Сім'я, молодь, спорт - наші пріоритети » Сільське життя


» » Сім'я, молодь, спорт - наші пріоритети


Сім'я, молодь, спорт - наші пріоритети

11-11-2017, 08:51
Переглядів 283
Сім'я, молодь, спорт - наші пріоритети
Фізична активність та спорт - це запорука здорової молоді, сім'ї та народу в цілому. Виховання здорового покоління з гармонійним та всебічним розвитком - одне з основних завдань, яке стоїть перед керівництвом Житомирського району.

Сім'я, молодь, спорт - три поняття, які тісно між собою пов'язані. Тому і об'єднали ці напрямки діяльності у донедавна ще відділі, а з квітня 2017 року в секторі у справах сім'ї, молоді і спорту Житомирської райдержадміністрації.

Два місяці тому завідуючою сектору призначено Інну Мирну, яка десять років працювала в службі у справах дітей Житомирської РДА, а отже, ця сфера діяльності їй знайома.


-Інно Олексіївно, ви перейшли від досить звуженої галузі, яка стосувалася безпосередньо дітей, до більш широкої. Що ви можете сказати про свій сектор, чим він займається?


- Активне залучення молоді до спорту, здорового способу життя, гармонія в сім'ях є пріоритетним завданням нашого сектору. Серед основних функцій нашого структурного підрозділу є: забезпечення реалізації державної політики з питань молодіжної політики, розвитку фізичної культури і спорту, оздоровлення та відпочинку дітей, національно-патріотичне виховання молоді.

- Давайте поговоримо детальніше про кожен напрямок. У чому полягає робота з сім'ями та молоддю?

- Напрямок сім'я передбачає проведення профілактичних робіт у сім'ях щодо скоєння насильства як серед дорослих, так і його застосування до дітей. Також проводимо бесіди, з тими, хто вчиняє насилля, переконуємо їх у неправильності таких вчинків та їхніх наслідків. Для цього ми залучаємо членів різних громадських організацій, професійних психологів з ЖДУ імені Івана Франка.

Сектор здійснює підбір і направлення дітей на оздоровлення в стаціонарні табори відпочинку в межах області та України терміном перебування не менше 21 день, дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей учасників АТО, з багатодітних і малозабезпечених сімей.

Робота з молоддю - це залучення до зайняття спортом, активного та здорового способу життя. А також співпраця з громадськими організаціями. Усі ми знаємо, що зараз громадськість є досить активною в Україні, і це правильно. При РДА є Громадська рада, яка включає в себе представників ряду громадських організацій, які долучаються до багатьох справ, що стосуються Житомирського району.

- Скільки дітей було оздоровлено протягом 2017 року? Хто надавав допомогу у придбанні путівок? Де найчастіше відпочиває молодше покоління?


- Організація оздоровлення та відпочинку дітей Житомирського району проводилася відповідно до районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Житомирської райради.

У нашому районі проживає 6634 дитини шкільного віку, з них до пільгових соціально незахищених категорій - понад 1 500. Саме таким дітям, у першу чергу, приділялася увага в оздоровчий кампанії.

На виконання Програми були залучені кошти з різних джерел: обласного та районного бюджетів, бюджетів селищної та сільських рад.

Так, з районного бюджету на оздоровлення дітей сектору сім'ї, молоді та спорту було виділено 199 тисяч гривень. Через відкриті торги закуплено 50 путівок до "Обласного медичного центру вертебрології та реабілітації Житомирської обласної ради", зокрема, у табір "Лісовий берег", що знаходиться у місті Житомир.
Також керівництво РДА звернулося до Міжнародного благодійного фонду "Відкрите серце" з проханням розглянути можливість безкоштовного оздоровлення 50-ти дітей пільгових категорій у відпочинковому таборі "Благодать" у селі Зарічани. Як результат - було надано 25 путівок.

