше.


Після зустрічі з жителями передмістя Житомира перевізник зменшив вартість проїзду на 2 гривні

Після зустрічі з жителями Соколовського масиву, що під Житомиром, перевізник Аркадій Савіцький таки знизив вартість проїзду на 2 гривні. З 10 січня в автобусах, які курсують за 110 маршрутом, люди платять вже не 12, а 10 гривень за квиток. Про це Житомир.info повідомив місцевий житель Садіг Джафаров.
«Сьогодні дружина їхала в маршрутці і дала 12 гривень, то 2 гривні їй повернули. Втім, в автобусі не було оголошення про вартість проїзду», – зазначив чоловік.

Інформацію про зниження вартості проїзду на 2 гривні у коментарі Житомир.info підтвердив і сам перевізник. За його словами, це стало можливим після оптимізації графіків руху: маршрутки їздитимуть рідше, але вартість буде меншою.

«Ми визначилися, які рейси їдемо, які не їдемо. Зекономили рейси, зекономили гроші і скинули ціну. Колись було пальне дешеве, можна було їхати кожні 5 хвилин, їхали малі машини, до прикладу, «Рути», економія була… А зараз пальне дорожче, машини великі. Якщо вони везуть туди 2-3 чоловіки на Соколовський масив, це нерентабельно. А їхати в годину-пік треба, ми мусимо ставити більше машин, великі машини. Я вчора не те, щоб сказав, що категорично відмовляюся скидати ціну, бо я так хочу. Я сказав: давайте щось зекономимо, щоб можна було їхати», – сказав Аркадій Савіцький.
Він також зазначив, що таким чином збирається вирішувати ситуацію і на інших приміських маршрутах, які обслуговує.

«Ми, в принципі, і у Волиці так вже вирішили: скорочуємо рейси, скорочуємо автобуси і буде ціна менша», – зазначив перевізник.

А редакція газети “Сільське життя” підозрює, що перевізники застосовують нову тактику для підняття цін та протидії збуренню населення, що завжди є очікуваним. Робиться все дуже просто: перевізник, наприклад, хоче підняти вартість проїзду до 10 гривень, а оголошує про підвищення ціни на кілька гривень вище - щоб потім, під час зустрічей з невдоволеними людьми, “піти їм назустріч” і скинути ці кілька гривень. В результаті, як у даному випадку, і ціни запланованої перевізником досягнуто, і нерентабельні рейси прикрито, і пасажирів заспокоєно.

Цікаво, а чому проти цього пограбування народу ніколи не проявляють інтересу місцеві осередки політичних партій та громадських організацій, особливо “національно-патріотичних”? Чи вони створені для інших цілей - вірного служіння олігархічному режиму та їхнім закордонним господарям, а на сам народ їм просто начхати?Антимонопольний комітет узявся за житомирських перевізників, які підвищили вартість проїзду по області

Антимонопольний комітет разом із департаментом економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва, а також управлінням промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації почали перевірку розрахунків перевізників щодо підвищення тарифів на внутрішньообласних маршрутах. Про це 9 січня повідомила прес-служба Житомирської ОДА з посиланням на начальника управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму ОДА Романа Крисюка.

«Наразі збираємо у перевізників інформацію – розрахунки щодо підвищення тарифів. Поки не можемо сказати, скільки це займе часу. Як тільки робота буде зроблена – вимагатимемо від тих перевізників, які не обґрунтовано підвищили тарифи, зменшити вартість проїзду», – сказав Роман Крисюк.

Також він додав, якщо перевізники не будуть зменшувати тарифи, то управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму ОДА звертатиметься до компетентних органів.

Нагадаємо, Житомир з населеними пунктами району з’єднують 57 приміських автобусних маршрутів, на яких працюють приватні перевізники.

Як відомо, у Житомирській області з 1 січня вартість проїзду на деяких маршрутах зросла на 50%. Управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської ОДА почало перевіряти доцільність підвищення вартості проїзду на приміських маршрутах. 5 січня Олексій Ясюнецький під час наради із перевізниками області зазначив, що влада розриватиме договори із перевізниками, які необґрунтовано підвищили тарифи.

За повідомленням Житомирських сайтів
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...