» » Як підняти ФАПи на сучасний рівень?


Як підняти ФАПи на сучасний рівень?

18-12-2017, 09:30
Переглядів 443
Як підняти ФАПи на сучасний рівень?
У Житомирському районі завершуються роботи з проведення поточних та капітальних ремонтів закладів первинного рівня надання медичної допомоги

Мережа закладів охорони здоров'я Житомирського району, підпорядкованих КУ "ЦПМСД" Житомирської районної ради, на сьогоднішній день досить велика - це 20 амбулаторій, 16 фельдшерсько-акушерських пунктів, 16 фельдшерських пунктів та 4 медичних пункти тимчасового базування. В своїй більшості ці заклади розташовані в будівлях 70-80 років, а деякі будівлі побудовані так би мовити ще на "зорі соціалізму".

Медичної субвенції вистачає лише на здійснення виплат заробітної плати медичним працівникам та на поточні видатки. Залишків медичної субвенції, які б була можливість використати на капітальні видатки, зокрема здійснення поточних та капітальних ремонтів, згідно норм відповідної Постанови КМУ та Бюджетного Кодексу немає. А потреба в цих коштах є і досить велика, адже матеріально-технічна база, зокрема, будівлі амбулаторій в своїй більшості потребують поточних та капітальних ремонтів.

Не зважаючи на обмеженість фінансового ресурсу, у районі, за дієвої підтримки райдержадміністрації та депутатського корпусу, тривають комплексні роботи з проведення капітальних та поточних ремонтів у закладах первинного рівня надання медичної допомоги.

Так, ще влітку на кошти субвенції з місцевого бюджету Оліївської сільської ради було проведено поточний ремонт Оліївської АЗПСМ в с. Піщанка на суму майже 200 тис. грн. - проведено термосанацію будівлі, ремонт груб, ремонт сходів та веранди, заклад обладнано заземлюючим пристроєм. Також за рахунок субвенції Оліївської сільської ради для амбулаторії придбано медичне обладнання та оргтехніку на суму 60 тис. грн., а на умові співфінансування з районного бюджету (по 90 тис. грн.) придбано автомобіль ЗАЗ Sens, що використовується в якості санітарного транспорту.

Проведено поточний ремонт приміщення фельдшерсько-акушерського пункту в с. Миролюбівка - замінено підлогу, встановлено металопластикові вікна та двері, проведено внутрішній ремонт - вирівнювання стін, стелі. Кошти в сумі майже 140 тис. грн. було виділено з районного бюджету.

За кошти районного бюджету проведено поточні ремонти систем опалення в АЗПСМ с. Сінгури, ФАП с. Пряжів та Головенка, ФП с. Волиця - встановлено додатково до газових котлів - котлів твердопаливних та відповідної розподільної арматури на загальну суму 104 тис. грн. Твердопаливні котли було закуплено за кошти субвенції з сільського бюджету Сінгурівської та Головенківської сільських рад.

Закінчуються роботи з виконання суцільного видимого вводу, заміни приладів обліку електроенергії (електролічильників) та встановлення їх у ВРП на межі розподілу електромереж (на фасадах будівель), встановлення захисних автоматичних вимикачів на медичних закладах - амбулаторіях ЗПСМ, ФАП та ФП (всього близько 30 об'єктів). Кошти в сумі 120 тис. грн. також було виділено з районного бюджету, матеріали на суму близько 60 тис. грн. було закуплено через систему Prozorro, роботи виконувались Зарічанським РЕМ відповідно до графіку.

Було виділено кошти й на проведення поточних ремонтів систем газопостачання з заміною лічильника обліку споживання газу на лічильник з радіомодулем в АЗПСМ с. Глибочиця, с. Василівка, с. Сінгури, ФАП с. Пряжів, с. Скоморохи та смт Гуйва в сумі 90 тис. грн. Роботи проведено вже в усіх населених пунктах окрім с. Пряжів. Також, відповідно до вимог ПАТ "Житомиргаз", проведено обладнання систем газопостачання медичних закладів сигналізаторами загазованості та електромагнітними клапанами (АЗПСМ с. Троянів, с. Садки, с. Зарічани, ФАП с. Пряжів, с. Скоморохи, ФП с. Волиця) на суму 24 тис. грн., що були виділені з райбюджету.

Проведено поточний ремонт приміщення ФАПу с. Рудня-Городище та ФП с. Гай на загальну суму близько 85 тис. грн., зокрема на ФАП с. Рудня-Городище виконано внутрішні роботи в двох кабінетах, зовнішній ремонт груби, ремонт веранди, заміна дверних блоків, електророзеток та вимикачів, а по ФП с. Гай - заміна вікон на металопластикові, підсилення кладки над вікнами, облаштування укосів, відливів.

За кошти районного бюджету проведено й поточний ремонт приміщення АЗПСМ с. Глибочиця на суму майже 108 тис. грн. Виконано ремонт кабінету лабораторії з заміною підлоги, заміна вікон на металопластикові в веранді, приміщенні котельні, замінено двері в котельню, облаштовано відмостку, блискавкозахист, проведено фарбування фасаду, встановлено пандус.

