» » Прощавай 2017-й: чим запам’ятався рік, що минув


Прощавай 2017-й: чим запам’ятався рік, що минув

8-01-2018, 11:18
Переглядів 198
Прощавай 2017-й: чим запам’ятався рік, що минув
Завершився 2017-ий, забравши з собою все добре й погане. Звичайно, за рік відбулися сотні подій, кожна з яких по-своєму важлива для когось. Та які враження викликав минулий рік у представників Житомирського району, дізнавалася редакція газети "Сільське життя".

Заступник голови Житомирської райдержадміністрації Микола Козарчук:

- Минув ще один рік, залишивши за собою певні надбання. Особисто я позитивні враження отримав від наступних подій. Набуття Україною асоційованого членства в ЄС. Не може не втішати факт спрощення візових процедур з країнами ЄС. Початок медичної, пенсійної, освітньої, судової реформ. Радість викликала чудова новина наприкінці року: 73 українці визволено з полону.

Якщо ж говорити про надбання нашого району, то варто зазначити, що Житомирський район продовжує займати перші місця в рейтингу районів та міст області. Ми стали переможцями обласного туру патріотичної гри "Джура" та представляли область на всеукраїнських змаганнях. У 2017 році створено перший в області інклюзивно-ресурсний центр. Проведено підготовчі роботи до початку видання мешканцям району нових паспортів громадян України.

Продовжувалась зміцнюватись матеріально-технічна база закладів освіти та охорони здоров'я. Не менш важлива подія - створення двох об'єднаних територіальних громад, Глибочицької та Оліївської, до яких увійшли сільські ради Коростишівського та Черняхівського районів.

Керуюча справами виконавчого апарату Житомирської районної ради Тамара Подорожна:

- Всі представники Житомирської районної ради досить плідно працювали минулого року. Багато чого важливого для мешканців району вдалося зробити. Але назву найосновніші. Почну з того, що на карті Житомирського району з'явилося ще дві ОТГ.

Депутатами районної ради уперше за історію існування районної ради виділено та виплачено матеріальних допомог жителям Житомирського району, які потребують лікування чи оперативного втручання, а також у зв'язку зі складним матеріальним становищем, на суму більше 1,7 мільйонів гривень.

За сприяння районної ради та кошти районного бюджету у районі побудовано два меморіали: загиблим українським воїнам у ході антитерористичної операції на Сході України та пам'ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС. У Житомирському районі у 2017 році збудовано дитячий навчальний заклад у Садках, розпочато реконструкцію приміщень під ДНЗ у Вертокиївці та Миролюбівці, спрямовуються кошти районного бюджету на розвиток культури, освіти та спорту, утримання цих закладів. У районної ради існує тісна співпраця і з райдержадміністрацією, об'єднаними територіальними громадами, органами виконавчої влади усіх рівнів, а також з правоохоронними органами.

Заступник головного редактора газети "Сільське життя" Світлана Яременко:

- Для мене особисто рік був насиченим, наповненим приємними подіями, гарними емоціями та враженнями, подорожами. У 2017 році завдяки моїм рідним, близьким, друзям втілились в життя багато задумів, здійснились мрій, та найголовніше - я повернулася до улюбленої справи. Минув ще один рік, прожито ще один невеликий відрізок життя. Звісно, були злети і падіння, радість і розчарування, негаразди і плюси. Разом з тим, додався досвід, мудрість, нові ідеї, поповнився багаж знань, та не менш важливо - з'явились нові друзі і знайомі. Дякую усім, хто був зі мною поряд, за підтримку та порозуміння. Дуже хочу, щоб у наступному році, році Собаки, який символізує дружбу, вірність, ми залишилися справжніми друзями і надалі допомагали один одному, розділяли разом радісні моменти життя! Здоров'я всім, міцного-міцного, щастя земного, благополуччя, достатку, миру, гармонії з собою та оточуючими! З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Коднянський сільський голова Наталія Бовсунівська:

-Рік, що минув, як для мене, так і для нашої Коднянської громади був досить напруженим. Все через землю. У людей хочуть відібрати земельні ділянки, які вони обробляють ще з 90-х років, та за які вони регулярно сплачують. Річ у тому, що ці наділи знаходяться поза межами села, вони були надані людям для ведення сільського господарства. Ніхто їх не приватизував. Коли ж постало питання, то всі подали документи на оформлення прав. Проте з якихось причин, селяни досі не мають цих актів. Але нещодавно вони дізнались, що ці ж самі ділянки отримали мешканці Житомира та інших областей. Шукаючи правди та справедливості, влітку 2017 року близько сотні людей влаштували акцію протесту, перекривши Бердичівську трасу. Люди вважають дії Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області незаконними. Проте віз і нині там, на жаль.

Звісно ж, були і позитивні моменти. Наприклад, проведення свят на високому рівні: до Дня українського козацтва, до Дня людей похилого віку.
Що стосується особисто мене, то у 2017 року відзначила 15 років, як я працюю Коднянським сільським головою. Вважаю це своїм великим досягненням, адже люди мені довіряють.

Директор Троянівської загальноосвітньої школи Валентина Гребенюк:

- Для мене, як для працівника освітньої галузі, минулий рік запам'ятався прийняттям нового Закону України "Про освіту". Щиро сподіваюся, що ця реформа принесе лише позитивні зміни. Дуже приємно, що у 2017 році налагодилася співпраця з керівництвом Житомирського району, депутатським корпусом, що позначилося на покращенні матеріально-технічного забезпечення школи. Завдяки їм, а також місцевим підприємцям, народному депутату Віктору Развадовському, в нашому освітньому закладі з'явився мультимедійний проектор, апарат для ксерокопіювання, тенісний стіл, м'ячі, а також зроблено капітальний ремонт даху у котельні та майстерні, і дуже важливо - замінено 27 старих вікон на металопластикові. Всім їм велике спасибі! Щиро сподіваюся на таку підтримку і надалі.

Мешканка села Вигода Садківської сільради Анна Соботович:

- 2017 рік, як-то кажуть усі наші президенти у передноворічному привітанні, був непростий. Приємного, на жаль, було небагато. Про погане не будемо, нехай лишається у році, що минає. А от серед позитивних звершень, варто відмітити підвищення пенсій. Так, для когось надбавка була меншою, ніж очікувалась, але ж і ті копійки - то вже щось. Що ж стосується нашої Садківської сільради, то мені дуже запам'яталось масштабне святкування дня села та довгоочікуване відкриття дитячого садочка, адже для мене це важливо, бо маю маленьку донечку.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...