» » Луківська епопея з лічильниками: люди переплачують, газовики заробляють


Луківська епопея з лічильниками: люди переплачують, газовики заробляють

20-12-2017, 12:11
Переглядів 239
Луківська епопея з лічильниками: люди переплачують, газовики заробляють
У селі Лука Станишівської сільради Житомирського району люди півроку не можуть дочекатися, коли їм повернуть лічильники, і змушені переплачувати за спожитий газ.

Опалювати хату дровами і заощаджувати газ - на таку економію Світлана з чоловіком сподівалася, готуючись до зими. Але економити не вийшло. Бо ще у червні газовики зняли лічильник на планову повірку і не повернули. Тож платіжки надсилають не за фактично спожитий газ, а за показниками попередніх років. А це значно більші суми.

Газовики обіцяли замінити прилади на нові ще до початку опалювального сезону. Але досі обіцянки не виконали. Таких як Світлана у селі Лука Житомирського району - десятки. Більшість приладів, які у них вилучили влітку, повірку не пройшли.

"По списку нам показали, по нашій вулиці 12 лічильників зняли. Жоден не працював. Жоден", - розповідає Світлана Тимошенко.

Через зміну виду нарахування людям ще й відмовили у субсидії. Юристи кажуть, лічильники людям були зобов'язані замінити впродовж двох місяців. А минуло вже півроку.

"В разі не встановлення у двомісячний термін - це порушення керівних документів", - зазначає юрист Олександр Гуменюк.

Люди припускають, газовики спеціально зволікають з лічильниками, аби населення побільше платило.

"Виходить більше, ніж газовий лічильник. У мене є дерев'яний котел. Я можу зекономить трошки газу і палить дерев'яним котлом. А зараз воно іде по кубатурі. І я мушу палить газом, бо прийде пристойна сума грошей", - зазначає мешканець села Василь Дяченко.

"Сказали, чекайте до нового року. А коли будуть - не знаємо. І справа в тому, що у нас не стоять лічильники, але по блату ставлять. Або маєш зв'язки і тобі ставлять, або натякають на те, що купуйте самі лічильники і ми вам поставимо", - розповідає Світлана Тимошенко.

Людям не повертають лічильники, бо на всю область потрібно закупити велику кількість приладів пояснюють у ПАТ "Житомиргаз".

"Вони закуповуються, але це постійний обіг даних лічильників. Тобто вони не проходять повірку, вони закуповуються, багато звернень споживачів, Постійно, кожен день сотні лічильників встановлюються. На сьогоднішній день я не готова назвати цифру", - пояснює начальник управління правового супроводу ПАТ "Житомиргаз" Марина Кучерук.

Не готові тут сказати і про те, коли людям із села Лука повернуть лічильники, але попереджають: на перерахунок платіжок споживачам розраховувати не варто. Монополісти у сфері газопостачання впевнені, що довести у суді про завдані збитки люди не зможуть, тому радять чекати ще.
За повідомленням Житомир.інфо
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...