» » Як об'єднати об'єднані ОТГ?


Як об'єднати об'єднані ОТГ?

19-12-2017, 06:43
Переглядів 187
Як об'єднати об'єднані ОТГ?
12 грудня у малій залі будівлі Житомирської районної ради голова райдержадміністрації С.Микитюк провів розширену нараду за участі голови райради С.Крутія, Глибочицького сільського голови С.Сокальського, Оліївського сільського голови М.Скока, керівників структурних підрозділів РДА та райради, а також представників Черняхівської та Коростишівської райдержадміністрацій. У роботі наради взяв участь головний редактор газети “Сільське життя” В.Івановський.

Лейтмотивом даної зустрічі було обговорення нагальних питань з життєдіяльності новостворених Глибочицької та Оліївської ОТГ, до складу яких, як відомо, увійшли села сусідніх районів. Справа у тому, що у погоні за кількісними показниками “добровільного” об'єднання сільських громад шляхом ліквідації сільрад та створення “резервацій”, що є фактичною імітацією “реформ” для отримання чергового траншу кредиту з-за кордону, президент, уряд та Верховна Рада не звертають увагу на те, що під час їхнього утворення виникає багато протиріч, що перешкоджають нормальній життєдіяльності ОТГ.

Одним з них виникло у справі охорони здоров'я. Як відомо, зараз мешканці Кмитівської та Студеницької сільрад обслуговуються у закладах медицини Коростишівського району, жителі Троковицької сільради - Черняхівського. Логічно було б припустити, що відтепер вони мають обслуговуватися у Житомирській ЦРЛ і державна субвенція на цю кількість пацієнтів має направлятися саме туди. Проте не все так просто. Селянам з Троковичів, наприклад, легше добиратися до Черняхівської райлікарні та поліклініки, де вони обслуговуються вже десятиріччями, ніж через усе місто Житомир їхати до Станишівки. Та й як усе це унормувати з черговою медичною “реформою”, адже по ній мають створюватися якісь “госпітальні округи”?

На нараді прозвучала інформація, що нібито (бо ж у нас “реформи” проводяться так, що ніхто нічого про них не знає) протягом 2018-2019 років районні лікарні закриватися не будуть, а потім про цю “реформу”, скоріш за все, й зовсім забудуть. Тому, йдучи назустріч людям, представники трьох районів вирішили медичну допомогу вторинного рівня надавати й далі у тих райлікарнях, де селяни обслуговувалися й раніше. А державну субвенцію ради ОТГ ділитимуть між ними.

Така ж ситуація й з освітою. Хоча тут прийнято тимчасове рішення - школи, що розташовані на території сусідніх районів будуть на обслуговуванні тих же райвідділів освіти лише до кінця навчального року, а затим перепідпорядкуються відділам освіти ОТГ. Хоча при цьому вже поступово почнеться процес передачі будівель закладів освіти з комунальної власності райрад на баланс рад ОТГ.

При цьому начальник управління фінансів Житомирської РДА Н.Ходоровська звернула увагу на спірних питаннях формування бюджетів району та ОТГ у зв'язку з вище викладеною ситуацією. До цього додається й те, що законодавчо не врегульовано механізм поділу бюджету між районами, а субвенції не покривають усіх витрат на медицину та освіту.

Разом зі створенням ОТГ виникло й питання: як обслуговувати одиноких громадян похилого віку? Директор Терцентру О.Мельник доводив, що поки що доцільно було б залишити цю справу у віданні його структури. Учасники наради з цим погодилися, хоча й при цьому можуть виникнути неврегульовані питання.

То ж, за результатами наради, можна зробити висновок, що Глибочицька та Оліївська ОТГ, хоч і об'єдналися, все ж частинами залишаються під впливом різних районів. Вірно з цього приводу сказав голова Житомирської райради С.Крутій: “У даній ситуації, через неврегульованість законодавства, людей у новостворених ОТГ розділено межами районів”.

Це ще раз доводить непідготовленість “реформи села”, у яку втягнуто місцеві органи влади та селян.

Чим це закінчиться - поки невідомо...

Наш кор.

P.S. У новоутворених ОТГ суміжних районів вже виникла ще одна проблема: у селах не можуть виписати свідоцтво про смерть людини, бо сільради ліквідовані, а адмінцентр ОТГ знаходиться за межами району.


Як об'єднати об'єднані ОТГ?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...