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації не залишається осторонь наших питань. Від них ми отримали понад 100 путівок для дітей пільгових категорій до Міжнародного дитячого центру "Артек", Українського дитячого центру "Молода гвардія", "Обласного медичного центру вертебрології та реабілітації обласної ради" табір "Лісовий берег", дитячого закладу санаторного типу "Примор'я", табору "Дзвіночок" при обласному лікувально-санаторному центрі "Дениші", Чуднівського спортивно-оздоровчого табору "Корчагінець".

За рахунок місцевих бюджетів оздоровлено 100 дітей. Цьому сприяли Коднянська, Сінгурівська, Вересівська, Заможненська, Оліївська, Вертокиївська, Садківська сільські ради та Новогуйвинська селищна рада.

Оздоровчі пришкільні табори функціонують майже в усіх загальноосвітніх закладах району, окрім Коднянської та Високопічської школи №1, оскільки у них відсутня можливість організації повноцінного харчування. Проте там функціонують мовні табори без організації харчування. Районним відділом освіти у 2017 році проведено роботу з оздоровлення та відпочинку майже 3 тисяч учнів, на що витрачено 550 тисяч гривень відповідно до Програми.

- Як розвивається спорт у районі? А чи функціонують якісь позашкільні навчально-виховні заклади фізкультурно-спортивного профілю?


- Якщо ж говорити про спорт, то тут можна виокремити два напрямки: фізична культура і безпосередня спортивна діяльність. До фізичної культури залучаються всі верстви населення, будь-якої вікової категорії.

Загалом же, у нашому районі всіма видами фізкультурно-спортивної роботи охоплено майже 4 тисячі осіб.

На території Житомирського району функціонує дві дитячо-юнацькі спортивні школи. Одна з них - КУ "Новогуйвинська дитячо-юнацька спортивна школа" Житомирської районної ради. У спортивній школі діє 6 відділень різних видів спорту: боротьба, дзю-до, легка атлетика, спортивна акробатика, спортивна аеробіка та Штокан карате-до С.К.І.Ф. На основі цього створено 14 навчально-тренувальних груп, у яких займається близько 200 дітей. Вихованці Новогуйвинської спортивної школи за останні роки були учасниками світових, Всеукраїнських, обласних, міських та районних чемпіонатів, у яких неодноразово посідали призові місця.

Друга ж - дитячо-юнацька спортивна школа районної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос", яка існує вже 15 років. На базі школи існують відділення з волейболу у селах Садки, Піски, Тетерівка, відділення з настільного тенісу діє у Глибочиці, футболу - у смт Озерному та Новогуйвинському, селах Садки, Зарічани та при Житомирському агротехколеджу. Тут займаються теж близько 200 вихованців, які є постійними учасниками обласних змагань, де щороку виборюють призові місця.

Окрім спортивних шкіл, у районі діє дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки "Орбіта". Він представляє більш ширший спектр видів спорту: волейбол, баскетбол, футбол, настільний теніс, шахи, шашки, легка атлетика, карате-до і, навіть, більярд. Центрами локалізації є 12 загальноосвітніх навчальних закладів нашого району: Озерненська та Новогуйвинська гімназії, Сінгурівська, Високопічська, Вересівська, Левківська, Головенківська, Оліївська, Березівська, Глибочанська, Луківська школи. На сьогодні їх відвідує більше 600 учнів.

- Інно Олексіївно, а доросле населення теж залучаєте до спортивних занять?

- Так склалося, на жаль, з віком людина приділяє все менше увагу спортивним заняттям. Проте є відсоток людей, які ведуть активний спосіб життя.
Хтось тренується просто для себе, комусь до душі ранкова пробіжка, а чиєсь серце полонив футбол. Тому можу з упевненістю сказати, що цей вид спорту є найулюбленішим і наймасовішим у Житомирському районі серед дорослого населення.

Щорічно проводяться комплексні спортивні ігри серед школярів, молоді, працівників державних установ, чемпіонати, кубки та суперкубки району з футболу.
Найактуальнішими і найінтригуючими є змагання серед команд з міні-футболу нашого району за Кубок Житомирського району з футболу.

-Дякую за бесіду. Бажаю успіхів.

Світлана Яременко

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...