» » Село Троянів об'єднуватися не хоче


Село Троянів об'єднуватися не хоче

31-10-2017, 11:52
Переглядів 1243
Село Троянів об'єднуватися не хоче

Останнім часом у селі Троянів відбулася спроба знову затягнути його у "добровільно" об'єднану територіальну громаду (ОТГ) з центром у Сінгурах.
Як відомо, найбільшим натхненником ідеї створення "резервації" з сільрадами Житомирського району бердичівського напрямку був колишній Сінгурівський сільський голова Юрій Прокопець, який зараз очолює управління соцзахисту облдержадміністрації. А основним мотивом його устремлінь було небажання йти під оруду сусідньої Новогуйвинської селищної ради.


І от Ю.Прокопець залишив посаду, виконує обов'язки Сінгурівського сільського голови секретар сільради О.Смірнова, але з Сінгурів знову надійшла до найближчих сільрад пропозиція про об'єднання.

Справа у тому, що на всі минулі подібні пропозиції троянівці відповідали відмовою, а тому дивною видалася позиція кількох депутатів Троянівської сільради, які вимагали у сільського голови М.Білеуша скликання сесії сільради для розгляду питання про проведення громадського обговорення пропозиції сінгурівців.
Щоб не загострювати ситуацію, очільник громади вирішив сесію провести, але на пленарному засіданні пояснив депутатам, що пропозиція Сінгурівської сільради на об'єднання порушує закон про добровільне об'єднання територіальних громад, оскільки ініціювати даний процес має право сільський голова, а не виконуюча його обов'язки особа.

У результаті обговорення даного питання, депутати Троянівської сільради більшістю голосів не захотіли підтримувати ідею знищення свого органу місцевого самоврядування та проводити громадські обговорення можливості "йти в прийми" до Сінгурів.

Але та менша частина місцевих депутатів, які все ж є прихильниками цієї ідеї, вирішили самовільно провести громадське обговорення і розпочали кампанію по агітації людей. Було й призначено час та місце обговорення - у Будинку культури.

Спочатку туди з усього великого села Троянів прийшло зо три десятки селян, але й тут присутній сільський голова М.Білеуш сказав, що у будь-якому випадку потрібно притримуватися певних процедур і починати потрібно з голосування, щоб присутні визначилися - проводити те громадське обговорення чи ні? В результаті голосування "за" виявилося лише тринадцять голосів, а тому необхідного кворуму набрано не було.

Тоді прихильники та суперники об'єднання почали обмінюватися думками "без протоколу". Під час цього виплив цікавий і тривожний факт. Один з присутніх пенсіонерів заявив, що йому пропонувалися гроші за те, щоб він підтримав об'єднання з Сінгурами, і навіть прямо вказав на одного з організаторів того дійства.

Розмова на підвищених тонах у троянівському Будинку культури, як і сесія сільради, для організаторів цього "добровільного" об'єднання також закінчилася фіаско. Яким буде їхній наступний крок, щоб знищити нинішню Троянівську сільраду з її славною історією, де є й період, коли село було центром цілого району, та всунення його в ярмо "резервації" - час покаже.

Мабуть, ганебні наслідки для тих сіл, які, піддавшись на слащаві обіцянки нинішніх "реформаторів", знищили свої органи місцевої влади, їх нічому не навчили. Якщо так, то хай підуть і подивляться на занедбані будівлі колись могутнього місцевого колгоспу "Світанок", який так само "реформували" такі ж пройдисвіти при владі.

Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...