» » Житомирський район: кількість кримінальних правопорушень зменшилася на третину


Житомирський район: кількість кримінальних правопорушень зменшилася на третину

30-10-2017, 18:24
Переглядів 762
Житомирський район: кількість кримінальних правопорушень зменшилася на третину
Реформа правоохоронних органів в Україні продовжує набирати свої оберти. Заміна міліції на співробітників нової поліції являє собою найважливіший елемент цілісного процесу. Та зміна відбулась не лише у кадрах. А і сама структура за два роки теж зазнала перевтілень. Що і як сьогодні відбувається у Житомирському районному відділенні поліції повідав кореспонденту "Сільське життя" начальник правоохоронних органів Сергій Крошко.

- Сергію Олександровичу, яка на сьогоднішній день криміногенна ситуація в Житомирському районі?

- Динаміка та структура злочинності в Житомирському районі постійно змінюється, а ми, аналізуючи та прогнозуючи її розвиток, працюємо не лише на розкриття уже скоєного, але й на попередження можливих протиправних дій.

Упродовж 2017 року Житомирським районним відділенням поліції зареєстровано 7757 заяв та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події.

Варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком, спостерігається зменшення кількості кримінальних правопорушень у Житомирському районі: з 820 до 555. А це є гарним показником роботи нинішньої поліції. Такий результат ми отримали завдяки організовано проведеній профілактичній роботі.

- Одним із нововведень реформи є створення груп швидкого реагування. Розкажіть, що це таке і як вони працюють у нашому районі? Чи виправданим є така інновація?

- Безперечно, ми вдосконалюємо свою роботу відповідно до вимог часу. Серед серйозних змін та досить ефективних змін можна назвати запровадження постійного патрулювання двох секторів реагування патрульної поліції, які пересуваються за своїми маршрутами. Група швидкого реагування - це спеціальна мобільна група, до складу якої входять тільки обрані співробітники. Це нововведення є не лише фактором профілактики запобігання злочинності, а й значно скорочує час прибуття працівників поліції на місце скоєння злочину чи правопорушення, що збільшує шанси затримувати злочинців чи правопорушників "по гарячих слідах". Єдине, хочу зауважити, що два екіпажа для такої великої території Житомирського району замало. Для ефективнішої роботи необхідно ще декілька.

Так, за 9 місяців поточного року працівниками вище згаданого сектору здійснено виїздів на 2158 повідомленнь про правопорушення та інші події.

- Останнім часом із засобів масової інформації гучно звучать трагічні події, які пов'язані зі скоєнням дорожньо-транспортних пригод. Яка ситуація на дорогах Житомирського району? Чи зменшується кількість ДТП після реформування?

- Останні події в Україні, пов'язані з ДТП, приголомшили і шокували багатьох із нас. Ми намагаємося зробити так, аби на нашій території виникало якомога менше аварій. Тут теж важливу роль відіграє профілактика. Тому можу запевнити, що за два роки тенденція аварійності знизилася. Підтвердженням цього є такі показники: у 2016 році - 83 ДТП, у 2017 за той же період - 61.

- Які злочини є найпоширенішими? Де найчастіше вони скоюються?

- Якщо ж проаналізувати структуру злочинності району, то хочу зазначити, що значна частина припадає на крадіжки особистого майна. Відтак, велика кількість крадіжок вчиняється саме на дачних масивах, в основному - у весняно-осінній період. Заяви від громадян про крадіжки надходять до райвідділу із запізненням, через тиждень, а то й місяць після скоєння правопорушення, що унеможливлює розкриття "по гарячих слідах". Працівниками поліції постійно проводиться роз'яснювальна робота з головами кооперативів та власниками дачних будинків щодо встановлення відеоспостереження, підключення до охоронної сигналізації. Крім того, проводяться відпрацювання населених пунктів району та інші профілактичні заходи.

Одним з дієвих профілактичних заходів - це встановлення на об'єктах камер відео нагляду. Так, впродовж 2016 - 2017 років в населених пунктах Житомирського району було встановлено 129 відеокамер. Вказані відеокамери були встановлені в таких населених пунктах, як, наприклад, Станишівка, Зарічани, Глибочиця, Левків, Іванівка, Садки, Березівка, Пряжів, Сінгури, Озерянка, Тетерівка, смт Новогуйвинське та в інших.

У багатьох населених пунктах, незважаючи на листи Житомирського районного відділення поліції з рекомендаціями встановити на вулицях та в інших публічних місцях засоби відеоспостереження, камери встановлені не були. У зв'язку з вищевикладеним хочемо націлити голів сільських рад та об'єднаних територіальних громад на встановлення відео спостереження в громадських місцях, що дасть змогу розкривати злочини по гарячих слідах, проводити профілактичну роботу серед населення Житомирського району з метою недопущення скоєння злочинів та правопорушень.

- Як нинішня поліція долає вал злочинності?

