» » Віктор Развадовський - у п'ятірці найсвідоміших законодавців


Віктор Развадовський - у п'ятірці найсвідоміших законодавців

3-12-2017, 07:04
Переглядів 811
Віктор Развадовський - у п'ятірці найсвідоміших законодавців
27 листопада виповнилося рівно три роки з того моменту, як поточне скликання Верховної Ради вперше зібралося під куполом на пленарне засідання. За цей час нинішні парламентарії встигли стати рекордсменами з реєстрації законодавчих ініціатив і відзначитися поганою поведінкою. Газета "Сьогодні" склала список перемог і досягнень наших народних обранців, а також підвела підсумок роботи парламенту в цифрах (докладніше див. інфографіку).

За три роки роботи держава витратила на забезпечення роботи парламентаріїв майже 2,3 млрд. грн. – саме така сума виходить, якщо скласти закладені гроші на роботу апарату ВР в бюджетах 2015, 2016 і 2017 років. При цьому продуктивність роботи за рахунок фінансування не підвищилася.

"Законами стають лише близько 12% законопроектів. При цьому більшість законопроектів отримують негативну оцінку експертних організацій, що свідчить про низьку якість роботи Верховної Ради. Кожен другий документ отримує негативні висновки від Головного науково-експертного управління ВР, а кожен третій – від Мінфіну", – зазначають в Комітеті виборців України (КВУ).

Так, наприклад, на минулій сесії було зареєстровано понад 1280 законопроектів, а прийнято – лише 106 з них. А на нинішній сесії прийнято вже 57 законодавчих ініціатив, тоді як зареєстровано понад 500.

"Абсолютну більшість законопроектів ініціюють нардепи. А ось найпродуктивнішим автором є президент, адже його законопроекти частіше приймають", – говорять експерти КВУ.

За їхніми даними, за три роки президент вніс 131 законодавчу ініціативу, з яких 100 (76%) були прийняті. Для порівняння: законами стали 23% пропозицій Кабміну і лише 7% ініціатив парламентаріїв. Стосовно комітетів, то за даними ГО "ОПОРА", найчастіше засідали бюджетний (117 разів) і антикорупційний (107). А ось найвідвідуванішими виявилися комітети з питань освіти, інформполітики, а також сім'ї і спорту.

При цьому всі експерти хвалять восьме скликання законодавчого органу країни за стійкість і за те, що нардепи змогли пережити політичну кризу 2016-го, зберегти цілісність. Тож, швидше за все, ця Верховна Рада України зможе допрацювати до кінця каденції (чергові вибори до парламенту мають відбутися 2019 року).

Газета "Сьогодні", 28 листопада 2017 року
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...