Щойно завершено роботи з утеплення фасаду ФАПу с. Барашівка та поточний ремонт даху приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Садки. На ФАПі с. Барашівка роботи виконано за системою Ceresit: утеплювач - мінеральна вата, оздоблення - декоративна штукатурка "короїд". Вартість робіт - 38 тис. грн. Кошти було виділено в сумі 20 тис. грн. сільською радою та 18 тис. грн. - з районного бюджету. Кошти на ремонт даху АЗПСМ с. Садки в розмірі 140 тис. грн. було виділено з районного бюджету. Проведено утеплення даху мінеральною ватою, заміна риштування, виконано покриття металопрофілем, облаштовано ринви, водостоки, встановлено металопластикові вікна, виконано підшивку з металопрофілю.

Наприкінці листопада підрядною організацією закінчено роботи з проведення капітального ремонту будівлі (утеплення фасаду) АЗПСМ с. Вереси. Проведені роботи серед іншого дали змогу підвищити середню температуру в приміщенні амбулаторії з 14 до 20 градусів. Утеплення виконано за системою Ceresit. Також утеплено цоколь будівлі, облаштовано ринви та водостоки. Кошти на проведення ремонту виділено з райбюджету в розмірі 385 тис. грн. Окрім того, з районного бюджету було виділено 60 тис. грн. на придбання автомобіля ЗАЗ Sens для Вересівської АЗПСМ, що буде використовуватись в якості санітарного транспорту, на умовах співфінансування з Вересівською сільською радою. Наступним етапом заплановано проведення тут заміни системи опалення з встановленням сучасного газового настінного котла, заміною труб системи опалення та радіаторів.

Наразі триває капітальний ремонт приміщення Левківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Вже виконані зовнішні роботи - проведено утеплення фасаду та цоколю будівлі, облаштовано відмостку, пандус, замінено вхідні двері, замінено вікна на металопластикові в холі, встановлено сучасний настінний котел, замінено радіатори та труби системи опалення. Проводяться внутрішні роботи - облаштування реєстратури, додаткового кабінету, санітарної та побутової кімнат. Кошти на проведення капітального ремонту Левківської АЗПСМ в сумі майже 372 тис. грн. виділено з райбюджету. Левківська сільська рада надала субвенцію з місцевого бюджету на проведення капітального ремонту Левківської АЗПСМ в розмірі 38 тис. грн.

Не менш цікавим є проект з встановлення модульних приміщень під ФАПи в с. Іванківці та с. Глибочок. На даний час модульні приміщення виготовляються переможцем тендерних торгів, що проводились в системі Prozorro. Загальна вартість проекту по двох ФАПах складає 602,5 тис. грн.

Допомогу щодо реалізації даного проекту, зокрема, в проведенні облаштування місця під розміщення модульної будівлі в с. Глибочок надав депутат районної ради Дєньга В.А., співзасновник сільськогосподарського підприємства "Глибочанське - ОСМВ", який допоміг виконати роботи з розчищення ділянки, монтування каналізації, підготовки майданчика - відсипки щебенем, облаштуванні армованого бетонного поясу та взяв на себе роботи по облаштуванню криниці для водопостачання ФАПу.

В Іванківцях значну частину робіт по підготовці місця під розташування модульної будівлі взяли на себе депутат районної ради Лихотворик А.П. та сільський голова Гурківська В.Б., яка зокрема домовилась з керівництвом місцевих господарств - ТОВ "Вертокиївка", "Вертокиївка хміль" та СФГ "Шателюк" про надання спонсорської допомоги на буріння ґрунтової свердловини, доставки щебеню, виконання земляних робіт - копка ями під каналізацію, планування території. Лихотворик А.П. взяв на себе роботи з облаштування каналізації, покладання труб, облаштування відсипки та армованого бетонного поясу.

У цілому з місцевих бюджетів у 2017 році було виділено на поточні та капітальні ремонти закладів первинного рівня надання медичної допомоги близько 2,5 млн. грн.

На наступний рік плани не менш амбіційні - проведення заходів з подальшої термосанації (утеплення приміщень), заміна котлів та систем опалення на сучасні, застосування котлів на альтернативних видах палива, виконання поточних та капітальних ремонтів закладів охорони здоров'я, будівництво чотирьох сучасних амбулаторій в рамках реалізації Закону України "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості".

Дуже добре, коли всі депутати, керівництво району, незалежно від партійної приналежності та політичних уподобань розуміють необхідність спрямування додаткового фінансового ресурсу на реалізацію заходів, направлених на покращення надання медичної допомоги, шляхом зміцнення матеріально-технічної бази та оснащення закладів охорони, адже найбільша цінність кожної країни - це життя та здоров'я її громадян.


На фото - Вересівська амбулаторія.

zhytomyr-rda.gov.ua
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...