- З початку року зафіксовано трохи більше тисячі кримінальних правопорушень. Тому одним із головних напрямів нашої роботи була тоді і залишається тепер - профілактика правопорушень. Враховуючи те, що у районі відносно невелика кількість раніше судимих людей, а це, як ви знаєте, найбільш потенційна категорія осіб, схильних до правопорушень, саме їх і намагаємося контролювати у першу чергу. Тобто, йдемо не від злочину до людини, а від людини до злочину.

Найбільш ефективними є відпрацювання силами дільничних офіцерів поліції населених пунктів, під час яких дільничні проводять бесіди з громадянами, що схильні до правопорушень, перевіряють заяви та скарги громадян щодо тих осіб, які влаштовують сварки у сім'ях, торгують самогоном тощо.

- У сільській місцевості велике значення має робота дільничних офіцерів поліції - скільки їх зараз працює?

- На території обслуговування Житомирського районного відділення поліції розташовано 90 населених пунктів із загальною кількістю населення понад 70 чоловік, тому по штату у нас 14 дільничних офіцерів поліції.

З метою зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян, боротьбі зі злочинністю дільничними офіцерами поліції Житомирського районного відділення поліції Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області вживаються заходи шодо забезпечення належного правопорядку на вулицях та інших громадських місцях, в профілактиці правопорушень, розкритті та попередженні злочинів.

З цією метою впродовж 9 місяців 2017 року дільничними офіцерами поліції проводились відпрацювання населених пунктів району, та профілактичні операції такі, як "Нагляд", "Першоцвіт", "Мігрант", "МАК-2017" та інші.

Систематично здійснюються заходи спрямовані на попередження як загальної так і побутової злочинності, профілактиці пияцтва та самогоноваріння.

Також, нещодавно проводилась операція "Зброя" - профілактичні заходи щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки.

- Сергію Олександровичу, назвіть декілька резонансних для Житомирського району злочинів, скажімо, за останніх півроку. Чи вдалося їх розкрити?

- Звісно, найбільш резонансними вважаються кримінальні злочини. Тому наведу приклад декількох останніх розкритих з них.

У квітні поточного року скоєно напад двома особами на неповнолітнього в селі Гуйва, в результаті чого було поцуплено мобільний телефон. Злочин вдалося розкрити, проте зловмисники вже встигли перепродати телефон.

Або ж у липні неподалік села Клітчин у житомирянки невідомий викрав мобільний телефон та тисячу гривень. Завдяки оперативному реагуванню наших співробітників злочин швидко розкрили.

Наприкінці травня поточного року в селі Березина на літньому майданчику кафе "Лісовичок" між двома відпочиваючими компаніями виникло непорозуміння, яке закінчилося ножовим пораненням уродженця Азербайджану. Патрульна поліція відреагувала миттєво: на в'їзді до міста Житомир затримано маршрутне таксі і громадянина, який наніс ножові поранення.

А ось, один із останніх. 16 жовтня п.р. надійшло повідомлення до Житомирського районного відділення поліції від чергового оператора швидкої допомоги про те, що надійшов виклик про ножове поранення в шию та живіт чоловіка у селі Березівка. Слідчо-оперативною групою встановлено, що місцева жителька під час побутової сварки нанесла значні ножові поранення своєму співмешканцю. Поки що їй обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Досудове розслідування триває.

- У результаті знову ж таки реформи відбулося оновлення кадрів поліції, кардинально змінився відбір майбутніх працівників, з'явилася конкурсна основа. Чи укомплектований штат на сьогодні? Як відбувається набір в поліцію?Чи є вакансії?

- На даному етапі робота поліції складається із 3-х основних блоків: слідчого, кримінальної поліції і превентивної діяльності. У останній входять дільничні офіцери поліції, сектор ювенальної превенції, сектор безпеки дорожнього руху і сектор реагування патрульної поліції. Останній сектор - новий. Це те, що змінилося порівняно з міліцією. До того ж, у сектор реагування ввійшла чергова частина. Тепер керівник сектору відповідає за роботу від отримання повідомлення з лінії "102" - до направлення наряду на місце події.

Загалом, за штатним розписом у нас несе службу 92 працівника. Хоча штат недоукомплектований на 7 чоловік.

Сьогодні у поліції працюють переважно молоді фахівці. Подекуди їм не вистачає практичного досвіду, тому ми намагаємось якомога ефективніше організувати навчання особового складу в системі службової підготовки, максимально використовувати можливості стажування та наставництва. Проводиться робота, спрямована на вдосконалення роботи з кадрами, зміцнення дисципліни й законності в діяльності працівників поліції, звертається особлива увага на підвищення рівня їх кваліфікації та професіоналізму, що в подальшому неодмінно вплине на якість розслідування злочинів та їх профілактику.

Набір до Національної поліції проводиться на конкурсній основі. На службу в поліції можуть бути прийняті громадяни України віком від 18 років, які мають повну загальну середню освіту, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, які володіють українською мовою.

- Щиро дякую за розмову.

Світлана Яременко
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...